Kaip trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba, vėlų vakarą VSAT Varėnos rinktinės Tribonių užkardos pasieniečiai tikrino iš Baltarusijos per Šalčininkų kontrolės punktą motociklais „Honda“ vykusių 30-mečio ir 31-erių Rusijos piliečių dokumentus.

Paaiškėjo, kad abu jie neturėjo dokumentų, pateisinančių buvimo Lietuvoje tikslą ir sąlygas. Tai yra priežastis, dėl kurios užsieniečiai neįleidžiami į Šengeno erdvę.

Motociklininkams teko grįžti atgal į Baltarusiją. Beje, abu šie užsieniečiai prieš tai iš Baltarusijos bandė įvažiuoti į Lenkiją, tačiau šios šalies pasieniečiai jų irgi neįsileido.

Antradienį vakare VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai per Medininkų punktą neleido įvažiuoti ir dviem Baltarusijos piliečiams, 28-erių ir 40-ies. Jie iš savo šalies vyko motociklais „Yamaha“ ir „BMW“. Jaunesnysis motociklininkas neturėjo transporto priemonės techninės apžiūros dokumento, vyresnysis - dokumentų, pateisinančių buvimo tikslą ir sąlygas.

Prieš tai antradienį pasieniečiai per Raigardo ir Kybartų punktus neleido į Lietuvą iš Baltarusijos ir Rusijos įvažiuoti dar dviem motociklininkams, Rusijos piliečiams.

Pirmadienį per šiuos du punktus į šalį neįleisti šeši tokie rusai keliautojai. Nors jie ir turėjo vizas, tačiau nebuvo pasirūpinę kitais privalomais dokumentais.

VSAT duomenimis, iš viso į Lietuvą bandė pravažiuoti 12 baikerių iš Rusijos, dalis jų neigė priklausomybę „Naktiniams vilkams“.