Tikimasi, kad šiemet balsų skaičiavimas užtruks ilgiau dėl pirmumo balsų skaičiavimo ir papildomai atsiradusių biuletenių tiesioginiuose merų rinkimuose.

Savivaldybių tarybų rinkimuose varžosi per 15 tūkst. kandidatų, dėl merų postų - daugiau kaip 400 kandidatų.

Per rinkimus sekmadienį bus išrinkti 1524 tarybos nariai, įskaitant 60 būsimų merų. Tose savivaldybėse, kur meras nebus išrinktas per pirmąjį turą, t. y. nesurinks daugiau kaip pusės rinkėjų balsų, po dviejų savaičių kovo 15-ąją vyks antrasis merų rinkimų turas.

Dėl Seimo nario mandato Žirmūnuose varžosi 12 kandidatų. Prireikus, antrasis turas čia irgi bus rengiamas kovo 15 dieną. 

Vilnius: liberalų pergalės šokis, A. Zuoko išlikimas ir „darbiečių“ fiasko

Vilniuje pirmajame mero rinkimų ture pergalę švenčia liberalas Remigijus Šimašius. O kas bus jo varžovas, vėlyvą naktį vis dar nebuvo aišku: dėl antrosios vietos lenktyniavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis ir perrinkimo siekiantis meras Artūras Zuokas

Pirmadienį paryčiais A. Zuokas palypėjo į antrąją poziciją, kuri leidžia dar pakovoti dėl mero kėdės. Tačiau R. Šimašiaus persvara įspūdinga. Už liberalą balsuoja maždaug kas trečias Vilniaus rinkėjas.

Liberalai taip pat užsitikrino didžiausią frakciją Vilniaus taryboje, lenkdami LLRA ir konservatorius. O štai Darbo partija patyrė fiasko. Vėlai naktį paaiškėjo, kad „darbiečiams“ nepavyks įveikti 4 proc. barjero. 

Vilniuje – derybos dėl valdžios

Rinkimus laimėję liberalai jau dėlioja valdančiąją koaliciją. Pirmadienį ryte jie susitinka derėtis su trečioje vietoje likusiais konservatoriais.

Tai DELFI patvirtino liberalų kandidatas į merus Remigijus Šimašius.

„Taip, ketiname. Ryte turime susitikimą. Planavome 10 val. tarti žodį“, - sakė R. Šimašius.

Liberalams, pirminiais duomenimis, Vilniaus taryboje tenka 15 vietų, konservatoriams – 8. Laimėjus mero rinkimus, liberalų dalis padidėtų iki 16 mandatų. Tačiau dviejų partijų daugumos 51 nario taryboje tai nesudaro. R. Šimašius neslepia – ieškoma trečio partnerio.

„Aišku ir prieš rinkimus buvo, kad pirmiausiai kalbėsime su konservatoriais. Ir tikrai nelinkę esame kalbėti su V. Tomaševskio ir A. Zuoko partijomis. O su visais kitais – esame atviri ir tuos pašnekesius, bendrąja prasme, jau pradėjome“, - sakė R. Šimašius.

Kaunas ir Klaipėda: aiškūs antro turo dalyviai

Kaune antrajame ture susirungs „Vieningo Kauno“ lyderis Visvaldas Matijošaitis, kiek netikėtai surinkęs daugiau balsų nei dabartinis meras Andrius Kupčinskas. Be to, „Vieningas Kaunas“ nušluostė nosį konservatoriams ir laimėjo savivaldos rinkimus TS-LKD tvirtove laikomame Kaune. 

Klaipėdoje buvo netoli mero rinkimų baigties pirmajame ture, bet taip neįvyko. Antrajame susigrums dabartinis meras, liberalas Vytautas Grubliauskas ir konservatorė, Seimo narė Agnė Bilotaitė

Paaiškėjo būrys merų

Ričardas Malinauskas, Marija Rekst, Artūras Margelis - tik keli merai, kurie pergalę švenčia jau pirmajame ture. O tokių yra kur kas daugiau.

Nedidelė sensacija Alytuje. Keiksmų skandalo įsuktas Jurgis Krasnickas ne tik nepateko į antrą turą: jo apskritai nebus. Rinkimus Alytuje triuškinančia persvara laimėjo buvęs policijos vadovas Vytautas Grigaravičius bei jo vadovaujamas rinkimų komitetas. 

Birštono mere išrinkta socdemė Nijolė Dirginčienė, kaip ir buvo galima tikėtis.Ignalinos rajone triumfuoja Henrikas Šiaudinis, valstiečių-žaliųjų atstovas. Jonavai toliau vadovaus socdemas Mindaugas Sinkevičius, Kauno rajonui - jo partietis Valerijus Makūnas. Kėdainių rajono mere tapo „darbietė“ Nijolė Naujokienė, Marijampolės - socdemas Vidmantas Brazys, Mažeikių - vėl socdemas, Antanas Tenys.

Molėtuose triumfuoja konservatorius Stasys Žvinys, Neringoje - socdemas Darius Jasaitis, Pagėgiuose - „tvarkietis“ Virginijus Komskis. Palangai toliau vadovaus konservatorius Šarūnas Vaitkus, Panevėžio rajonui - valstietis-žaliasis Povilas Žagunis. Pasvalyje konservatoriai išlaiko pozicijas, čia meru tapo Gintautas Gegužinskas. Rietavą valdys liberalai ir jų meras Antanas Černeckis.

Šalčininkai lieka LLRA tvirtove: čia užtikrintą pergalę švenčia Zdislavas Palevičius.Utenoje triumfuoja socdemas Alvydas Katinas,o Varėnoje bus renkamas naujas Seimo narys, mat meru pirmajame ture išrinktas liberalas parlamentaras Algis Kašėta. Tiesa, Varėnoje padėtis dar nėra iki galo aiški. Panašu, kad A. Kašėtai pritrūko saujelės balsų, ir antrojo turo vis dėlto prireiks. 

Premjeras Algirdas Butkevičius gali būti ramus dėl savo vienmandatės apygardos: Vilkaviškyje triumfuoja socdemai, o meru išrinktas Algirdas Neiberka.

Šiokia tokia sensacija Šiauliuose: socdemas meras Justinas Sartauskas lieka už antrojo turo borto. 

Socdemai pralošė Žirmūnus

Socialdemokratams - liūdnos žinios iš Žirmūnų. Čia Seimo nario rinkimai rengiami dėl to, kad Žirmūnuose išrinktas Vytenis Andriukaitis išvyko dirbti į Briuselį. Bet socdemų sėkmės istorijai Žirmūnuose pasikartoti nelemta.

Pirminiais duomenimis, Žirmūnuose dėl Seimo kėdės antrajame rinkimų ture susigrums dviejų dešiniųjų partijų atstovai: konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir liberalas Šarūnas Gustainis.

Aktyvumas nustebino

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas spaudos konferencijos metu informavo, jog aktyvumas buvo tikrai didelis. 

„Rinkimų komisijoms prireiks nemažai laiko“, - sakė Z. Vaigauskas. 

Pasak jo, bendras rinkėjų aktyvumas turėtų siekti apie 45 proc., gal ir daugiau. 

Rinkimų dieną aktyviausi buvo druskininkiečiai, Pagėgių, Birštono, Švenčionių ir Šilalės rinkėjai. Pasyviausiai balsuota Šiaulių rajone, Kaišiadorių rajone, Mažeikių rajone bei Klaipėdos mieste ir rajone – čia balsavo tik maždaug kas trečias rinkėjas.

