Tai ji pranešė trečiadienį Seime žurnalistams.

„Kada partija išsirinks naują vadovybę, tada su ja ir kalbėsime“, - teigė L. Graužinienė.

Politikė prisipažino asmeniškai norinti baigti kadenciją eidama parlamento vadovės pareigas.

„Taip, noriu (likti Seimo pirmininke - BNS). Kadangi tikrai jau yra didžiulis įdirbis, ir tai yra tokia pozicija, kurios nereikia dažnai keisti valstybei. Ne dėl to, kad aš esu“, - kalbėjo ji.

L.Graužinienė pareiškė, kad buvo padaryta taktinė klaida, kai Darbo partija nusprendė iš Seimo pirmininko pareigų atstatydinti Vydą Gedvilą ir į jas teikti Darbo partijos pirmininke išrinktą L.Graužinienę.

„Manau, kad buvo padaryta mūsų taktinė klaida keičiant Vydą Gedvilą. Iš esmės Vydas jau buvo metus dirbęs ir jau tikrai buvo pripažinimą įgavęs atstovaudamas užsienio politikai. Nėra taip paprasta nuvažiuoti ir kad tu būtum pripažintas kaip Lietuvos atstovas aukščiausiu lygiu. Tam reikia įdirbio“, - trečiadienį sakė „darbietė“.

V.Gedvilas Seimo pirmininko pareigas ėjo nuo 2012 metų lapkričio iki 2013 metų spalio.
L.Graužinienė taip pat sakė nebekandidatuosianti į partijos vadovus.

„Aš tikrai nekandidatuosiu, jeigu skyriai ir išreikš tokį pasitikėjimą“, - pabrėžė L.Graužinienė.

„Turiu aiškiai pasakyti, kad nedalyvausiu, nes esu įsitikinusi, kad į naują etapą, į Seimo rinkimų etapą, turi vesti naujas pirmininkas, jis turi susidėlioti savo komandą, savo strategiją“, - tvirtino ji.

Pasak politikės, jau anksčiau partijos narius ji buvo įspėjusi, kad spalio mėnesį, kai turėjo vykti eiliniai Darbo partijos pirmininko rinkimai, nebesieks perrinkimo.

Apie atsistatydinimą iš Darbo partijos pirmininkės pareigų L.Graužinienė pranešė antradienį būdama Ukrainoje.

Politikė sakė tokį žingsnį žengusi „prisiimdama asmeninę atsakomybę už savivaldos rinkimų rezultatus“.

„Kaip ir kiekvienas atsakingas partijos vadovas, išanalizavęs rinkimų rezultatus, konstatavau, kad nebuvo patys geriausi rinkimai, galbūt buvo padaryta taktinių klaidų organizuojant rinkimus ir tiesiog turiu prisiimti savo atsakomybę. Dėl to prisiimdama atsakomybę pasitraukiau iš Darbo partijos pirmininko pareigų“, - trečiadienį žurnalistams sakė L.Graužinienė.

Paklausta, kodėl pasitraukė ji, o ne rinkimų štabo vadovas Vytautas Gapšys, politikė tvirtino, kad partijos lyderis turi būti atsakingas už viską.

V.Gapšį ji apibūdino kaip perspektyvų ateities politiką. Tuo metu svarstydama apie galimą Darbo partijos susijungimą su Artūro Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (liberalais), L.Graužinienė neslėpė neigiamo požiūrio.

„Čia kažkas iš fantazijos srities, kur tikrai nenorėčiau, kad tai realizuotųsi. Manau, kad mūsų partijoje yra vertesnių sprendimų, partijoje yra patyrusių žmonių, daug kompetentingesnių negu Artūras Zuokas ir galinčių daugiau nuveikti. Aš iš karto sakau, kad būsiu prieš, nes nematau ir nesieju mūsų partijos su šia asmenybe“, - pareiškė L.Graužinienė.

Per vietos valdžios rinkimus už Darbo partiją Lietuvoje balsavo 10 proc. rinkėjų, juos aplenkė socialdemokratai, konservatoriai ir liberalai.

„Darbiečiai“ gavo 148 tarybos narių mandatus, tačiau neturės nė vieno atstovo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savivaldybėse. Partija laimėjo tris merų postus iš 60.

G. Kirkilas: L. Graužinienė pasielgė vakarietiškai

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Gediminas Kirkilas mano, kad Darbo partijos vadovė, Seimo Pirmininkė L. Graužinienė prisiimdama asmeninę atsakomybę po nesėkmingų partijai savivaldos rinkimų ir pasitraukdama nuo partijos vairo pasielgė vakarietiškai.

