„Suskaičiuokime, kiek Specialiųjų tyrimų tarnybos iškeltų atvejų buvo realizuoti, nuėjo iki teismo ir buvo nuteisti kaltinamieji. Kad visai nėra, tai aišku, kad ne, bet ta proporcija labai nevykusi. <...> Kada viskas prasideda nuo triukšmo, tai man kyla įtarimas, kas čia svarbiau: korupcija ar triukšmą sukelti? O tas, prieš kurį sukeltas triukšmas, nori nenori yra priverstas teisintis. O kai teisiniesi, esi kaltas. Aišku, aš dabar spekuliuoju, neturiu konkrečių faktų. Bet tie skuboti ir garsūs pareiškimai staiga nulinguoja per spaudą, per televiziją“, - laidoje „Dienos klausimas“ kalbėjo J. Jurgelis.

Buvusiam VSD vadovui atrodo, kad reikėtų atsargiau spekuliuoti informacija ir svaidytis kaltinimais.

„Kai klausimas liečia politikus, užtenka politikui išmesti klausimą, kad jis korumpuotas, ir galima sakyti, kad jis rinkimuose žlugęs, o po to pasirodys, kad nieko. Tik apjuodinkim, bet jeigu jis bus nekaltas, niekas už tai neatsakys. Aš manau, kad reikia atsakingiau elgtis su reklama, skelbimais, skubėjimais paviešinti ir sakymu, kad mes pateikėme teismams“, - teigė pašnekovas.

J. Jurgelis mano, kad korupciją turėtų pažaboti kontrolės mechanizmas. Anot pašnekovo, jeigu kontrolės mechanizmai pradeda veikti, užkertamos landos, kontroliuojamos visos atliekamos funkcijos, korupcija neturėtų vešėti.

Visą laidos „Dienos klausimas“ įrašą galite išgirsti ČIA.