Savivaldos, merų ir Seimo nario rinkimai: naujienos gyvai
A. Kupčinsko ir V. Matijošaičio koalicija – sunkiai tikėtina Tėvynės sąjunga – krikščionys demokratai po ilgos pertraukos pralaimėjo rinkimus Kaune. Savivaldos rinkimuose konservatoriai Kaune surinko 23 proc. balsų ir nusileido visuomeniniam judėjimui „Vieningas Kaunas“ (29,6 proc.). Po dviejų savaičių spręsis kas sės į mero kėdę – tai bus esminis rodiklis nulemsiantis, kas kitą kadenciją sudarys valdančiąją daugumą.Dėl mero posto po dviejų savaičių kovos „Vieningo Kauno“ lyderis Visvaldas Matijošaitis ir dabartinios meras Andrius Kupčinskas. Pirmajame turi V. Matijošaitis surinko beveik 38 proc. balsų ir gerokai aplenkė A. Kupčinską (25,2 proc.).A. Kupčinskas ir V. Matijošaitis ne kartą vienas kito atžvilgiu išsakė aštrios kritikos. Tonas po rinkimų, bent iš konservatorių pusės, nesikeičia.Kol kas „Vieningas Kaunas“ į miesto tarybą deleguoja 16 narių, konservatoriai – 13. “Sveikiname “Vieningą Kauną“ su įspūdingu pasirodymu. Tai galime vertinti kaip protesto balsus. Ne prieš mus, bet prieš mažąsias partijas, kurios tenkino ne miesto, o savo reikmes“, - teigė Marijus Panceris.Galima teigti, kad mero postas, tuo pačiu ir paskutinis tarybos nario mandatas, bus auksinis.„Tas mandatas labai daug nulems. Mes nelinkę likti opozicijoje. Pažiūrėkite, kas Kaune atlikta nuo 2007 metų. Viskas daugiausiai padaryta mūsų pastangomis (…). Kaip sakoma, po antro kėlinio bus kabinami medaliai. Stengsimės suvienyti jėgas. Mūsų patikimos komandos patirtis yra bene didžiausia. Kad ir kaip susiklostytų antras turas, be mūsų patirties būtų sudėtinga. Negaliu pasakyti, kad su tuo draugausime, o su tuo nedraugausime. Rinkėjai mums pareiškė didžiausią pasitikėjimą per 8 metus. Stengsimės rasti bendrą vardiklį su visais“, - kalbėjo meras Andrius Kupčinskas.„Vieningas Kaunas“ kalba apie galimybę suvienyti visas penkias į tarybą patekusias partijas bendram darbui. Panašu, kad tai bus sunkiai įgyvendinama.„Šiauliai dirbo be opozicijos. Tai buvo marga koalicija ir dabar matome rezultatus. Nemanau, kad Kaunui išeitų į naudą būti be opozicijos“, - kalbėjo A. Kupčinskas.
Savivaldybių tarybose - daugiau moterų, jaunėja politikų amžiusNaujose savivaldybių tarybose turėtų dirbti daugiausia moterų per pastaruosius du dešimtmečius, jaunėja ir bendras politikų amžius.Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, tarybose mandatus gavo 367 moterys - tai 26-iomis moterimis arba 7 proc. daugiau, nei per praėjusius savivaldos rinkimus 2011-aisiais. Palyginti su 1997-aisiais, moterų savivaldybių tarybose turėtų padaugėti pusšimčiu (beveik 16 proc.).Savivaldoje dirbančių vyrų, palyginti su praėjusiais rinkimais, turėtų sumažėti 69-iais ir liks 1116.Šią kadenciją išrinktų kandidatų amžiaus vidurkis mažėja ketveriais metais - nuo buvusio 55,8 iki 50,9 metų. Jauniausi politikai, VRK duomenimis, per pastaruosius du dešimtmečius buvo renkami 1997-aisiais, tuomet vietos politikų amžiaus vidurkis siekė 46,3 metų.67 proc. į tarybas išrinktų politikų ir politikių nurodė esantys lietuvių tautybės, kiek per 4 proc. - lenkų, beveik 1,5 proc. - rusų tautybės. Taip pat yra nurodžiusiųjų ukrainiečių, baltarusių, totorių, anglų ir netgi žemaičių tautybę. Daugiau nei ketvirtadalis visų išrinktų politikų apie savo tautybę neinformavo.Iš viso į savivaldybių tarybas išrinkti apie pusantro tūkstančio asmenų.
Kauno meras A. Kupčinskas: likti opozicijoje nesame linkęPirmadienio popietę Kauno miesto savivaldybėje surengę spaudos konferenciją Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovai neatskleidė planų, kaip ketina dirbti ateinančią kadenciją."Kol kas koalicijos dėlionių nėra buvę", - sakė A.Kupčinskas, pasidžiaugęs rinkimų rezultatais, rodančiais, kad konservatoriai šį kartą gaus vienu mandatu daugiau nei per 2011-ųjų savivaldos rinkimus."Mieste praktiškai liko trys partijos ir du visuomeniniai judėjimai. Iš partijų mes surinkome daugiausiai balsų - 13. Žinom, kad antras mero rinkimų turas nebus kaip kėlinys, kuriame gali laukti pratęsimo. Esam vieningi ir tikim, kad mūsų meras yra geriausias. Tą pripažins ir rinkėjai", - sakė konservatorė Edita Gudišauskienė.
Z. Vaigauskas: dėl rinkimų tvarkos pažeidimų kai kurie kandidatai gali būti išbraukiami iš sąrašųVyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas neatmeta galimybės, kad dėl rinkimų tvarkos pažeidimų kai kuriems kandidatams į savivaldybių tarybas gali būti pritaikytos naujos įstatymo normos braukiant juos iš kandidatų sąrašų. "Mes dar turėsime atidžiai susipažinti ir įvertinti visus padarytus rinkimų pažeidimus. Svarstoma, kad galbūt bus taip, kad dėl kai kurių kandidatų, jeigu paaiškės, kad jie yra prasižengę arba jų atžvilgiu buvo padaryti prasižengimai Rinkimų įstatymo, gali būti priimamos naujos įstatyme numatytos priemonės - jie būtų braukiami iš kandidatų sąrašų, praleidžiami kandidatų sąrašuose suteikiant mandatus", - pirmadienį spaudos konferencijoje Seime sakė Z.Vaigauskas.Kol medžiaga dar tiriama, VRK vadovas sakė negalįs pateikti informacijos, kas gali sulaukti tokios bausmės. Pati nemaloniausia situacija, VRK pirmininko vertinimu, yra situacija Trakuose, kur rastos pažeistos išankstinio balsavimo vokų plombos. "Mūsų nuomone, plombos iš tikrųjų buvo pažeistos. Pirmą kartą su tuo susiduriame, plombų pažeidimas yra akivaizdžiai matomas. (...) Mums yra gana didelė mįslė, kodėl tie vokai buvo perklijuojami, atplėšiami. Keliamos įvairios versijos, mes tikimės ir policijos pagalbos, kaip įvertinti, kodėl taip vokai buvo klijuojami",- sakė Z. Vaigauskas. Pasak jo, akivaizdžiai matoma, kad dalis biuletenių buvo negaliojantys, bet didžioji dalis tų biuletenių buvo balsuota už vienos partijos kandidatus ir tuos pačius kandidatus. "Tuose vokuose, kaip mums pranešė mūsų komisijos narys Jonas Udris, daugiausiai balsų buvo atiduota už Lietuvos liberalų sąjūdį ir kai kuriuos jų kandidatus",- sakė Z. Vaigauskas. 
E. Masiulis tikisi dešiniųjų sugrįžimo į valdžiąLiberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis tikisi, kad sėkmingi savivaldos rinkimai sustiprins galimybes dešiniesiems grįžti į šalies valdžią po kitais metais vyksiančių Seimo rinkimų.„Jeigu vertinčiau, kaip tie savivaldybių rinkimų rezultatai gali atsiliepti mūsų tolimesniam politiniam gyvenimui ir 2016 metų Seimo rinkimams, tai aš matau iš tikrųjų labai neblogą tendenciją, kad atsirado šansas centro dešiniosioms politinėms jėgoms turėti didesnį rinkėjų pasitikėjimą ir iš opozicijos tapti valdančiąja dauguma“, - žurnalistams sakė E.Masiulis.Pasak jo, siekiant šio tikslo, svarbu bendradarbiauti su visuomeniniais komitetais, kurie šalyje gavo per 10 proc. balsų.„Pagal preliminarius duomenis, per visą Lietuvą iškovotas 221 savivaldybės tarybos nario mandatas. Lyginant su 2011 metų savivaldos rinkimais, mes tada iškovojome (apie) 100. Tai rezultatas netgi daugiau negu padvigubintas. Taip pat čia dar merų mandatų mes neskaičiuojame“, - sakė E.Masiulis, pridūręs, kad 13 liberalų kandidatų į merus kausis antrame ture, o Rietave jau per pirmą turą nugalėjo ligšiolinis šios partijos meras Antanas Černeckis.Per praėjusius rinkimus liberalai su 98 mandatais savivaldybių tarybose užėmė septintą vietą, o po sekmadienio rinkimų jie šoktelėjo į trečią poziciją tarp partijų su 216 mandatų. Dar 5 mandatus gavo liberalų ir konservatorių Vilniaus rajone sudaryta koalicija.Anot E.Masiulio, liberalų sėkmę galėjo lemti tiek aktyvus darbas prieš rinkimus, tiek naujos kartos subrendimas.„Matyt, reikia pasakyti, kad Lietuvoje jau subrendo nauja politinė karta, nauja politinė bendruomenė, kuriai yra priimtinos liberalios idėjos“ - dėstė E.Masiulis.Liberalų kandidato į Vilniaus merus Remigijaus Šimašiaus manymu, Liberalų sąjūdis sostinėje perėmė dalį buvusių dabartinio mero Artūro Zuoko rinkėjų, galėjo gauti ir buvusių Darbo partijos rėmėjų balsų. Kovoje dėl mero posto jis mano sulaukęs ir dalies konservatorių bei socialdemokratų rinkėjų paramos.„Matome rezultatus šiek tiek skirtingus už partiją balsuojant ir mero rinkimuose, tai visiškai suvokiu, kad dalis konservatorių rinkėjų, dalis netgi socdemų rinkėjų galbūt balsavo strategiškai norėdami pokyčių ir matydami, kad esu pagrindinė alternatyva dabartiniam metui“, - svarstė R.Šimašius.
