Pirmą kartą skirtingų sričių kūrybinės pajėgos bei verslo atstovai susivienija valstybės šventei: prie iniciatyvos prisijungia ir duris šventinę dieną atvers daugelis Vilniaus muziejų, kultūrinių erdvių, priimsiančių lankytojus visą dieną, kviesiančių dalyvauti pilietiškose, interaktyviose ir kūrybiškose veiklose. Taip pat šia proga išskirtines lietuviškas kulinarines patirtis ruošia populiarios Vilniaus kavinės ir restoranai.

Šventinę dieną nuo 11.00-18.00 val. Jūsų lauks aktyvi, švenčianti ir pilietiška Lietuvos sostinė. Trys šventiniai maršrutai - Geltonas, Žalias ir Raudonas - apjungs daugiau kaip 50 nemokamų renginių ir veiklų skirtingose miesto erdvėse.

GELTONAS MARŠRUTAS bus skirtas Lietuvos paveldui, tam, ką sukaupėme per amžius - nuo skirtingų Vilniuje gyvenančių tautų paveldo - iki šiuolaikinio lietuviško kino. Šio maršruto programoje dalyvių lauks inovatyvi foto studija, kurioje kiekvienas galės virtualiai pasimatuoti skirtingų regionų tautinius kostiumus bei su jais įsiamžinti. Veiks daugybė kūrybinių dirbtuvių, inovatyvių mokslinių veiklų vaikams. Taip pat nemokamai bus galima žiūrėti populiarius šių laikų lietuviškus filmus. Prie Geltonojo maršruto prisijungiantys restoranai ir kavinės Valstybės atkūrimo dieną siūlys paminėti mėgaujantis išskirtiniais kulinariniais patiekalais – bajoriškomis vaišėmis, vėliavos spalvų desertais, patiekalais, atspindinčiais Lietuvą pasaulyje ir pasaulį Lietuvoje. Šis maršrutas nusidrieks per Energetikos ir technikos bei Pinigų muziejus, kino teatrą „Skalvija”, Nacionalinę dailės ir Vilniaus paveikslų galerijas bei daugiau nei 20 skirtingų restoranų ir kavinių.

ŽALIAS MARŠRUTAS bus dedikuotas talentingiausiems Lietuvos žmonėms ir jų iniciatyvoms. Čia jūsų lauks choras „Ąžuoliukas“ su solistu Jaronimu Miliumi, apie savo laimėjimus pasakos žymiausias Lietuvos lenktynininkas Benediktas Vanagas, savo kūrybą skaitys kūrėjai - nacionalinės premijos laureatai, dainomis dalinsis Domantas Razauskas, Ieva Narkutė ir Giedrė Kilčkauskienė, Rokas Zubovas skambins legendinę Čiurlionio muziką. Valdovų rūmuose, Šv. Jonų ir Šv. Kotrynos bažnyčiose, Nacionalinėje dailės galerijoje visą dieną su jumis kartu švęs dar daug kitų žinomų asmenybių. Specialiai šiai dienai žinomi ir pradedantys Lietuvos dizaineriai bei prekiniai ženklai VDA Titanike surengs pop-up mugę „Spalvėk”.

RAUDONASIS MARŠRUTAS atskleis valstybingumo istoriją, tai, ką gynėme per amžius. Raudonoji trasa ves per tai, kas mus sutelkia ir daro išskirtiniais. Raudonojo maršruto renginiai išsiskiria savo unikaliu turiniu ir naujomis šiai tematikai formomis: nuo unikalių orientacinių varžybų ar teatralizuotų ekskursijų su J. Basanavičiumi - iki pokalbio su Vytautu Landsbergiu, kurį moderuos žinomi Lietuvos keliautojai, TV laidų ir renginių vedėjai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius.

Valstybingumo maršrutai GELTONA. ŽALIA. RAUDONA – tai asmeninė, išskirtinėmis pilietiškomis patirtimis nuspalvinta valstybės šventė, kviečianti kiekvieną atrasti savo geltoną, žalią ir raudoną maršrutą bei švęsti laisvę kartu!

Visą renginių programą rasite paspaudę šią nuorodą.