Grąžinti nutarimą tobulinti Seimui rekomendavo Žmogaus teisių komitetas - jo nariai nuogąstavo, jog dėl siūlytos tvarkos gruodžio mėnesį 20-25 proc. sumažėtų pajamos tų, kuriems yra atlyginama už atliktą darbą (pavyzdžiui, dirbančių pagal sutartį).

"Mes pritariame, kad su švenčių dienomis sutampančios poilsio dienos būtų kompensuojamos, tačiau kitokiu būdu", - kalbėjo komiteto nuomonę pristatęs parlamentaras Algimantas Salamakinas.

Komitetas siūlė, kad su šventėmis sutapusios poilsio dienos gali būti kompensuotos artimiausią galimą darbo dieną arba priskirtos prie darbuotojo atostogų kitais metais.

Opozicinės liberalcentristų frakcijos parengtose pataisose taip pat buvo numatyta iš poilsio dienų išbraukti gegužės 1-ąją, kuri, frakcijos nuomone, nėra priimtina šalies gyventojams.

Dabartiniame Darbo kodekse yra numatyta 11 poilsio dienų: sausio 1-oji, vasario 16-oji, kovo 11-oji, vakarietiškų Velykų pirmadienis, gegužės 1-oji, birželio 24-oji, liepos 6-oji, rugpjūčio 15-oji, lapkričio 1-oji bei gruodžio 25-26 dienos.

Darbo kodekso pataisas rengusių liberalcentristų skaičiavimais, per artimiausius 10 metų su šventėmis sutaps 3-5 poilsio dienos (neįskaitant gegužės 1-osios).