Naujus atstovus į Seimą gali tekti rinkti trijose apygardosePo tiesioginių merų rinkimų neeilinius rinkimus į Seimą gali tekti rengti trijose apygardose. Iš 17 merų rinkimuose dalyvavusių parlamentarų kovą toliau tęs penki, o 12-kai savivaldos rinkimai jau baigti. Kaip per spaudos konferenciją pirmadienį sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, tiesiogiai išrinktiems merams atlaisvinus vietas parlamente, naujus rinkimus tokiu atveju „reikėtų rengti kiek galima greičiau“.„Mes turėjome 17 Seimo narių, iš jų trys Seimo nariai yra patekę į antrąjį turą ir pirmauja jame, tai yra R.Šimašius Vilniaus mieste, A.Pitrėnienė Skuodo rajone ir A.Kašėta Varėnos rajone. Antroje vietoje taip pat dalyvauja Seimo nariai ir gali būti išrinkti į merus - V.Simulikas Šiaulių mieste ir A.Bilotaitė Klaipėdos mieste“, - sakė Z.Vaigauskas.Sostinės mero rinkimuose pirmaujantis Liberalų sąjūdžio atstovas Remigijus Šimašius į Seimą yra išrinktas su partijos sąrašu, tad jo sėkmės atveju vietą parlamente užimti pretenduoja per rinkimus sąraše žemiau likusi šachmatininkė Viktoria Čmilytė.Tuo tarpu Darbo partijos atstovė Audronė Pitrėnienė yra išrinkta Skuodo-Mažeikių, o liberalas Algis Kašėta - Varėnos-Eišiškių apygardoje, tad jiems tapus merais čia tektų rengti naujus rinkimus.Antroje vietoje Klaipėdoje likusi konservatorė Agnė Bilotaitė yra išrinkta pagal partijos sąrašą (žemiau jos liko Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė), o Šiauliuose laimėjus su visuomenininkų komitetu kandidatuojančiam Valerijui Simulikui, naujus rinkimus tektų rengti Šiaulių Dainų apygardoje.
Mandatų skaičiumi į viršų šovė Liberalų sąjūdis, didžiausias praradimas - „tvarkiečiams“Per sekmadienį vykusius savivaldos rinkimus mandatų skaičiumi savo poziciją, palyginti su 2011-ųjų rinkimais, labiausiai pagerino Liberalų sąjūdis.Per praėjusius rinkimus liberalai su 98 mandatais savivaldybių tarybose užėmė septintą vietą, o po sekmadienio rinkimų jie šoktelėjo į trečią poziciją tarp partijų su 216 mandatų.Lietuvos socialdemokratų partija, palyginti su 2011 metais, mandatų skaičių padidino nuo 328 iki 365, o antrą poziciją išlaikę Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, turėję 249 mandatus 2011 metais, šiemet gauna 247. Tiesa, per šiuos rinkimus konservatoriai kartu su Liberalų sąjūdžiu Vilnius rajone dalyvavo koalicija, ir kartu gavo dar 5 mandatus.Darbo partijos gautų mandatų skaičius aptirpo nuo 165 per 2011-ųjų rinkimus iki 148 mandatų šiemet. Lietuvos valstiečių ir žaiųjų sąjunga išlaikė panašias pozicijas - per praėjusius rinkimus buvo gavusi 147 mandatus, šiemet jų laimi 138.Tuo tarpu partija „Tvarka ir teisingumas“ smarkiai prarado pozicijas. Per praėjusius rinkimus 155 mandatus laimėję „tvarkiečiai“ šiemet jų gavo 84.Lietuvos lenkų ir rinkimų akcija (LLRA) kartu su Rusų aljansu koalicijoje gavo 67 mandatus, taip pat dar du mandatus gavo jungtiniu pripažintas šių partijų sąrašas ir dar vieną mandatą atskirai kandidatavusi LLRA. Per praėjusius savivaldybių tarybų rinkimus LLRA kartu su Rusų Aljansu buvo gavę 61 mandatą.
R. Karbauskis: tikimės tapti ketvirtąja partijaLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis teigia, kad, merus pradėjus rinkti tiesiogiai, visos politinės partijos didžiuosiuose miestuose turės peržiūrėti savo strategijas, nes lemiamą įtaką turės stiprios ir matomos asmenybės.LVŽS savivaldos rinkimuose gavo 9 tarybų narių mandatus, Lietuvos mastu valstiečius palaikė 6,82 proc. rinkėjų. R. Karbauskis džiaugėsi, kad partija balsais aplenkė Tvarką ir teisingumą bei beveik pasivijo Darbo partiją."Tikimės, kad, atėjus Seimo rinkimams, kilsime į ketvirtą poziciją Lietuvoje", - prognozavo R. Karbauskis.R. Karbauskio teigimu, 2015 m. vietos savivaldos rinkimai nuo prieš tai vykusių itin išsiskyrė asmenybių vaidmeniu, todėl LVŽS rezultatai Vilniuje ir Kaune nebuvo geri. Nepaisant to, partijos lyderis pabrėžė, jog valstiečių palaikymas ne didžiuosiuose miestuose išaugo.Ignalinos rajono meru jau pirmajame ture išrinktas LVŽS kandidatas Henrikas Šiaudinis. Ilgus metus Ignaliną valdantys valstiečiai naujoje taryboje turės 12 iš 20 narių. LVŽS valdys ir Panevėžio rajoną - čia laimėjo Povilas Žagunis, partija taryboje gavo 12 mandatų iš 24.Šakių, Šiaulių, Kupiškio, Kelmės ir Ukmergės rajonuose LVŽS kandidatai kausis antrajame mero rinkimų ture, dviejuose šių rajonų valstiečių atstovai lyderiauja.
Z. Vaigauskas: išrinkta 19 merų, naujai išrinktos savivaldybės yra atjaunėjusiosPer sekmadienį vykusį pirmąjį rinkimų turą buvo išrinkta 19 merų ir visi savivaldybių tarybų nariai. Politinės partijos gavo 85 proc. balsų ir tokiu būdu užsitikrino 1 tūkstantį 275 mandatus. Tai pirmadienį spaudos konferencijoje Seime pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Išankstiniais VRK duomenimis, Lietuvos socialdemokratų partija gavo daugiausia - 356 mandatus, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai - 247, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis - 217, Darbo partija - 148, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 138, partija Tvarka ir teisingumas - 84, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) - 56, politinė partija "Lietuvos sąrašas" - 4, Lietuvos rusų sąjunga - 3, Lietuvos liaudies partija - 5, Respublikonų partija - 7, Tautininkų sąjunga - 1, Žemaičių partija - 3, Lietuvos centro partija - 3, Lietuvos lenkų rinkimų akcija (be koalicijos) gavo 1 mandatą. Z. Vaigausko teigimu, rinkimuose dalyvavusios koalicijos gavo 75 mandatus. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija "Valdemaro Tomaševskio blokas" užsitikrino 67 mandatus, Kartu - už pažangą Vilniaus rajone! Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio koalicija gavo 5 mandatus, Rokiškio krašto koalicija "Už laisvę augti" - 3 mandatus. Per savivaldos rinkimus visuomeniniai rinkimų komitetai gavo 116 mandatų. Pasak Z. Vaigausko, į rinkimų sąrašus buvo įrašyta 2 milijonai 534 tūkstančiai 563 rinkėjai.VRK vadovo teigimu, rinkėjų aktyvumas buvo 47,17 proc. Z. Vaigauskas sakė, kad planuojama dar patikrinti reitingo balsus. "Pirmumo balsai turėtų būti perskaičiuojami atsitiktiniu būdu burtais atrenkant iš sąrašų maždaug apie 5 proc. Jeigu paaiškėtų, kad apylinkių rinkimų komisijos yra netinkamai suskaičiavusios pirmumo balsus, būtų skaičiuojami iš naujo visi tos rinkimų apylinkės suskaičiuoti pirmumo balsai", - sakė Z. Vaigauskas. Jo duomenimis, naujai išrinktos savivaldybės tarybos yra atjaunėjusios. "Jeigu praėjusios kadencijos pradžioje amžiaus vidurkis savivaldybių tarybų narių buvo 54 metai, šiuo metu vidurkis naujai išrinktų savivaldybių tarybų narių yra 50 metų", - tokią statistiką pateikė VRK pirmininkas Z. Vaigauskas.
Dėl rinkimų pažeidimų gali tekti koreguoti rezultatus Dėl įstatymų pažeidimų gali tekti koreguoti rinkimų rezultatus, prasižengėlius braukiant iš mandatų dalybų, pirmadienį pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.„Mes dar turėsime atidžiai susipažinti ir įvertinti visus padarytus rinkimų pažeidimus, svarstoma, kad galbūt dėl kai kurių kandidatų, jei paaiškės, kad jie yra prasižengę arba jų atžvilgiu buvo padaryti prasižengimai, gali būti priimamamos priemonės - jie braukiami iš kandidatų sąrašų, praleidžiami kandidatų sąrašuose suteikiant mandatus“, - pirmadienį per spaudos konferenciją sakė Z.Vaigauskas.VRK vadovas teigė negalintis įvardyti, kas konkrečiai gali susilaukti tokių sankcijų, nes medžiaga dar tiriama. Skaudžiausiu įvykiu Z.Vaigauskas pavadino Trakų savivaldybę, kur rastos pažeistos išankstinio balsavimo vokų plombos. Biuletenius iš pažeistų vokų skaičiuojant atskirai paaiškėjo, kad dauguma jų buvo vienos partijos - Liberalų sąjūdžio - kandidatų naudai.„Mūsų nuomone, plombos tikrai buvo pažeistos, pirmą kartą su tuo susiduriame. (...) Mums gana didelė mįslė, kodėl tie vokai buvo perklijuojami, atplėšiami, keliamos įvairios versijos, mes tikimės ir policijos pagalbos, kaip įvertinti, kodėl taip vokai buvo klijuojami. Turime kai kurią informaciją apie jų skaičiavimą, neatskleidžiant balsavimo paslapties, akivaizdžiai matoma, kad dalis biuletenių buvo negaliojantys, bet didžioji dalis balsuota už vienos partijos tuos pačius kandidatus“, - sakė Z.Vaigauskas.„Tuose vokuose, kaip mums pranešė mūsų komisijos narys Jonas Udris, daugiausiai balsų atiduota už Lietuvos liberalų sąjūdį ir kai kuriuos jų kandidatus. Čia, sakyčiau, pati nemaloniausia istorija, su kuria mums teko susidurti vakar“, - reziumavo komisijos vadovas.Policija pirmadienį pranešė, kad dėl galimų rinkimų pažeidimų gauta 413 pranešimų, pradėti 35 ikiteisminiai tyrimai, iš jų šeši - balsavimo dieną.Sekmadienį vykusiuose savivaldos rinkimuose daugiausia balsų surinko valdantieji socialdemokratai, už juos balsavo 19,08 proc. rinkėjų. Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai liko antri su 15,75 proc. balsų, Liberalų sąjūdis gavo 15,39 proc. balsų.Darbo partija surinko apie 9 proc. balsų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos koalicija su Rusų aljansu - 8 proc., Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 7 proc., o „Tvarka ir teisingumas“ sulaukė apie 6 proc. rinkėjų paramos. 
