„Šiuo įnašu mūsų šalis prisideda prie Europos Tarybos vystymo banko iniciatyvos ir solidarizuojasi su kitomis Europos šalimis bei institucijomis sprendžiant aktualią pabėgėlių problemą“, - pranešime spaudai teigė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Migrantų ir pabėgėlių fondą ETVB įkūrė šių metų spalio 2-ąją, fondo lėšomis bus finansuojami pabėgėlių priėmimo ir tranzito centrai, kuriuose jiems teikiamas prieglobstis, maistas ir sveikatos priežiūra bei su pabėgėlių integracija susiję projektai ETVB valstybėse narėse.

Planuojama, kad fondą iš viso sudarys 20-25 mln. eurų. Pats ETVB į fondą pervedė 5 mln. eurų, o kitas lėšas planuoja surinkti iš savanoriškų valstybių ir tarptautinių organizacijų įnašų.

Migrantų ir pabėgėlių fondui be Lietuvos lėšas skyrė Kipras, Vokietija, Slovakija, Liuksemburgas, San Marinas, Šventasis sostas (Vatikanas), Airija, Švedija, Europos investicijų bankas.

Be ETVB migrantų ir pabėgėlių fondo, Lietuva yra nusprendusi skirti įnašus ir Sirijos „MADAD“ patikos bei Afrikos patikos fondams - iš viso įnašams spalio pabaigoje Vyriausybė numatė 300 tūkst. eurų. Migrantams padedantiems fondams skirtos lėšos, kurios liko nepanaudotos su bankrutavusiu banku „Snoras“ susijusiuose procesuose.

Prisidėdama prie Europos migrantų krizės suvaldymo, Lietuva įsipareigojo per dvejus metus priimti 1105 asmenis, kurie bėga nuo smurto Sirijoje, Irake ir Eritrėjoje. Pabėgėliai perkeliami iš Italijos ir Graikijos, kurios susidūrė su didžiausiu migrantų antplūdžiu. Migrantų perkėlimui ir integracijai Lietuva kitąmet numato skirti apie 5,5 mln. eurų, dalis sumos bus padengta iš ES lėšų.