„Sveiki, miškiniai, daugelis iš jūsų jau susipažino su karybos pradmenimis, tačiau tikrame mūšyje bus naudojami tikri ginklai ir kiekvienas iš mūsų privalo mokėti naudotis ne tik šratasvydžio šautuvu, bet ir tikru, koviniu ginklu.

Vilniaus rajone organizuojamos ginklų naudojimo pratybos bei kovinis šaudymas iš pusiau automatinių ginklų „Vyčių“, kurie pagaminti „AR15“ bazėje. Kiekvienas dalyvis susipažins su Lietuvos gamybos automatiniu ginklu, išmoks juo naudotis bei atliks kovinį šaudymą į taikinius. Kiekvienas dalyviui bus skirta viena dėtuvė (30 šovinių).

Norintiems išmokti valdyti tikrą ginklą, ne tik šaudyti, bet ir pataikyti, norintiems būti tikriems, kad reikalui esant pats tapsite mirtino ginklo naudotoju. Pasimatom“, – toks kvietimas buvo išplatintas ir feisbuke, ir asociacijos tinklalapyje.

Nori civiliams padėti išmokti apsisaugoti

Savo ruožtu organizacijos atstovas Darius Antanaitis DELFI aiškino, kad idėja surengti tokius mokymus kilo dėl grėsmingos situacijos pasaulyje.

„Mes, atsargos karininkai ir kariai, jau buvę konflikto zonose, matėme, kad per karo veiksmus daugiausiai nukenčia civiliai gyventojai. Taip nutinka ne dėl to, kad kažkas konkrečiai prieš juos kovoja, o tiesiog dėl jų žioplumo. Pradėjome rengti kursus šeimoms, kaip išgyventi pirmosiomis karo dienomis. Tie kursai buvo pakankamai sėkmingi, iš Krašto apsaugos ministerijos net gavome dalinį finansavimą jų tęsimui, tačiau pastebėjome, kad jais domisi ne tik šeimos, bet ir pavieniai asmenys. Jie nori ne tik likti pasyviais stebėtojais ar klausytojais, bet ir įsijungti į ginkluotą kovą, jei prasidėtų karas. Tačiau vieni jų neturi laiko, kiti – sveikatos, jungtis prie savanorių ar šaulių. Todėl subūrėme žmonių grupę. Jie sutiko laisvalaikiu mokytis taktinių gudrybių, kaip elgtis su ginklais, daryti pasalas“, – pasakojo jis.

Pasak D. Antanaičio, šiuo metu asociacijos atstovai jau išklausę kursų, kaip kovoti mieste ir miške, artimame mūšyje, tačiau, jo įsitikinimu, turėti tik teorinių žinių nepakanka.

Ponai ir ponios, jau liko ne savaitė, netgi ne para, liko valandos iki pažinties su tikru ginklu, pagamintu Lietuvoje,...Posted by Darius Dowiatt-Antanaitis on 2015 m. gruodžio 11 d.

Paaiškino, kodėl tai – naudinga

„Todėl kilo idėja parodyti žmonėms, ką reiškia rankose laikyti ginklą. Norėjome, kad jie pajustų tikrą atatranką, išmoktų pataikyti į taikinį, skaičiuoti, kiek liko šovinių. Šeštadienį planuojamas šaudymas netoli Vilniaus būtent ir yra įvadas į tai“, – aiškino asociacijos atstovas.

Jo teigimu, į šiuo mokymus jau užsiregistravo daugiau nei 20 žmonių. Planuojama ateityje civilius mokyti šaudyti ne tik iš automatinių ginklų, bet ir iš pistoletų, pompinių šautuvų.

„Šaudyme bus ir organizacijos, kuri gamina ginklus, atstovai. Juos įsigyti gali kiekvienas lietuvis savigynai ar jei prasidėtų karas. Visi šie mūsų veiksmai paruošia piliečius – jie jau žino, kas jų laukia, tad sumažėja jų baimė ir įtampa. Be to, auga Lietuvos gynybinis pajėgumas, vystomas lietuvių patriotiškumas ir pilietiškumas. Karo atveju tokie žmonės daug lengviau įsilietų į Lietuvos kariuomenės gretas, o jei negalėtų to padaryti, sugebėtų kovoti savarankiškai, susibūrę į partizaninius būrius“, – sakė D. Antanaitis.

Darius Antanaitis
Foto: DELFI

Žmonės – paprasti, bet jei kils karas, ims ginklus į rankas ir eis ginti valstybę

Jis aiškino, kad asociacija „Miškiniai“ buvo sukurta kaip atsvara toms, kurios ruošiasi kovoti prieš Lietuvą su Rusijos pajėgomis.

„Norime vystyti istoriją – viskas turi turėti pagrindą po kojomis. Kai prasidėjo Rusijos okupacija, į mišką išėjo daug ūkininkų, inteligentų, žurnalistų, mokytojų – jie buvo vadinami miškiniais. Mes nutarėme pratęsti šią tradiciją, todėl pasivadinome taip pat. Esame paprasti žmonės, kuriuos galima sutikti gatvėje ar parduotuvėje, bet prasidėjus konfliktui nieko neraginami pasiimsime ginklus į rankas ir eisime kovoti už savo valstybę“, – atskleidė jis.

Kol kas šiai asociacijai priklauso apie 30 žmonių, tačiau norinčių į ją įsilieti yra ir daugiau.

„Skaičių mes ribojame, nes norime išlaikyti kokybę. Nenorime to paversti atrakcija ar maloniu pasilakstymu. Tai yra rimtas mokslas, tad stengiamės, kad vienas instruktorius kuruotų ne daugiau kaip 10 žmonių. Kursus veda tarnaujantys kariai. Šiuo metu – trys“, – pasakojo D. Antanaitis.

Paklaustas, ar išmokti naudotis ginklais gali ateiti ir tie žmonės, kurie anksčiau neklausė teorinių kursų, jis patikino, kad šis renginys – skirtas visiems.

„Tie, kas nebuvo kursuose, bus supažindinti su ginklais: bendrausime, kalbėsimės. Mūsų tikslas yra, kad kuo daugiau Lietuvos piliečių būtų pasirengę kovoti. Esmė viena – jei mūsų tauta bus pasirengusi, tik tokiu atveju mes būsime saugūs“, – tikino D. Antanaitis.