V. Tomaševskis nesako, ką antrame Vilniaus mero rinkimų ture rems jo koalicijaLenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koaliciją „Valdemaro Tomaševskio blokas“ savivaldos rinkimuose vedęs lenkų lyderis Valdemaras Tomaševskis neatskleidžia, ką antrajame sostinės mero rinkimų ture rems ši politinė jėga. Tačiau jis neišsižada, kad tai galėtų būti dar vienos kadencijos siekiantis Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderis Artūras Zuokas.„Negaliu atsakyti į šitą klausimą, nuspręsime po susitikimų su įvairių partijų atstovais“, – pirmadienį vykusioje partijos spaudos konferencijoje sakė V. Tomaševskis.Klausiamas, ar tai gali būti A. Zuokas, lenkų ir rusų lyderis sakė į šį klausimą jau atsakęs. Anot V. Tomaševskio, jam pačiam nugalėti Vilniaus mero rinkimuose sutrukdė arši konkurencija.„Šiek tiek pritrūko balsų, labai stipri konkurencija, net ir lyginant su Prezidento rinkimais“, – sakė V. Tomaševskis.Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos kandidatai Marija Rekst ir Zdzislavas Palevičius merais Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose tapo jau po pirmojo rinkimų turo.Ši koalicija Šalčininkų savivaldybėje turės 20 iš 24 vietų taryboje, Vilniaus rajone – du trečdalius iš 30 mandatų. Vilniaus miesto taryboje Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija užsitikrino 10 mandatų, Trakų ir Švenčionių rajonuose gauta po 5 vietas. Klaipėdoje iškovotos keturios, Visagine – trys vietos savivaldybių tarybose.Po ankstesnių savivaldos rinkimų lenkų ir rusų atstovai tarybose turėjo 65 atstovus, po šių rinkimų jų padaugės iki 70. „Šiuose rinkimuose pakartojome labai gerą rezultatą ir jį net pagerinome. Iš viso gavome apie 90 tūkst. balsų, t. y. apie 8 proc. rinkėjų balsų visoje Lietuvoje“, – skaičiuoja V. Tomaševskis.
R.Šimašius: neturime tikslo uždaryti „Air Lituanica“, bet skaičiuoti mokameVilniaus mero rinkimuose daugiausiai balsų surinkęs Liberalų sąjūdžio kandidatas Remigijus Šimašius sako, kad tuo atveju, jei jis taptų miesto vadovu, taksi bendrovę „Vilnius veža“ greičiausiai būtų bandoma parduoti, o savivaldybės valdomai skrydžių bendrovei „Air Lituanica“ būtų ieškoma privataus investuotojo.„Dėl „Air Lituanica“ noriu labai aiškią žinią pasakyti – mes neturime jokio tikslo uždaryti „Air Lituanica“ kompaniją, neturime tikslo uždaryti, bet noriu priminti, kad prieš trejus metus steigiant šią kompaniją buvo jai suformuluoti tikslai tapti pelninga, pervežti tam tikrą skaičių keleivių ir pritraukti privatų investuotoją. Akivaizdu, kad šitie tikslai patyrė visišką fiasko, absoliutų fiasko. Jeigu dar yra įmanoma pritraukti privatų investuotoją ir pakelti tą kompaniją, tai bus padaryta, jeigu tai nėra įmanoma, bus priimti kiti sprendimai, kiek įmanoma bandant išlaikyti, kad skrydžiai nenutrūktų (...). Dėl „Air Lituanicos“ padarysime protingiausią sprendimą, skaičiuoti mokame, „Excel“ lentele naudojamės, kitais dalykais irgi naudojamės, tai bus ir skaičiuojama šalia visų kitų dalykų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė R.Šimašius.Jo teigimu, savivaldybės įmonę „Vilnius veža“ geriausia būtų parduoti.„Dėl „Vilnius veža“ situacija yra labai aiški – Konkurencijos taryba yra priėmusi sprendimą, kad kompanija turi būti išardyta. Šiuo atveju arba išardymas, arba pardavimas kompanijos neišvengiamai turės įvykti, aš tikrai manau, kad labiau ją apsimokėtų parduoti, o ne išformuoti – grynai skaičiuojant ekonomiškai“, – dėstė kandidatas į sostinės mero postą.Spaudos konferencijoje pirmadienį R.Šimašius taip pat sakė, kad valdančiąją koaliciją Vilniuje formuojantys liberalai tikisi ją sudaryti dar iki antrojo turo, kuris vyks kovo 15-ąją, ir paaiškino, kad dabartinio mero Artūro Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) ir Lenkų rinkimų akcijos joje nebus dėl motyvų, kuriuos šią savaitę įvardijo prezidentė Dalia Grybauskaitė.„Motyvai yra labai panašūs į tuos, kuriuos aptakiai bet išsakė prezidentė – mums yra nepriimtinas toks veikimo stilius, kuris yra vakar dienos veikimo stilius, paremtas arogancija, neskaidrumu ir nesiskaitymu su metodais“, – pareiškė R.Šimašius.Antrame rinkimų ture R.Šimašius susirungs su A.Zuoku.
A. Zuokas apie galimas koalicijas sostinėje nekalbaPerrinkimo siekiantis Vilniaus miesto meras ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderis Artūras Zuokas teigia, kad dėl potencialios koalicijos savivaldybės taryboje derasi su įvairiomis partijomis, tačiau Liberalų sąjūdžio tarp jų nėra.Pasak A. Zuoko, LLS rezultatai Lietuvoje partiją džiugina – 30-tyje savivaldybių surinkta 5,5 proc. visų rinkėjų balsų, 7 kandidatai varžysis antrame ture dėl merų postų, gauti 56 mandatai savivaldybių tarybose. Kalbėdamas apie Vilnių, LLS lyderis teigė, kad rezultatai galėjo būti ir geresni tiek rinkimuose į savivaldybės tarybą, tiek ir į merus. Tai pirmieji savivaldybių tarybų rinkimai, kuriuose A. Zuoko politinė jėga dalyvauja LLS (liberalų) pavadinimu, todėl, pasak sostinės mero, vilniečiams šis vardas dar galėjo būti nepakankamai žinomas.Negalutiniais VRK duomenimis, LLS Vilniaus miesto taryboje turės 6 vietas (11,26 proc.). Kovo 15 dieną antrame rinkimų ture dalyvaus R. Šimašius (34,53 proc.) ir A. Zuokas (18,36 proc.). Pasak LLS lyderio, pirmame rinkimų ture varžantis su 11 kitų kandidatų, jam dažniau teko reaguoti į kritiką ir puolimą, o ne išryškinti nuveiktus darbus.„Antrame ture mes turėsime puikų laiką ir galimybę parodyti, kur yra darbai, o kur yra kalbos ir, be abejonės, atsakyti į tuos klausimus, kurie buvo keliami rinkiminiame laikotarpyje iki antrojo turo ir tiesiog man nebuvo galimybių į juos sureaguoti“, – kalbėjo A. Zuokas.Apie potencialią koaliciją sostinės taryboje A. Zuokas neatviravo, pareiškęs, kad derybos jau vyksta su visomis „dabar pasitikėjimą turinčiomis partijomis“. Konkrečios partijos nenorėjęs įvardyti meras teigė apeliuojantis į vilniečių, o ne partijų paramą.
E. Masiulis: esame tikrieji savivaldos rinkimų laimėtojaiLietuvoje jau subrendo nauja politinė karta, kuriai priimtinos liberalios idėjos, mano daugiau nei dvigubai daugiau mandatų šiuose rinkimuose iškovojęs Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS).LRLS Lietuvoje tarp partijų liko trečias – surinkusi 15,52 proc. rinkėjų balsų, ši politinė jėga tik nežymiai nusileido konservatoriams ir savivaldos rinkimuose pasirodė geriausiai per savo istoriją. Partijos užsitikrintų savivaldos mandatų skaičius ūgtelėjo nuo 100 iki 221.Sostinės savivaldybėje liberalai siekė gauti 14-15 vietų ir jas jau užsitikrino.„Rezultatas mus labai įpareigoja. Besidžiaugdami suprantame, kad rinkimai tęsiasi, – dėsime maksimalias pastangas“, – pirmadienį LRLS spaudos konferencijoje sakė partijos pirmininkas Eligijus Masiulis.Keturiolika šios partijos kandidatų pateko į antrą merų rinkimų turą, Rietave laimėta jau pirmajame etape. Liberalai skaičiuoja mandatų negavę penkiose savivaldybėse.„Šių rinkimų nugalėtojai yra trys: socialdemokratai, konservatoriai ir liberalai. Bet jei žiūrėsime į ankstesnių rinkimų rezultatus, Liberalų sąjūdis gerokai pagerino savo pozicijas, lyginant su kitais menamais laimėtojais“, – sakė partijos pirmininkas.E. Masiulis įžvelgia, kad partijos sėkmę lėmė tiek apgalvota rinkimų kampanija ir aiški programa, tiek pasikeitusi visuomenė.„Lietuvoje jau subrendo nauja politinė karta, kuriai priimtinos liberalios idėjos. Tai jaučiasi važinėjant pas žmones. Mes su partijos nariais ir savanoriais savo kampaniją vykdėme labai aktyviai. Tai pasiteisino tiek Vilniuje, tiek kituose miestuose“, – sakė E. Masiulis.LRLS džiaugėsi regionuose – Plungėje, Rietave, Anykščiuose, Kaišiadoryse, Trakuose, Elektrėnuose, Varėnoje – pasiektais rezultatais, taip pat į antrą turą Seimo rinkimuose Žirmūnų vienmandatėje apygardoje patekusio Šarūno Gustainio sėkme. Tačiau E. Masiulis neslėpė nusivylimo, kalbėdamas apie Kauną ir Marijampolę.„Čia nemažą vaidmenį suvaidino rinkimų komitetai, tikimės, kad jie pateisins gyventojų lūkesčius. Matau tendenciją, kad centro dešiniosioms jėgoms atsiranda galimybė iš opozicijos tapti valdančiąja dauguma, tam reikia bendradarbiauti su komitetais. Kas 2016 m. patrauks rinkimų komitetų rinkėjų dėmesį, tas ir laimės tų metų Seimo rinkimus“, – mano liberalų pirmininkas.
E. Masiulis apie ant liberalų kritusius įtarimus: situacija Trakuose ir Jurbarke mums nepriimtinaVietos valdžios rinkimuose Trakuose ir Jurbarke kilę incidentai, kuriuose vaidmenį, įtariama, atlieka su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu susiję asmenys, šiai politinei jėgai yra nepriimtini, pareiškė partijos pirmininkas Eligijus Masiulis.Primename, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai kilo įtarimų dėl išankstinio balsavimo Trakų savivaldybėje. Čia aptikta pluoštas vokų su pažeistomis plombomis, o vokų patikrinimas šešėlį meta būtent ant liberalų.LRLS vadovas E. Masiulis sako, kad, pasitvirtinus įtarimams, patys liberalai pasisakytų už rezultatų šioje savivaldybėje anuliavimą."Esame suinteresuoti, kad visi pradėti tyrimai būtų baigti, o situacija - išaiškinta. Jei tai turi įtakos rinkimų rezultatams, patys prašysime, kad rezultatai būtų anuliuoti, ir valdžia būtų išrinkta skaidriai", - pirmadienį LRLS spaudos konferencijoje žiniasklaidai sakė E. Masiulis.Liberalų pirmininko teigimu, situacija Jurbarke, kur tarp įkaušusių rinkimų komisijos narių būta ir liberalų deleguotos atstovės, taip pat yra netoleruotina. "Pusė komisijos įsisiūbavo ir įsilinksmino. Galbūt atmosfera prie Nemuno atpalaiduoja, tačiau tai netoleruotina. Šis žmogus daugiau niekada nebus deleguojamas į rinkimų komisiją", - kalbėjo E. Masiulis.
