Šios sesijos iniciatorius – Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, praėjusį penktadienį Seimo Pirmininkei L. Graužinienei įteikusi 48 Seimo narių, siūlančių sušaukti neeilinę sesiją, parašus.

Pasak Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus, pagrindiniai sesijos klausimai yra susiję su „dabartinės valdžios įvairiomis korupcinėmis istorijomis“.

Opozicija siūlo neeilinėje sesijoje pradėti apkaltos procedūrą „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui.

Planuojama priimti Politinių partijų įstatymo pataisas, užkertančias kelią partijų reorganizavimuisi tais atvejais, kai partija kaip juridinis asmuo yra įtariama padariusi korupcinį nusikaltimą ir yra pradėtas teisminis procesas.

Opozicija taip pat siūlys priimti Baudžiamojo kodekso pataisas ir įtvirtinti atsakomybę už nusikaltimus prieš demokratinę politinę sistemą, pavyzdžiui, bandymą šią sistemą ardyti finansuojant rinkimų kampanijas iš nelegalių šaltinių.

„Į Seimo posėdžius ketiname kviesti tiek Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, atsakingą už visos Vyriausybės veiklą, tiek atskirus ministrus, kurių veikla kelia abejonių dėl to, ar ji nėra susijusi su korupcinėmis schemomis. Tikimės aiškių atsakymų, kurie įtikintų tiek Seimo narius, tiek ir visuomenę“, – praėjusį penktadienį sakė A. Kubilius.

Į neeilinės sesijos darbotvarkę siūloma įtraukti įstatymų projektus, kuriais siekiama mažinti alkoholizmą Lietuvoje.

Kaip įtvirtinta Seimo statute, neeilinėje sesijoje bus svarstomi tik jos iniciatorių pateikti klausimai. Neeilinės sesijos darbų programą turės patvirtinti Seimas.

Pagal Seimo statutą neeilines sesijas šaukia Seimo Pirmininkas ne mažiau kaip trečdalio visų Seimo narių siūlymu, kuris turi būti jam įteiktas raštu, o Konstitucijos 142 ir 144 straipsniuose numatytais atvejais – Prezidentas.