„Nors protestai vyksta, tačiau policija atskyrė protestuotojus ir tikrai nieko tokio nenutiko. Nepatogumų nekilo, niekas nenukentėjo“, - BNS telefonu iš Milano sakė Žemės ūkio ministerijos atstovė Božena  Zaborovska.

Pasak jos, nors dalis Italijos gyventojų prieš parodą protestuoja, tačiau didelė dalis šiuo renginiu džiaugiasi: „Taip, yra protestuojančių, tačiau italai tikrai džiaugiasi šia paroda. Yra „Expo“ suvenyrai kavinėse, kitur, kur nueini“.

Šią savaitę Lietuvos gamintojai parodoje pristato savo pieno produkciją. Anot B.Zaborovskos, lietuviška produkcija susilaukė pagyrų.

„Prie Lietuvos stendo priėję italai labai gyrė mūsų sūrius: „Džiugą“, „Liliputą“. Jie pripažino, kad mūsų sūriai labai rimti konkurentai itališkiems“, - teigė ministerijos atstovė.

Penktadienį kaukėti protestuotojai ėmė mėtyti akmenis į policijos pareigūnus, padegė keletą automobilių. Protestuotojai prieš „Expo“ parodą Milane piktinasi, kad ji Italijai neduos naudos, o tik padidins didžiųjų verslų pajamas. Protestuotojai taip pat nesutinka su tuo, kad parodoje daug žmonių dirba savanoriais.

Pirmąją „Expo 2015“ savaitę pristatomi pieno gaminiai.

Liepos 15 dieną parodoje planuojama nacionalinė Lietuvos diena, kuomet bus plačiau pristatytos lietuviškos tradicijos ir papročiai.

Lietuvos paviljono plotas - 1,15 tūkst. kvadratinių metrų, beveik pusė šio ploto bus užstatyta. Projektą įgyvendina Aplinkos apsaugos ir Žemės ūkio ministerijos.

Planuojama, kad per 6 parodos mėnesius Lietuvos paviljoną aplankys 2–3 milijonai svečių.

Lietuva dalyvavimui parodoje iš viso ketina skirti apie 4 mln. eurų.