Kauno ir Vilniaus savivaldybių tarybos pasipildys garsiais meno ir sporto žmonėmisPo sekmadienį vykusių savivaldybių tarybų rinkimų Vilniaus ir Kauno miesto tarybose turėtų pasipildyti žinomais meno ir sporto žmonėmis.Kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami duomenys, sostinės tarybos nariais išrinkti aktoriai Violeta Podolskaitė ir Gediminas Storpirštis, kūrybinių industrijų centro „Menų spaustuvė“ Vilniuje direktorius Audronis Imbrasas, žurnalistė Aušra Maldeikienė.Vilniaus miesto taryboje dirbti turėtų garsus advokatas Rimas Andrikis, krepšinio ekspertas Linas Kvedaravičius, Vilniaus rajono - Europos parko įkūrėjas Gintaras Karosas.Į Kauno miesto savivaldybės tarybą taip pat išrinktas nemažas būrys žinomų žmonių. Tęsti politinę veiklą galės sportinių šokių trenerė Jūratė Norvaišienė, Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas baritonas Benjaminas Želvys, dirigentas Petras Bingelis.Menininkų gretas papildys naujokai operos solistas Liudas Mikalauskas, režisierė Ina Pukelytė. Paskui šeimos narius į Kauno miesto tarybą dirbti galės ateiti dabartinio Kauno mero Andriaus Kupčinsko žmona Jurgita ir dabartinio tarybos nario verslininko Visvaldo Matijošaičio sūnus Dainius.Kai kurioms įžymybėms savivaldybių rinkimai nebuvo tokie sėkmingi. Į Kauno miesto tarybą nepateko šokėjas Saulius Skambinas, TV laidų vedėjas Gediminas Juodeika. Už borto liko su konservatoriais į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą kandidatavęs dainininkas Andrius Rimiškis. Jis po reitingavimo iš 13 vietos kandidatų sąraše nukrito į 19.Į Šiaulių miesto savivaldybės tarybą kol kas nepatenka aktorius Aurimas Žvinys. Jį rinkėjai sąraše pakėlė iš aštuntos vietos į trečią, todėl jeigu kuris nors iš dviejų pagal Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą išrinktų politikų atsisakytų mandato, jis tektų A.Žviniui.Klaipėdos taryboje kol kas nedirbs aktorė Virginija Kochanskytė ir sportininkas Ramūnas Vyšniauskas.
R. Šimašius koalicijos apmatų tikisi iki antro rinkimų turoDėl valdančiosios koalicijos sostinėje formavimo pradėję derėtis liberalai ir konservatoriai norėtų daugumą surinkti dar iki antrojo Vilniaus mero rinkimų turo."Esame koalicijos formavimo stadijoje. Šnekamės su visais, išskyrus minėtas dvi partijas, norime, kad koalicija būtų kuo platesnė. Esu tikras, kad pavyks suformuoti darbingą daugumą. Sutarčių su konservatoriais dar nėra pasirašyta, tik sutartas principas dėl koalicijos ašies. Norime susitarti iki antro turo, kad darbas prasidėtų jau nuo pirmo tarybos posėdžio", - pirmadienį LLRS spaudos konferencijoje sakė daugiausiai balsų Vilniuje surinkęs ir į antrą mero rinkimų etapą patekęs Remigijus Šimašius.R. Šimašius sakė, kad antrajame mero rinkimų ture konkuruodamas su dabartiniu sostinės meru Artūru Zuoku ketina išlaikyti delikatų stilių."Mūsų pozicija bus visiškai solidi ir atsakinga, esu tikras, kad tai ir yra tai, ko reikia ateities Vilniui", - sakė R. Šimašius.Kaip jau skelbta, Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai pirmadienį sutarė siekti suformuoti valdančiąją koaliciją Vilniuje.Dėl valdančiosios koalicijos sutarta derėtis su visomis partijomis, išskyrus dabartinio Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujamą Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus) ir Lenkų rinkimų akcijos bei Rusų aljanso koaliciją "Valdemaro Tomaševskio blokas".15 mandatų gavę liberalai ir 8 tarybos narius turėsianti TS-LKD ieško partnerių, kad sostinės taryboje, sudarytoje iš 51 nario, suformuotų daugumą. Liberalų turimų mandatų skaičius išaugs iki 16, jei į antrąjį mero rinkimų turą patekęs Remigijus Šimašius jį laimės, tačiau tai koalicijai daugumos dar neužtikrins.Kitos partijos: Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija "Valdemaro Tomaševskio blokas" Vilniuje užsitikrino 10 mandatų, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) - 6, socialdemokratai - 4, "Lietuvos sąrašas" - 4, Tvarka ir teisingumas - 3. Darbo partija nesurinko pakankamo balsų skaičiaus mandatams gauti.
Panevėžyje lyderių pozicijas užleidę konservatoriai kaltina žmonių nusivylimą partijomisPanevėžyje į antrąjį mero rinkimų turą pateko visuomeninio komiteto deleguotas architektas Rytis Mykolas Račkauskas bei Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Maurikijus Grėbliūnas.Per 20 proc. rinkėjų palankumą Panevėžyje pelniusio visuomeninio komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovai išstūmė ilgus metus savivaldos rinkimuose dominavusius konservatorius, kurie surinko 16 proc. balsų.Komiteto kandidatas į merus R.M.Račkauskas, tiesioginiuose merų rinkimuose M.Grėbliūną aplenkęs beveik 7 procentiniais punktais, pripažino, kad sėkmę lėmė būtent komiteto pavadinimas, nors pats vienmandatėje rinkimų apygardoje Panevėžyje į Seimą išrinktas P.Urbšys rinkimuose ir nedalyvauja."Manau, taip, turėjo įtakos (sėkmei). Nes šis politikas tikrai turi autoritetą mieste. Jis tikrai buvo šio sąrašo iniciatorius, jis mumis pasitiki. Tad natūralu, kad komitetas taip ir buvo pavadintas. Jis nedalyvauja - aš kaip politikas gerbiu jį ir, manau, vietos žmonės gerbia: jis eidamas į Seimą žadėjo savo programą įgyvendinti ir tikrai nemeta pusiaukelėje kažko, neatsisako savo įsipareigojimų, o tiesiog subūrė komandą rinkimams“, - BNS pirmadienio rytą sakė R.M.Račkauskas, kurio vadovaujami visuomenininkai sekmadienio rinkimuose pelnė 7 mandatus.Politikas tvirtino, kad jau buvo susitikęs su šešias vietas taryboje gavusiais TS-LKD atstovais ir tikimybę, jog būtent su šia politine jėga bus buriama valdančioji koalicija, įvardino kaip didžiausią."Būsime atviri visoms pozityvioms jėgoms, visiems pozityviems pasiūlymams, ypač jei programiniai dalykai nesikirs su mūsų. Nebandysime politikuoti, ieškosime sąlyčio taškų - čia ir matau mūsų nepartinio sąrašo privalumus (...), galime šnekėtis su visais", - nurodė jis.Tuo metu TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininkas ir kandidatas į merus M.Grėbliūnas pripažino, jog šie rinkimai - vienas didesnių pralaimėjimų Panevėžio konservatoriams per pastaruosius metus, praradusiems net tris mandatus.„Mūsų tarybos narių skaičius sumažėja ir ženkliai. Tad džiaugtis nėra kuo labai (...). Sakyčiau, komiteto pastangos galėtų būti vienas šių jų pasiekimų punktas. Kitas dalykas - gal apskritai žmonės partijomis nusivylė ir gal toks pasirinkimas buvo balsavimas prieš visas tradicines partijas“, - nesėkmės priežastis svarstė M.Grėbliūnas.Jis pirmadienio rytą teigė kol kas iš R.M.Račkausko negavęs pasiūlymo susitikti ir aptarti galimos valdančiosios koalicijos.„Kol kas sunku ką nors komentuoti, nes nežinau kitos pusės nuomonės - gal jie apskritai su mumis nenorės būti koalicijoje“, - sakė jis.Trečioje vietoje Panevėžyje liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, pelniusi per 12 proc. balsavusiųjų rinkėjų palankumą bei gavusi keturis mandatus. Nuo jų pusantro procentinio punkto atsiliko socialdemokratai, taip pat turėsiantys keturis tarybos narius. Darbo partija turės tris, visuomeninis komitetas „Mums svarbu“ ir Gintaro Šileikio visuomeninis komitetas, taip pat Lietuvos liberalų sąjūdis gavo po du mandatus miesto taryboje.Panevėžio miestas šiemet išsiskyrė menku rinkėjų dalyvavimu ir pagal aktyvumą atsidūrė 55-oje vietoje iš 60-ies savivaldybių - balsavimo teise iš viso pasinaudojo kiek per 33 proc. rinkėjų.
Nauja valdžia Kaune: koalicijos nebus?Po sekmadienį įvykusių savivaldos rinkimų aiškėja, kad Kauną valdys nauja koalicija. Žaidimo sąlygas kuriant koaliciją diktuos rinkimus laimėjęs „Vieningas Kaunas“ su Visvaldu Matijošaičiu priešakyje. Tai gali reikšti, jog iki šiol miestui vadovavę konservatoriai su dabartiniu meru Andriumi Kupčinsku liks mažumoje.Tačiau „Vieningas Kaunas“ tikina, kad sieks suvienyti visus politikus dirbti kartu. Ar tai realu, parodys netolima ateitis.„Vieningas Kaunas“ naujojoje taryboje turės mažiausiai 16 kėdžių iš 41. Bent 13 tarybos narių deleguoja konservatoriai. Kitos politinės jėgos turės kuklesnį skaičių narių – liberalai ir socialdemokratai taryboje turės po keturis atstovus, Kęstučio Pūko „Kitokia Lietuva“ - 3.Po antrojo mero rinkimų turo paaiškės, kieno gretos – Tėvynės sąjungos ar „Vieningo Kauno“ - padidės dar vienu nariu.Realiausiai, kad „Vieningas Kaunas“ burs koaliciją su liberalais. Taip jau buvo nutikę po 2011 metų savivaldos rinkimų. Tiesa, tuomet koalicija sugriuvo po mėnesio. Panašu, kad šį kartą valdančioji dauguma galėtų būti tvirtesnė - „Vieningas Kaunas“ ir liberalai kartu vienytų 20 tarybos narių. Jei mero rinkimus laimėtų V. Matijošaitis, koalicijos gretos padidėtų iki 21 nario – tai jau dauguma. Tokiu atveju koalicijai formaliai net nereikėtų daugiau partnerių. Tačiau tikėtina, kad prie koalicijos galėtų jungtis ir socdemai. Tokiu atveju konservatoriai lieka mažumoje. Sunku prognozuoti, kokios pozicijos laikysis K. Pūkas, iki rinkimų žarstęs kritiką kone visiems kandidatams. Ypač – A. Kupčinskui. Todėl vargu ar galimos konsevatorių ir „Kitokios Lietuvos“ tuoktuvės. 
