Klaipėdoje karališkoji pora apžiūrės elektros jungties „NordBalt“ rekonstruotą transformatorių pastotę, iš Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivo „Mintis“ apžiūrės Lietuvos pakrantę Kuršių Nerijoje, Naglio gamtos rezervate svečiai gilinsis į pakrančių erozijos ir kitas aplinkosaugos problemas, sprendimus.

Prezidentūra pranešė, jog Švedijos monarchai kartu su prezidente taip pat aplankys Lietuvos jūrų bei Palangos gintaro muziejus.

Tai antrasis šios karališkosios poros valstybinis vizitas Lietuvoje. Pagrindinė vizito tema - „Baltijos jūra vienija mus“, todėl ypatingas dėmesys skiriamas moksliniams tyrimams ir inovacijoms, tvarumui ir bendriems iššūkiams, susijusiems su Baltijos jūra bei jos regionu, pranešė Švedijos ambasada.

Trijų dienų vizito metu karališkoji pora susitiko su šalies vadovais, apsilankė Nacionaliniame atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centre, susitiko su Vilniaus universiteto Skandinavistikos studijų centro studentais.

Karalienė Silvija skaitė pranešimą tarptautinėje konferencijoje apie vaikų ir paauglių skaitymo iššūkius, dalyvavo diskusijoje dėl kovos su prekyba žmonėmis.

Švedijos karalius Lietuvoje lankėsi 1992 metų spalį, su karaliene Silvija jis viešėjo 2003 metais minint Karaliaus Mindaugo karūnavimo metines ir 2009 metais minint Lietuvos vardo tūkstantmetį.

Švedija yra didžiausia investuotoja Lietuvoje. Šios šalies investicijos Lietuvoje yra 3,17 mlrd. eurų ir tai sudaro apie 26 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų.