„Didžiausią populiarumą turinčią politinę partiją vienas po kito krečiantys skandalai ir net prie premjero aplinkos priartėjęs korupcijos šešėlis menkina žmonių pasitikėjimą šalies politine sistema. Tai aiškus signalas visoms politinėms jėgoms, kad negali būti jokio pateisinimo piktnaudžiavimui tarnybine padėtimi, nepotizmui, protekcionizmui ar nomenklatūrinėms privilegijoms“, - Rumunijoje viešinčios prezidentės poziciją BNS trečiadienį perdavė jos Spaudos tarnyba.

A. Butkevičius nemano, jog socialdemokratus purtantys skandalai mažina pasitikėjimą politikais

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia nesutinkantis su prezidentės nuomone, kad pasitikėjimą politikais menkina jo vadovaujamus socialdemokratus pastaruoju metu supantys skandalai.
Jis akcentavo, jog šiuo metu teisiniai procesai įtariant korupcija vyksta ir dėl kitų partijų, taip pat ir konservatorių atstovų, bei ragino politikus „elgtis su žodžiais atsargiau“.

Algirdas Butkevičius

„Tikrai nenorėčiau to išskirti, kad socialdemokratus krečia (skandalai), matau kol kas tik vienam Utenos merui (pareikštus įtarimus), kuriam yra dviems mėnesiams suspenduota veikla. Daugiau nematau socialdemokratų, kuriuos krėstų kažkokie netikėtumai teisėsaugos institucijų. Manau, reikėtų elgtis su žodžiais atsargiau“, - paklaustas, kaip vertina prezidentės išsakytą kritiką, žurnalistams Vyriausybėje pareiškė A.Butkevičius.

A.Butkevičius savo ruožtu teigė, kad įtarimai šiuo metu pareikšti tik vieninteliam socialdemokratui, t.y. Utenos merui Alvydui Katinui bei pabrėžė, kad jau buvusi jo sekretoriato vadovė Džiuljeta Žiugždienė, tai pat įtariama dėl galbūt korupcinės veiklos, nėra socialdemokratų narė. Jis pabrėžė, kad Dž.Žiugždienė sprendimą priėmė pati, žinodama, kad ministro pirmininko tarnyba kelia „aukštus reikalavimus“.

„Ji puikiai žinojo ir žino mano nuostatas, jei ji kviečiama ir kaip liudininkė į STT tarnybą ir jei vyksta teisiniai procesai, mes vis dėlto keliame aukštus etikos reikalavimus ir paprašome, kad parašytų pareiškimą. Ji pati suprato, nes žino tokias nuostatas“, - sakė A.Butkevičius.

Paklaustas nuomonės apie socialdemokrato Ričardo Malinausko vadovaujamus Druskininkus supantį skandalą, jis ragino palaukti teisėsaugos institucijų sprendimo.

„Manau, kad reikia palaukti tyrimo pabaigos. Jei kiekvienoje savivaldybėje kažkurioje įmonėje ir būtų nustatyta, kad vyksta kažkokie pažeidimai, nereiškia, kad meras turi atsakyti už savivaldybę“, - sakė jis.

Antradienį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė, kad tiriant galimą Utenos rajono savivaldybės mero socialdemokrato Alvydo Katino kyšininkavimą, politikas teismo sprendimu dviems mėnesiams nušalintas nuo pareigų.

STT šioje korupcijos byloje įtarimus yra pareiškusi A.Katinui, taip pat - ministro pirmininko sekretoriato vadovei D.Žiugždienei. Pastaroji pirmadienį pasitraukė iš pareigų. BNS žiniomis, Utenos meras iš vienos bendrovės įtariamas reikalavęs kyšio D.Žiugždienės naudai.

Ministras pirmininkas socialdemokratų lyderis A.Butkevičius sako patenkinęs teisėsaugos įtarimų sulaukusios sekretoriato vadovės D.Žiugždienės prašymą trauktis iš pareigų, kad nebūtų metamas šešėlis ant Vyriausybės.

STT taip pat atlieką tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Druskininkų savivaldybės įmonėje „Aqua“. Įtariant piktnaudžiavimu neseniai buvo sulaikytas šio centro vadovas Edmundas Antanaitis. Bendrovės vadovas, kaip įtariama, kartais pasitelkdamas kai kuriuos Druskininkų savivaldybės darbuotojus organizuodavo žmonių apgyvendinimą viešbutyje „Aqua“ be jokios buhalterinės apskaitos, taip pat būdavo dalinamos įvairios dovanos – leidimai nemokamai pasinaudoti centro paslaugomis.

Druskininkų meras socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Ričardas Malinauskas šią svaitę neigė, kad savivaldybės įsteigtoje įmonėje „Aqua“ aukšti politikai ilsisi nemokamai. Merui taip pat nekliūna, kad įmonėje dirba keliolika savivaldybės vadovų artimųjų, tarp jų – mero dukra ir pirmoji žmona: Evelina Malinauskaitė, Daiva Malinauskienė, Druskininkų mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus žmona Vilija Urmanavičienė, sūnus Tomas Urmanavičius, Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės sūnus Gytis Jurgelevičius, Druskininkų savivaldybės tarybos narė Inga Šinkonienė, Druskininkų savivaldybės tarybos nario Virgaudo Taletavičiaus žmona Giedrė Taletavičienė, „Aqua“ centro valdybos pirmininko Algirdo Svirsko pusbrolis Gintaras Svirskas.

LRT laidoje „Dėmesio centre“ paklaustas, ar jam nekyla įtarimas, jog tai yra nepotizmas, t.y. savų protegavimas, meras atsakė: „Kol rezultatai geri – neturiu jokių pretenzijų“.

Seime praėjusią savaitę daugiausiai valdančiųjų balsais blokuotas tyrimas dėl galimos korupcijos Druskininkų vandens parke. Socialdemokratai pareiškė, kad STT atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Druskininkų, todėl klausimo svarstymas komisijoje esą galėtų būti suprastas kaip poveikis pareigūnams.

Seimas po pateikimo yra pritaręs siūlymui pradėti parlamentinį tyrimą dėl premjero žento buvusio verslo skaidrumo, bet parlamente nebuvo galutinio balsavimo.

Premjerui pastarosiomis savaitėmis teko atsakyti į klausimus dėl teisingumo ministro socialdemokrato Juozo Bernatonio namo statybų aplinkybių.