Kauno miesto taryboje - dideli pokyčiaiNors kol kas rinkimų duomenys dar išankstiniai, tačiau triumfu jau galima vadinti nepartinės organizacijos „Vieningas Kaunas" sėkmę sekmadienį vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose. Vietoj iki šiol jos 5 narių Kauno savivaldybės taryboje, tikėtina, dirbs net 16 šios organizacijos atstovų. Tarp jų - antrajame ture dėl mero kėdės besivaržysiančio verslininko Visvaldo Matijošaičio sūnus Dainius, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto dekanė Ina Pukelytė, Vilniaus dailės instituto Kauno padalinio vadovas Jonas Audėjaitis, pedagogė Aušra Papirtienė, „Nautilus" pramogų centro vadovė Edita Plukienė bei kiti labiau ar menkiau kauniečiams žinomi žmonės.Galima teigti, jog „Vieningas Kaunas" iš miesto savivaldybės tarybos išstūmė „amžinojo vicemero" Stanislovo Buškevičiaus komandą. Jo vadovaujama „Jaunoji Lietuva" turėjo tris narius, neturės nė vieno. Taip pat nebebus tarp Kauno savivaldybės politikų ir „Tvarkos ir teisingumo", Darbo partijų atstovų bei buvusio socialdemokrato Gintauto Labanausko įkurtos visuomeninės organizacijos „Dirbame Kaunui" narių. 
Kurortiniai miestai liko ištikimi savo dabartiniams meramsLietuvos kurortiniai miestai per sekmadienį vykusius tiesioginius merų rinkimus deklaravo paramą savo dabartiniams merams. Jie jau per pirmąjį rinkimų turą vėl buvo perrinkti merais. Negalutiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Birštono mero poste toliau lieka socialdemokratė Nijolė Dirginčienė. Rinkėjų pasitikėjimą išlaikė ir Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas, toliau vadovausiantis miestui. Dar vienas socialdemokratas Darius Jasaitis per tiesioginius merų rinkimus išlaikė Neringos mero pareigas. Rinkėjų sprendimu, Palangos meru išrinktas dabartinis miesto meras konservatorius Šarūnas Vaitkus.
Seimo nariai per merų rinkimus nesublizgėjoTiesioginiuose merų rinkimuose dalyvavę parlamentarai ypač didelio rinkėjų pasitikėjimo nesulaukė - iš beveik dviejų dešimčių kandidatavusiųjų į antrą rinkimų turą pateko penki.Kaip rodo pirminiai Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys, šie rinkimai sėkmingiausi buvo liberalui Algiui Kašėtai, kandidatuojančiam į Varėnos rajono merus. Jis surinko 49,8 proc. rinkėjų balsų - pritrūko labai nedaug, kad būtų išrinktas pirmajame ture.Jeigu A. Kašėta bus išrinktas meru, gali tekti organizuoti Seimo nario rinkimus, mat jis į parlamentą išrinktas vienmandatėje Varėnos-Eišiškių apygardoje.Savivaldos rinkimai sėkmingi buvo ir liberalui Remigijui Šimašiui, jis su 34 proc. lyderiauja sostinės mero rinkimuose, bei Skuodo rajono vadovės posto siekiančiai „darbietei“ Audronei Pitrėnienei, ji gavo 33 proc. balsų ir pateko į antrą turą.Kovos dėl Klaipėdos miesto mero pareigų dar nebaigė Seimo narė konservatorė Agnė Bilotaitė, ji gavo 11 proc. rinkėjų palaikymą ir pateko į antrą turą. Nepartinis Valerijus Simulikas Šiaulių mero rinkimuose surinko 15 proc. balsų ir taip pat pateko į antrą turą.Mažiausio rinkėjų palaikymo iš parlamentarų sulaukė pirmasis Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas, gavęs 2,3 proc. balsų. Jis kovojo dėl Kauno miesto mero posto. Nepasisekė ir jo varžovei socialdemokratei Orintai Leiputei, ji Kaune surinko 3,8 proc. balsų.Vilniuje didesnio palaikymo negavo „tvarkietis“ Seimo narys Petras Gražulis. Už jį balsavo 4,6 proc. vilniečių. Širvintams vadovauti siekusi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė Rita Tamašunienė, surinkusi 6,3 proc. balsų, liko šešta.Šįkart rinkėjai nebepasitikėjo į Seimą iš savivaldybių atėjusiais Remigijumi Aču (Raseiniuose liko penktas), „tvarkiete“ Jolita Vaickiene (Kretingos rajone liko trečia).
Dėl merų postų antrajame ture varžysis parlamentarai A. Pitrėnienė, A. Kašėta ir V. SimulikasDėl merų postų pakartotiniame balsavime varžysis Seimo nariai "darbietė" Audronė Pitrėnienė, liberalas Algis Kašėta ir visuomeniniam rinkimų komitetui atstovaujantis Valerijus Simulikas. Negalutiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Skuodo rajone pirmauja parlamentarė A. Pitrėnienė, pelniusi 33,69 proc. balsų. Antrajame rinkimų ture ji varžysis su konservatoriumi Petru Pušinsku. Varėnos rajone daugiausia rinkėjų simpatijų pelnė Liberalų sąjūdžio atstovas Seimo narys A. Kašėta (49,80 proc.), kuris dėl mero posto rungsis su dabartiniu rajono meru socialdemokratu Vidu Mikalausku. Pakartotinis balsavimas turėtų vykti ir Šiaulių mieste. Dėl mero posto turėtų susirungti Artūras Visockas, atstovaujantis visuomeniniam rinkimų komitetui "Artūro Visocko nepartinis sąrašas". Pirmajame rinkimų ture jis pelnė 16,65 proc. rinkėjų balsų. Nedaug nuo jo, pelnęs 15,43 proc. balsų, atsilieka parlamentaras Valerijus Simulikas, kuris rinkimuose startavo nuo visuomeninio rinkimų komiteto "Valerijaus Simuliko judėjimas Už Šiaulius".
L. Graužinienė: didžiuosiuose miestuose tikrai nesužibėjomeDarbo partijos rezultatai didžiuosiuose šalies miestuose yra prasti, partija yra jais nusivylusi, sako Seimo vadovė, Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė.Nors "darbiečių" lyderė buvo patenkinta rinkėjų aktyvumu ir partijos rezultatais šalies mastu, ji pripažino, kad didžiausiuose šalies miestuose - Vilniuje ir Kaune - partija buvo sutriuškinta."Mes planavome, kad į antrą turą išeis dešimt kandidatų. Viena laimėjo jau pirmajame ture, šeši kandidatai išėjo į antrą rinkimų turą. Turime šiek tiek nuostolio, turime tai pripažinti - didieji miestai nesužibėjo, galbūt reikėjo daugiau lankyti rinkėjus namuose, kaip tai darė Liberalų sąjūdis", - pirmadienį Darbo partijos spaudos konferencijoje svarstė L. Graužinienė."Darbiečių" vadovė atvirai pripažino, kad rezultatai šiuose miestuose partiją nuvylė, o jauni kandidatai buvo per silpni. "Pamatėme, kad dar reikia politinės brandos. Tačiau tikimės, kad tie žmonės ateityje taps stipriais politikais", - sakė L. Graužinienė."Darbiečiai" dėl paramos į antrą turą patekusiems kitų partijų kandidatams žada apsispręsti vidurdienį.Darbo partija po praėjusių savivaldybių tarybų rinkimų visoje šalyje turėjo 165 mandatus, po šių rinkimų jų sumažėjo iki 148. Vilniuje ir Kaune Darbo partija nesurinko pakankamo balsų skaičiaus mandatams gauti, jų negauta ir Klaipėdoje.
Konservatoriai: tiesioginiai mero rinkimai atveria kelią oligarchamsKonservatorių vadovai teigia, kad savivaldos rinkimai parodė, jog patekti į valdžią galima pasitelkiant didelius pinigus. Anot jų, Kaune laimėjęs visuomeninis rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“ bei daugiausiai balsų mero rinkimuose surinkęs jų atstovas verslininkas Visvaldas Matijošaitis rodo grįžtančias oligarchines tendencijas.„Galima pamatyti ir naują dalyką, kad tiesioginiai mero rinkimai, kaip ir prognozavome, tampa galimybe siekti pergalių rinkimuose, pasiremiant dideliais pinigais ir tais pinigais paremtu populizmu. Tokias tendencijas ypač ryškiai pamatėme Kaune. Mano įsitikinimu, tą matome Alytuje, lygiai taip pat ir Biržuose“, - pirmadienį spaudos konferencijoje teigė konservatorių lyderis Andrius Kubilius.Jo vertinimu, tai yra pavojinga tendencija, kuri kituose rinkimuose gali tapti labai populiari, „ir tai nestiprina demokratijos“.Pasak partijos rinkimų štabo vadovės Rasos Juknevičienės, į Kauną grįžta oligarchinės tendencijos.„Iš esmės nieko ypatingo neatsitiko. Matijošaičio blokas surinko visus kitų partijų balsus - „Tvarkos ir teisingumo“ neliko, neliko Darbo partijos, socialdemokratai pasirodė ypatingai per mero rinkimus blogai ir liberalai nukentėjo. Taip kad Kaune per šitą nesisteminį komitetą, kuris suvienijo didelius oligarchinius resursus, tai didelė dalis neatsispyrė tiems oligarchiniams gundymams ir aš matau tendencijas Kaune tokio oligarchinio revanšo pastangas, kada dar iki Andriaus Kupčinsko buvimo meru daug kas buvo susitarima pirtelėse, medžioklėse“, - spaudos konferencijoje sakė R.Juknevičienė.
Socialdemokratai: užsibrėžtus tikslus įvykdėmeLietuvos socialdemokratų partija tikina esą patenkinta savivaldos rinkimų rezultatais ir pasiekusi savo tinklus."Noriu pasidžiaugti rinkimų rezultatais: aštuoni mūsų kandidatai laimėjo mero postą pirmajame ture, 22, preliminariais duomenimis, išėjo į antrą turą, 11 iš jų pirmauja", - pirmadienį surengtoje Socialdemokratų partijos spaudos konferencijoje sakė partijos pirmininkas Premjeras Algirdas Butkevičius.Socialdemokratai teigia siekę gauti apie 200 tūkst. rinkėjų balsų - šis tikslas, anot socdemų rinkimų štabo vadovo Algirdo Syso, "plius minus įvykdytas".Tačiau partija pripažino, kad rinkimai jai prasčiau susiklostė didžiuosiuose miestuose. Nesėkmę tiek Vilniaus miesto savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, tiek Seimo rinkimuose Žirmūnuose socialdemokratai aiškina nematytais ir visuomenei kol kas gerai nepažįstamais veidais. "Vilniuje pradėjo dirbti jaunimas, Žirmūnuose - naujas kandidatas. Naujų žmonių žinomumas kol kas nėra toks didelis, bet mes tikimės, kad jis išaugs", - sakė A. Butkevičius.
