A.Antanaitis patvirtino, kad nuo balandžio pradžios dirba V.Mazuronio patarėju visuomeniniais klausimais ir tuo pat metu veda laidas „Laisvojoje bangoje“.

„Derinti nieko nereikia - aš dirbu „Laisvojoje bangoje“, o kai iškyla klausimų V. Mazuroniui, kai jam reikia kokių nors patarimų, jam patariu“, - BNS antradienį sakė A. Antanaitis.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas, ilgametis Laisvosios Europos radijo žurnalistas Kęstutis Girnius BNS teigė, kad politiko patarėjo ir žurnalisto darbas yra nesuderinamas.

„Tai, kad A. Antanaitis nieko blogo nemato, nieko daug nereiškia, nes akli net saulės nemato. Žiniasklaida oponuoja valdžiai ir turi rinktis - arba tu dirbi valdžiai, arba dirbi žiniasklaidoje. Galėtų būti šiokia tokia išimtis, jei žmogus būtų kultūros ar sporto įvykių komentatorius. Bet jei kalbi apie viešąjį gyvenimą, kyla neišvengiamas pavojus, kad tu prisiminsi, sąmoningai palaikysi ar nesąmoningai palaikysi kito darbdavio pusę“, - BNS sakė K. Girnius.

„Jei A. Antanaitis nenori atsistatydinti, manau, „Laisvoji banga“ turėtų rimtai galvoti ir paprašyti, kad jis pasitrauktų, ar pasitrauktų laikinai, kol eina tas pareigas“, - pridūrė jis.

K.Girnius taip pat sakė pastebintis tendenciją, kad vykstant informaciniam spaudimui iš Rusijos, dalis žiniasklaidos atstovų ima itin artimai bendrauti su valdžios atstovais. K.Girniaus nuomone, žiniasklaidos priemonėms reikėtų „iš naujo pagalvoti, kokie turėtų būti jos ryšiai su valdžia“.

„Mūsų pozicija paprasta: arba darbas politikoje ar valstybės tarnyboje, arba žurnalistika“, - BNS sakė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Iš viso V. Mazuronis šiuo metu turi aštuonis patarėjus.