Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat susitiks su JT generalinio sekretoriaus pavaduotoju Janu Eliassonu bei verslininku ir filantropu George Sorosu.

Gegužės 27 dieną L. Linkevičius pirmininkaus atviriems aukšto lygio JT Saugumo Tarybos debatams dėl žurnalistų apsaugos konfliktų zonose. Atsižvelgdama į vis didėjantį pavojų žurnalistų gyvybėms, Lietuva šiais debatais siekia priminti, kad išraiškos laisvė yra prigimtinė žmogaus teisė, ir paraginti pasaulinę bendruomenę imtis veiksmų siekiant užtikrinti žurnalistų ir kitų žiniasklaidos atstovų saugumą.

Lietuva rengia Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl žurnalistų apsaugos konfliktų zonose. Debatuose pranešimus skaitys JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas J. Eliassonas ir nevyriausybinės organizacijos "Reporteriai be sienų („Reporters Without Borders“) generalinis sekretorius Christophe Deloire.

Lietuva, kartu su Europos Sąjungos Tarybai šiuo metu pirmininkaujančia Latvija, atvirų debatų paraštėse taip pat organizuos renginį „Žurnalistų apsauga ir žiniasklaidos laisvė - tvarios ateities raktas“.

Gegužės 29 dieną L. Linkevičius pirmininkaus ministrų lygio susitikimui, skirtam JT Saugumo Tarybos rezoliucijos dėl užsienio teroristų kovotojų praktinio įgyvendinimo iššūkiams aptarti.

Susitikime ketinama ieškoti būdų kovai su teroristų keliamomis grėsmėmis. Lietuva, bendradarbiaudama su kitomis Saugumo Tarybos narėmis, šio renginio metu ketina priimti pirmininkaujančio pareiškimą - rezoliucijai prilygstantį dokumentą, kurio nuostatos įpareigoja visas JT nares.

Susitikime su JT generalinio sekretoriaus pavaduotoju J. Eliassonu ministras aptars konflikto Ukrainoje ir Artimuosiuose Rytuose, migracijos Viduržemio jūroje bei kitus aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Su verslininku ir filantropu G. Sorosu ministras aptars bendradarbiavimo su šiemet dešimtmetį Lietuvoje mininčiu Europos humanitariniu universitetu galimybes.

Lietuva nenuolatine Saugumo Tarybos nare tapo 2014 metų sausio 1 dieną dvejų metų laikotarpiui. Gegužės mėnesį Lietuva antrą ir paskutinį kartą per savo 2014-2015 m. narystę Taryboje pirmininkaus Saugumo Tarybai.