A. Kubilius: kažkodėl gauname 50 proc. daugiau balsų, nei prognozuoja apklausosTėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderis Andrius Kubilius sako, kad šalies mastu partijai rinkimai buvo gana sėkmingi, tačiau opozicijos vadovas atkreipė dėmesį, kad apklausose konservatoriai dažnai vaizduojami kaip ketvirtoji ar penktoji partija Lietuvoje.Anot A. Kubiliaus, išankstiniai rezultatai rodo, kad konservatoriai visoje šalyje gaus 250 mandatų, beveik tiek pat kaip ir per praėjusius savivaldos rinkimus. Antrame ture dėl merų postų kovoti liks 15 TS-LKD kandidatų, iš kurių 6 A. Kubilius įvardijo kaip lyderiaujančius."Rinkimų rezultatai mums yra neblogi, negalime nei labai džiaugtis, nei labai skųstis (...). Galime būti dėkingi savo rinkėjams, kurie rodo ištikimybę", - kalbėjo partijos pirmininkas.Pasak A. Kubiliaus, liberalų parodytas rezultatas leidžia spėti, kad 2016 metais rinkimuose į parlamentą dešiniosios politinės jėgos gali svajoti apie valdančiųjų pasikeitimą."Taip jau susiklosto Lietuvoje, kad apklausos mums rodo 50-60 proc. mažiau, nei gauname per rinkimus. Tuo esame unikalūs, kitoms partijoms to nėra", - kalbėjo A. Kubilius.Preliminariais VRK duomenimis, konservatoriai savivaldybių tarybų rinkimuose surinko 15,73 proc. ir nusileido tik socialdemokratams (19,03 proc.). Trečioje vietoje - Liberalų sąjūdis (15,52 proc.).
Kaune savivaldos rinkimų lyderiu tapo V. Matijošaičio komitetasPo sekmadienį vykusių vietos valdžios rinkimų Kaune tvirtas pozicijas užėmė visuomeninis rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“: verslininkas Visvaldas Matijošaitis yra lyderis mero rinkimuose, o komiteto nariai pelnė daugiausiai mandatų.Už V.Matijošaitį mero rinkimuose balsavo 36,85 proc. rinkėjų. Antrasis liko dvi kadencijas miestui vadovavęs Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) atsovas Andrius Kupčinskas, sulaukęs 24,58 proc. rinkėjų paramos.V.Matijošaitis teigia, kad išrinktas miesto vadovu būtų linkęs vienyti tarybos narius ir yra pasiryžęs dirbti su visais.„Mes galime dirbti su visais. Kad ir dirbtų visi 41. Mes bendravome su visais – ir su pozicijoje esančiais mes bendravome, todėl, kad jie tarpusavyje dažniau pjaudavosi nei mes su jais. Todėl jeigu būdavo gera idėja, mes ją palaikydavome“, – BNS pirmadienio naktį sakė iki šiol opozicinei frakcijai taryboje priklausęs kandidatas į merus.Kartu politikas teigė nematantis problemos net ir tapęs meru dirbti opozicijoje.
https://www.facebook.com/mykolas.katkus/posts/10206006878353505#w=100%
R. Šimašius: sutarėme dėl koalicijos ašiesPirmadienio rytą po ilgos rinkimų balsų skaičiavimo nakties Vilniuje daugiausia simpatijų surinkęs Remigijus Šimašius sėdo prie derybų stalo dėl sostinės tarybos ateities.Savivaldos rinkimuose sostinėje liberalai užsitikrino valdančiąją koaliciją. Jiems pavyko aplenkti tiek konservatorius, tiek LLRA. Tuo metu Darbo partijai visai nepavyko užkariauti vilniečių širdžių. Jiems nepavyko įveikti 4 proc. barjero.Po mažiau nei valandą trukusio susitikimo su konservatoriumi Mantu Adomėnu R. Šimašius žurnalistams patvirtino, kad su konservatoriais susitarė dėl koalicijos ašies. Dėl galutinės valdančiosios koalicijos sudėties politikai teigė dar besitariantys. Liberalas tik paminėjo, kad nebus tariamasi su V. Zuoko ir V. Tomaševskio partijomis. „Šnekėjome dėl koalicijos ir esamesutarę, kad yra koalicijos ašis. Liberalai ir konservatoriai sudaro naujos koalicijos ateities Vilniaus ašį. Be abejo, reikia šnekėti ir su kitais, būsime atviri ir norime telkti Vilniaus ateities koaliciją, aišku, su visais išskyrus tuos, kurie atstovauja praeities politiką: Zuoko ir Tomaševskio atstovaujamomis partijomis“, - po pasitarimo kalbėjo R. Šimašius.Politikas teigė, kad kol kas su M. Adomėnu koalicijos sutarties neaptarinėjo.„Bet mūsų požiūriai į daug dalykų yra panašūs ir dirbsime kartu“.Liberalas pakartojo, kad su visomis partijomis, išskyrus kurias paminėjo, yra tariamasi ir kalbamasi dėl valdančiosios koalicijos Vilniaus miesto taryboje sudarymo.DELFI primena, kad į antrąjį mero rinkimų ratą Vilniuje pateko liberalas R. Šimašius ir dabartinis meras Artūras Zuokas. A. Zuoko likimas buvo neaiškus iki pat paryčių. Pradėjus „plaukti“ pirmiesiems rinkimų rezultatams A. Zuoką lenkė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis.VRK duomenimis, pirmadienio rytą Liberalų sąjūdžiui sostinės miesto taryboje tekę 15 vietų, „Valdemaro Tomaševskio blokui“ - 10, konservatoriams – 8, Lietuvos laisvės sąjungai – 6, Lietuvos socialdemokratų partijai – 4, „Lietuvos sąrašui“ - 4, Tvarkai ir teisingumui – 3.Vilniaus miesto taryboje iš viso yra 51 narių. Valdančiajai koalicijai reikia turėti 26 vietas. 1 tarybos vieta tenka išrinktam merui.
R. Šimašiaus pergalė antrame ture negarantuotaPirmajame ture daugumą rinkėjų balsų susišlavusio Liberalų sąjūdžio atstovo Remigijaus Šimašiaus  pergalė antrajame ture nėra tokia garantuota, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, mat nėra aiškus Valdemaro Tomaševskio ir kitų į antrą turą nepatekusių kandidatų rėmėjų elgesys. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Mažvydas Jastramskis teigia, kad į antrą turą patekęs dabartinis meras Artūras Zuokas gali pabandyti flirtuoti su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos rinkėjais. Tačiau jis perspėja, kad tai dviašmenis kardas, nes flirtuodamas su V. Tomaševskio rinkėjais A. Zuokas gali išbarstyti savuosius rėmėjus. Pirmajame rinkimų ture R. Šimašius surinko 34,53 proc. balsų, A. Zuokas – 18,36 proc., V. Tomaševskis – 17,25 proc.
Politologai: ryškiausia tendencija - stiprėjantis liberalų populiarumasRyškiausia tendencija Lietuvos politikoje yra stiprėjantis Liberalų sąjūdžio populiarumas, teigia politikos ekspertai, komentuodami sekmadienį vykusių savivaldos rinkimų rezultatus.„Didžiausia tendencija nuo Europos Parlamento rinkimų yra Liberalų sąjūdžio iškilimas į trečią vietą kaip trečios didžiausios partijos ir būtent šie savivaldybių rinkimai tai ir parodė“, – BNS pirmadienio rytą sakė VDU politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius Mindaugas Jurkynas.Tam pritaria ir Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir administravimo instituto direktorius Algis Krupavičius. Jo teigimu, „didžiuosiuose miestuose Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) aiškiai patiria Liberalų sąjūdžio iššūkį“.
Kaune laukia V. Matijošaičio ir A. Kupčinsko, Klaipėdoje – V. Grubliausko ir A. Bilotaitės kovaKauniečiai antrajame miesto mero rinkimų ture rinksis tarp visuomeninio rinkimų komiteto „Vieningas Kaunas“ atstovo verslininko Visvaldo Matijošaičio ir dabar miestui vadovaujančio konservatoriaus Andriaus Kupčinsko.Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, sekmadienį vykusiuose tiesioginiuose mero rinkimuose V. Matijošaitis surinko 36,85 proc., A. Kupčinskas – 24,58 proc. kauniečių balsų.Tuo metu dėl Klaipėdos mero posto susirungs dabartinis uostamiesčio vadovas liberalsąjūdietis Vytautas Grubliauskas ir Seimo narė konservatorė Agnė Bilotaitė.V. Grubliauskas surinko 42,06 proc. rinkėjų balsų, A. Bilotaitė – 11,77 proc. rinkėjų balsų.
Šiauliuose dėl mero kėdės varžysis visuomeninių komitetų lyderiaiDėl Šiaulių mero posto antrajame tiesioginių mero rinkimų ture varžysis dviejų visuomeninių komitetų lyderiai - Artūras Visockas ir Valerijus Simulikas.Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, visuomeninio rinkimų komiteto "Artūro Visocko nepartinis sąrašas" lyderis surinko 16,65 proc. balsų, o visuomeninio rinkimų komiteto "Valerijaus Simuliko judėjimas "Už Šiaulius" kandidatas į mero postą V. Simulikas - 15,43 proc. šiauliečių balsų.
Dėl pažeidimų rinkimų dieną pradėti penki ikiteisminiai tyrimai Sekmadienį policija pradėjo penkis ikiteisminius tyrimus dėl galimų pažeidimų per savivaldos rinkimus. Iš viso policija atlieka 34 ikiteisminius tyrimus, susijusius su rinkimais, skelbia Policijos departamentas. Rinkimų dieną iš viso gauti 178 pranešimai, daugiausiai - dėl neleistinos agitacijos, rinkėjų vežiojimo, įtartinų asmenų ar automobilių, galimai perkančių balsus.Nuo metų pradžios iki sekmadienio 20 val, kada buvo uždarytos rinkiminės apylinkės, policija gavo 403 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Daugiausiai pranešimų apie pažeidimus gauta iš Vilniaus - 131, Alytaus - 56, Utenos - 49, Tauragės - 44.
Baigtas balsų skaičiavimas Vilniuje. Partijų dėlionė nekinta, kaip ir kandidatų į merus trejetukas:R. Šimašius - 33,96 proc.A. Zuokas - 18,05 proc.V. Tomaševskis - 16,96 proc.
