Atnaujinus vidaus sienų kontrolę visų šalių piliečiai privalės pateikti galiojantį kelionės dokumentą: piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Pagrindinis pratybų tikslas – tobulinti įgūdžius atnaujinant Šengeno vidaus sienos su Latvija kontrolę, patikrinti pasieniečių sąveiką su kariuomenės padaliniais bei Latvijos sienos apsaugos tarnyba, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Pratybose kartu su Lietuvos pasieniečiais dalyvaus ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, muitinės, policijos bei Viešojo saugumo tarnybos pajėgos.

Keliaujančiųjų kontrolė bus vykdoma buvusiuose Obelių ir Smėlynės pasienio kontrolės punktuose, kurie Lietuvai ir Latvijai tapus Šengeno narėmis nustojo veikti 2007-ųjų gruodį. Šiuose punktuose visą savaitę pasirinktinai bus tikrinami atvykstantys į Lietuvą asmenys, transporto priemonės ir daiktai.

Patikrinimus pasieniečiai taip pat atliks prie sienos su Latvija veikusių supaprastintų Tilžės, Stelmužės, Juodupės ir Suvainiškio kontrolės punktų vietose.

Kovo 14–15 dienomis Lietuvos pasieniečiai, bendradarbiaudami su kolegomis Latvijoje, taip pat pasirinktinai tikrins iš Lietuvos išvykstančių asmenų dokumentus pagal neskelbiamus rizikos faktorius.

Valstybės, priklausančios Šengeno erdvei, yra panaikinusios tarpusavio vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai būtina imtis saugumo priemonių siekiant efektyviau užkirsti kelią rimtiems vidaus saugumo ir viešosios tvarkos pažeidimams.

Lietuvai tapus Šengeno erdvės nare pasienyje su Lenkija ir Latvija nuolatiniai keliaujančiųjų patikrinimai nebeatliekami. Tačiau Lietuvos pasieniečiai turi būti nuolat pasirengę atnaujinti vidinių sienų kontrolę bei tokiu atveju tikrinti keliaujančiuosius ne tik sausumos keliais, bet ir Šengeno vidaus reisais per oro ar jūrų uostus.

Pastarąjį kartą panašias sienos kontrolės atnaujinimo pratybas Lietuvos pasieniečiai buvo surengę praėjusių metų lapkričio viduryje prie Šengeno vidaus sienos su Lenkija.