G. Kirkilo teigimu, L. Graužinienei apskritai sudėtingas buvo tapimas „darbiečių“ vadove.

Gediminas Kirkilas ir Loreta Graužinienė

„Aš manau, kad jinai jau „apsiėmė“ partijos pirmininkavimą taip gana sunkiai, nes Seimo Pirmininko pozicija yra pakankamai sudėtinga ir šiaip aš nežinau, ar Seimo Pirmininkui būtina tapti savo partijos pirmininku, nes čia šiek tiek kitokia pozicija nei Premjero“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė politikas.

Tačiau, pasak jo, L. Graužinienės žingsnis pasitraukti iš partijos vadovės sveikintinas.

„Bet aš manau, kad ji kaip tik pasielgė visiškai vakarietiškai – pralaimėjo rinkimus, atsistatydino. Taškas. (...) Ji tai padarė laiku“, – sakė socialdemokratas.

Klausiamas, ar jį įtikina tai, kad politikė pasitraukė dėl pralaimėtų rinkimų, G. Kirkilas sutiko, kad Darbo partija pralaimėjo rinkimus, nors skyriai daug dirbo. G. Kirkilas kritikavo partijos įkūrėją europarlamentarą, kuris esą šioje situacijoje elgiasi visiškai nekorektiškai.

„Jis aštriai kritikuoja visiškai ne dėl rinkimų, ne dėl tų priežasčių, apie kurias jis kalba. Jis kritikuoja dėl to, kad jam atrodo, kad partija nieko nedaro, kad jis būtų apgintas. Dėl bylos. Jis visiškai ne dėl rinkimų, jam nerūpi tie rinkimai, priežastys yra visai kas kitos. Jis kritikuoja už tariamą neveiklumą (...), kritikuoja dėl savo asmeninių reikalų“, – neslėpė Lietuvos socialdemokratų partijos vicepirmininkas.

Tokį V. Uspaskicho požiūrį jis siejo su jo mentalitetu, esą jam partija reikalinga tam, kad būtų apginti ir susitvarkyti jo asmeniniai interesai.

G. Kirkilas neabejojo, kad Vytautas Gapšys yra žymiai labiau pasiruošęs būti partijos lyderiu negu konservatorių Gabrielius Landsbergis.

“ Jis jau yra nacionalinėje politikoje, jau yra polemizuotojas, jau yra vadovavęs savo frakcijai ir pan. Tai tuo požiūriu V. Gapšys, jeigu atmesime visas kitas aplinkybes, yra labiau pasiruošęs negu G. Landsbergis. Akivaizdu.“, – svarstė G. Kirkilas.

Per pirmą kartą vykusius tiesioginius istorinius vietos valdžios rinkimus už Darbo partiją Lietuvoje balsavo 10 proc. rinkėjų. „Darbiečius“ aplenkė socialdemokratai, konservatoriai ir liberalai, partija iš viso gavo 148 tarybos narių mandatus, tačiau neturės nė vieno atstovo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savivaldybėse. Partija laimėjo tris merų postus iš 60.

Prisiimdama asmeninę atsakomybę už savivaldos rinkimų rezultatus nuo kovo 16 dienos iš Darbo partijos pirmininkės pareigų atsistatydino Seimo Pirmininkė, partijos lyderė L. Graužinienė, nors neseniai viešojoje erdvėje kalbėta apskritai apie vadovybės pokyčius šioje partijoje.

Kalbėdamas apie LSDP, vienas iš partijos vicepirmininkų, G. Kirkilas, nemanė, kad bus atsistatydinimų partijos vadovybėje, tačiau neabejojo, kad skyriuose bus. LSDP esą ruošiasi suvažiavimui, o po dviejų savaičių aptars savivaldos rinkimų rezultatus. Jis neatmetė, kad per partijos suvažiavimą šiek tiek pasikeis vadovybė, tačiau partija atsakinga už Vyriausybę, tad kažką keisti šiuo metu būtų neteisinga ir neprotinga.

G. Kirkilas taip pat neprognozavo, kad bus daugiau atsistatydinimų iš kitų partijų.

„Aš manau, kad jau atsistatydinimų paradas baigėsi, ir tiek. Šiokie tokie pasikeitimai vyksta kaip ir po kiekvienų rinkimų politiniame gyvenime. Na, šį kartą įvyko tiek, kiek įvyko“, – sakė socialdemokratas.