"Mūsų įsitikinimu, tai šiandien valdančioji dauguma pačiu grubiausiu būdu laužo vieną iš konstitucinių principinių normų, t.y. parlamentinės mažumos tam tikrų teisių įgyvendinimą. Valdantieji parodė, kad jie į tai visiškai nekreipia dėmesio, savo daugumos balsais nepatvirtino sesijos darbų programos ir nutarė, kad tuo sesija ir baigėsi", - trečiadienį po rekordiškai trumpo Seimo neeilinės sesijos posėdžio žurnalistams sakė A. Kubilius.

Pasak parlamento opozicijos lyderio, tai terodo vieną dalyką, jog valdantieji kupini baimės, kad opozicija neinicijuotų tyrimų, neužduotų klausimų Premjerui Algirdui Butkevičiui ar domėtųsi Darbo partijos finansavimo šaltiniais.

"Žinote, neturiu ką čia daugiau pasakyti. Toks valdančiųjų elgesys rodo tiktai vieną dalyką - kad lietuviška liaudies patarlė "vagie, kepurė dega" šiuo atveju yra viską pasakanti. Jų elgesys viską pasako: kokią šiandien turime valdančiąją daugumą, kiek jinai yra pažeista įvairių korupcinių, antidemokratinių erozinių procesų, ir tai kelia didelį susirūpinimą", - teigė A. Kubilius.

Seimo opozicijos lyderis tikino, kad toks valdančiųjų žingsnis antikonstitucinis, dėl ko ketinama kreiptis į Seimo ar kitas institucijas.

"Man labiausiai gaila pačių valdančiųjų, kurie nesupranta iš tikrųjų, kokias didžiules klaidas jie daro ir kiek brangiai Lietuvai gali jų šitos klaidos kainuoti. Bėgimas nuo akivaizdžių klausimų, stengiantis užgniaužti burną opozicijai, kuri kaip ir žiniasklaida, yra vienas iš demokratijos saugiklių, yra elgesys, kuris darosi visiškai panašus į tą pačią Rusiją, kur labai gerai žinome kaip Rusijos Dūmos pirmininkas kažkada sakė, kad Dūma - tai ne vieta diskusijoms. Tą patį šiandien pamatėme Seime, - kalbėjo A. Kubilius.

A. Kubilius tikino, kad konservatorių inicijuoti klausimai, turėję būti neeilinės Seimo sesijos darbotvarkėje, bus grąžinami į eilinę sesiją, vyksiančią kitą mėnesį.

"Mes dar išreikalausime, kad mūsų teisė organizuoti neeilinę sesiją nebūtų šitokiu būdu sunaikinta, nes tai yra labai pavojingas precedentas. Tai reiškia, kad opozicija apskritai jokių teisių Lietuvoje gali nebeturėti. Tai matėme Druskininkuose, daugelyje kitų savivaldybių, kur valdantieji šitaip ir elgiasi. Tai pradedame matyti ir Seime. Erozija kyla vis aukščiau, ir tai, ką anksčiau laikėme tik atskirų epizodų dalykais, dabar darosi jau labai gilia Lietuvos demokratijos liga", - dėstė opozicijos lyderis.

ELTA jau rašė, kad Seimo nariams nepritarus neeilinės parlamento sesijos programai, ji nebus rengiama.

Už neeilinės sesijos programą balsavimo metu pasisakė 31 parlamentaras, prieš - 21, susilaikė 44.