Tai – pats gausiausias tautodailininkų ir liaudies meistrų sambūris. Į Kaziuko mugę kasmet atvyksta ne tik atokiausių Lietuvos kampelių, bet ir kaimyninių šalių amatininkai. Be tradicinių mugės akcentų, Kaziuko mugėje prekiaujama socialiai remtinų asmenų, globos namų auklėtinių dirbiniais. Mugėje visada gausu ne tik liaudies meistrų pagamintų daiktų, bet ir renginių.

Šiemet Kaziuko mugė oficialiai bus atidaryta penktadienio vidudienį. Renginyje dalyvaus Vilniaus miesto meras A. Zuokas, Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė, Kazimieras su Kazimiera – S. Kavaliauskas ir I. Jankutė, dūdmaišininkai – V. Linkevičius ir G. Kovėra, daudytininkas – V. Marma, Vilniaus kojūkininkai ir folkloro grupė „Kūlgrinda“.

Šventiniai renginiai vyks Gedimino prospekte, Katedros, Vinco Kudirkos ir Rotušės aikštėse. Mugė kasmet pritraukia kelis šimtus tūkstančių lankytojų.

Antrąją mugės dieną vyks šventinės teatralizuotos eitynės, kuriose dalyvaus žymiausi amatininkai, liaudies meno, senovės amatų propaguotojai. Amatininkų, tautodailininkų eitynės Vilniaus gatvėmis ypatingos dėl to, kad reiškia meistrų vienybę ir nusiteikimą po viena vėliava siekti bendrų tikslų.

Šiemet žadama ir naujovių. Atvykę į Kaziuko mugę galės ne tik džiaugtis prekybininkų ir amatininkų gaminiais, muzikantų ir šokėjų pasirodymais, bet ir sudalyvauti pirmą kartą istorijoje rengiamame Kaziuko mugės kultūriniame orientaciniame detektyviniame žaidime ar Kaziuko mugės protmūšyje.

Su mugės programa galite susipažinti čia:

Ribojamas eismas

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad nuo penktadienio 6 val. iki sekmadienio 4 val. bus draudžiamas transporto eismas Gedimino prospektu, T. Vrublevskio, Šventaragio, Pilies, Didžiąja (ir aplink Rotušės aikštę), Barboros Radvilaitės, Maironio ir Aukštaičių gatvėmis ir jų prieigose.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat primena, kad kovo mėn. 6-8 dienomis keisis 10, 11, 33 ir 88 autobusų maršrutų trasos, galimi viešojo transporto nukrypimai nuo eismo tvarkaraščių.

10, 11, 33 ir 88 maršrutų autobusai, važiuodami pakeistomis trasomis, stos visose maršrute esančiose stotelėse. 11 autobusų maršruto trasoje, už Polocko ir Olandų g. sankryžos, bus įrengta papildoma Polocko stotelė.

10 Fabijoniškės–Baltupiai–Markučiai maršruto autobusai į Markučius nuo Žaliojo tilto važiuos Vilniaus, Jogailos, Pylimo, Bazilijonų, M. Daukšos, Žiupronių, Subačiaus gatvėmis, toliau – senąja trasa. Į Fabijoniškes nuo Subačiaus gatvės važiuos Žiupronių, M. Daukšos, Bazilijonų, Pylimo, Jogailos, Vilniaus, Kalvarijų gatvėmis, toliau – senąja trasa.

11 Žvėrynas–Senamiestis–Užupis maršruto autobusai Užupio link nuo Pamėnkalnio gatvės važiuos Pylimo, Bazilijonų, M. Daukšos, Žiupronių, Subačiaus, Drujos gatvėmis iki Olandų ir Stepono Batoro gatvių žiedo. Į Žvėryną važiuos Drujos, Subačiaus, Žiupronių, M. Daukšos, Bazilijonų, Pylimo, Pamėnkalnio gatvėmis, toliau – senąja trasa.

33 Šiaurės miestelis–Rinktinės–Sukilėlių g.–Guriai maršruto autobusai į Gurius nuo Karaliaus Mindaugo tilto važiuos Arsenalo, T. Kosciuškos, Olandų, Drujos, Sukilėlių gatvėmis, toliau – senąja trasa. Iš Gurių į Šiaurės miestelį nuo Sukilėlių gatvės važiuos Drujos, Olandų, T. Kosciuškos, Arsenalo gatvėmis, Karaliaus Mindaugo tiltu, toliau – senąja trasa.

88 Oro uostas–Centras–Europos aikštė maršruto autobusai iš Oro uosto važiuos senąja trasa iki Subačiaus ir Maironio gatvių sankryžos, toliau važiuos Subačiaus, Drujos, Olandų, T. Kosciuškos, Arsenalo gatvėmis, Karaliaus Mindaugo tiltu ir grįš į senąją trasą. Į Oro uostą, nuo A. Goštauto ir A. Tumėno g. sankryžos iki V. Kudirkos g., važiuos A. Goštauto, J. Jasinskio g., toliau – senąja trasa.

DELFI primena, kad Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė gimė VII a., o XIX a. peraugo į mugę. Ji yra viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinti šimtmečių tradicijas, kiekvieną kartą pristatanti išmoningus rankų darbo gaminius ir neturinti lygių aplinkiniuose kraštuose.