Įvykis: Vilniaus taryboje bus pirmas britas. Liberalų sąjūdis ne tik užsitikrino 15 vietų Vilniaus taryboje, bet ir atveda į sostinės valdžią pirmą Vilniuje išrinktą ne Lietuvos pilietį. Tarybos nariu tampa jau seniai Vilniuje gyvenantis britas Markas Adamas Haroldas.
Vilniuje nesuskaičiuoti tik 4 apylinkių balsai. A. Zuokas bėga nuo V. Tomaševskio, mero persvara siekia jau daugiau nei 2 tūkst. balsų. Bet LLRA lyderis, žinoma, galės pareikalauti balsų perskaičiavimo. Ir bloga žinia LLRA: Vilniuje prarastas dar vienas mandatas, kuris, pagal naujas proporcijas, atitenka liberalams:Liberalai - 15 vietųLLRA - 10TS-LKD - 8Lietuvos laisvės sąjunga - 6LSDP - 4„Lietuvos sąrašas“ - 4„Tvarka ir teisingumas“ - 3
Skirtumas tarp. A. Zuoko ir V. Tomaševskio jau viršija 1600 balsų.
Dešiniųjų lenktynės: liberalai mina ant kulnų. Konservatoriai prieš rinkimus buvo įsitikinę, kad pagal bendrą balsų skaičių stipriai aplenks Liberalų sąjūdį, nors liberalai reitinguose TS-LKD arba pavijo, arba pralenkė. Ką gi, šiuo metu TS-LKD liberalus lenkia, bet skirtumas tesiekia 0,65 procentinio punkto. 
Panašu, kad tai jau viskas. Ar beveik viskas. Vilniuje dar trūksta duomenų iš kelių apylinkių, bet A. Zuoko persvara prieš V. Tomaševskį viršija 1200 balsų. LLRA lyderis dar gali tikėtis stebuklo, bet jo tikimybė nėra didelė. 
Varėnoje greičiausiai prireiks antro turo. Nors liberalas Seimo narys Algis Kašėta yra akivaizdus mero rinkimų favoritas, pirminiais duomenimis, jo pergalė pirmajame ture iš rankų išslydo paskutinę akimirką. Skaičiuojant pagal visus atiduotus balsus, A. Kašėtą parėmė 49,8 proc. Varėnos rinkėjų. Turbūt apmaudu. Jei galutiniai duomenys A. Kašėtos neišgelbės nuo antro turo, jame liberalas grumsis su socdemu Vidu Mikalausku.
A. Zuokas, suskaičiavus 141 iš 151 Vilniaus apylinkės balsus, įsitvirtina antroje vietoje. Tiesa, skirtumas tarp jo ir V. Tomaševskio tebėra slidus - kiek daugiau nei 1200 balsų. 
Vilnius lieka su klaustuko ženklu. Nors A. Zuokas pakilo į antrą poziciją, vis dar galimi įvairūs variantai. Nesuskaičiuota dar keliolika apylinkių su gana gausiu rinkėjų būriu. Ir nors pastaruoju metu kova dėl antrosios vietos krypsta Vilniaus mero naudai, galutinai antrojo turo dalyvis paaiškės tik finišo tiesiojoje. 
V. Tomaševskis nepasiduoda. Likus keliolikai apylinkių, skirtumas tarp antrosios ir trečiosios vietų sudaro mažiau nei tūkstantį balsų:R. Šimašius - 33,42 proc. (67565 balsai)A. Zuokas - 17,93 proc. (36255)V. Tomaševskis - 17,49 proc. (35368)
Intriga Vilniuje mirė? Suskaičiavus balsus iš 128 apylinkių, A. Zuoką nuo V. Tomaševskio jau skiria daugiau nei 1100 balsų. Panašu, kad Vilniaus meras pažeminimo pirmame ture išvengė. 
A. Zuokas - jau antras! Balsų skaičiavimui einant į pabaigą, Vilniaus meras pakilo į vietą, kuri leidžia jam dar pakovoti dėl valdžios. Ir šįsyk meras stipriai šoktelėjo: dar neseniai atsilikęs nuo V. Tomaševskio, dabar jis pirmauja daugiau nei 400 balsų.
A. Zuokas grįžta į kovą. Surinkus duomenis iš 115 apylinkių, Vilniaus merą nuo išsvajotos antrosios vietos skiria tik 84 balsai. 
Ką apgavo reitingai? Panašu, kad „tvarkiečius“. Ilgą laiką antroje populiariausių partijų reitingo pozicijoje buvusi partija savivaldos rinkimuose rodo toli gražu ne tokius rezultatus, kokių buvo galima tikėtis. VRK duomenimis, daugiausiai balsų yra gavę socdemai, antri - konservatoriai, treti - liberalai. Ketvirtoje vietoje - apibendrinti ir netikėtai sėkmingi visuomeninių rinkimų komitetų darbo vaisiai. Darbo partija - penkta. Toliau - valstiečiai-žalieji, LLRA ir Rusų aljanso koalicija. Ir tik po jos - „tvarkiečiai“, visoje šalyje surinkę, dabartiniais duomenimis, tik 5,8 proc. balsų. 
Krentant LLRA balsų daliai Vilniuje, liberalai išlošia dar vieną kėdę taryboje. Dabartinės proporcijos atrodo taip:Liberalai - 14 vietųLLRA - 11TS-LKD - 8Lietuvos laisvės sąjunga - 6LSDP - 4„Lietuvos sąrašas“ - 4„Tvarka ir teisingumas“ - 3
V. Tomaševskio pasisprardymas - ar pakaks? Nutrūko A. Zuoko spurtas Vilniuje. Po ilgesnės pertraukos, likus suskaičiuoti 40 apylinkių balsus Vilniuje, atotrūkis tarp LLRA lyderio ir Vilniaus mero šiek tiek išaugo. Dabar du politikus skiria daugiau nei 400 balsų, ir tikrai tikėtina, kad Vilniuje reikės perskaičiuoti balsus, kad galutinai paaiškėtų antrasis antro mero rinkimų turo dalyvis.
Klaipėdoje balsų skaičiavimas beveik baigtas, tarybos pasiskirstymas iš esmės aiškus:Liberalų sąjūdis - 11TS-LKD - 4LLRA ir Rusų aljansas - 4„Puteikis plius“ - 3LSDP - 3„Klaipėdos“ visuomeninis komitetas - 2„Tvarka ir teisingumas“ - 2Rusų sąjunga - 1
Kauno tarybos sudėtis taip pat maždaug aiški:„Vieningas Kaunas“ - 16 vietųTS-LKD - 13LSDP - 4Liberalų sąjūdis - 4„Kaunas - kitokia Lietuva“ - 3
Aiškėja Vilniaus tarybos proporcijos. Panašu, kad „tvarkiečiai“ fiasko nepatirs, o Naglio Puteikio kompanija turės savo atstovus sostinės taryboje. Šiokius tokius šansus perlipti 4 proc. barjerą dar turi ir Darbo partija, bet ji tebėra žemiau stebuklingosios ribos. O pagal dabartinį balsų pasiskirstymą, Vilniaus taryba atrodytų taip:Liberalai - 13 vietųLLRA - 12TS-LKD - 8Lietuvos laisvės sąjunga - 6LSDP - 4„Lietuvos sąrašas“ - 4„Tvarka ir teisingumas“ - 3
A. Zuokas turbūt išsigelbės. Apie 4 val. ryto aiškėja, kad Vilniaus meras turbūt bus antrajame rinkimų ture. Suskaičiavus 109 apylinkių balsus, jis nuo V. Tomaševskio atsilieka jau tik 333 balsais.
Žirmūnuose suskaičiuoti balsai iš 9 apylinkių, t.y. iš pusės visų apylinkių. Jau beveik neabejotina, kad antrajame ture grumsis du dešinieji: R. Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Š. Gustainis.
A. Zuokas mina V. Tomaševskiui ant kulnų. Suskaičiavus 101 apylinkės balsus, skirtumas tarp Vilniaus mero ir LLRA lyderio tesudaro pusę procentinio punkto:R. Šimašius - 32,97 proc.V. Tomaševskis - 18,23 proc.A. Zuokas - 17,75 proc.
Artūro Zuoko viltys vis dar gyvos. Jį nuo Valdemaro Tomeševskio šiuo metu skiria vos daugiau nei 1,4 procentinio punkto. 
Darbo partija Vilniuje lekia už borto. Naujausiais duomenimis, „darbiečiai“ nebeviršija 4 proc. ribos, reikalingos sąrašo patekimui į Vilniaus tarybą. Didelis smūgis ir Darbo partijai, ir Jonui Pinskui.
VRK sistemoje - ilga tyla. Prieš audrą? Visko gali būti, tačiau VRK sistema, kurioje skelbiami rinkimų rezultatai, jau valandą nepateikė nė vienos naujos informacijos porcijos. Didysis klaustukas, žinoma, išlieka ties Vilniumi.
Pirmieji duomenys iš Žirmūnų, kur renkamas Seimo narys. Panašu, kad socdemai prarado šią apygardą. Nors kol kas duomenis atsiuntė tik 4 Žirmūnų apylinkės, pirmauja konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir liberalas Šarūnas Gustainis. Panašu, kad jie ir susigrums antrajame ture. 
Vilniuje suskaičiuoti jau daugiau nei pusės apylinkių balsai, bet vis dar neaišku, kas bus R. Šimašiaus varžovas antrajame mero rinkimų ture:R. Šimašius - 31,72 proc.V. Tomaševskis - 19,40 proc.A. Zuokas - 17,43 proc.
Oficialiai ir galutinai išrinkta trečioji merė: Birštone, suskaičiavus visus balsus, su 76 proc. rinkėjų parama mere tampa Nijolė Dirginčienė.
Aiškėja liberalų triumfas Vilniuje, neblėsta A. Zuoko viltys. Jau darosi aišku, kad didžiausią frakciją taryboje turės liberalai. Suskaičiavus 68 apylinkių balsus, jie aplenkė LLRA ir Rusų aljanso koaliciją. Treti, bet gerokai atsilikę, yra konservatoriai. O mero rinkimuose intriga auga:R. Šimašius - 30,95 proc.V. Tomaševskis - 19,95 proc.A. Zuokas - 17,24 proc.
Rinkimų šventę liberalams temdo sukčiavimo šešėlisLiberalų sąjūdis šiuos savivaldos rinkimus vadina geriausiais, kokie tik galėjo būti. Tačiau pergalės Vilniuje ir gero pasirodymo daugelyje kitų savivaldybių skonį gerokai apkartina įtarimai dėl galimo balsų klastojimo Trakuose.Plačiau skaitykite čia.
Oficialu: turime pirmus tiesiogiai išrinktus merusBaigus skaičiuoti balsus Rietave ir Ignalinoje, merais tampa liberalas Antanas Černeckis ir valstiečių-žaliųjų atstovas Henrikas Šiaudinis.
V. Tomaševskis: tai stiprus laimėjimasLietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis tikisi patekti į antrą rinkimų turą.„Tikimės, kad išeisime į antrą rinkimų turą. - Būsiu arba aš antrajame ture, arba Zuokas su Šimašiumi“, - žurnalistams sakė po vidurnakčio į Lenkų kultūros namus atvykęs V.Tomaševskis.Paprašytas įvertinti savo galimybes antrajame rinkimų ture politikas teigė, kad „vykstant rinkimams galimybės visada yra“.V. Tomaševskį džiugina jo vadovaujamos partijos pasiekti rezultatai per savivaldos rinkimus. „Mes gavome daugiau balsų negu turėjome prieš ketverius metus. Tai stiprus, didelis laimėjimas. Mes džiaugiamės, kad mūsų partijos ir koalicijos palaikymo dinamika yra auganti iš rinkimų į rinkimus“, - sakė V.Tomaševskis.V.Tomaševskis akcentavo kuklią LLRA rinkimų kampaniją. "Mes, kaip visada, nenaudojame didelių pinigų rinkimams. Jeigu jų turime - stengiamės padėti žmonėms,. Labai dažnai susitinkame su rinkėjais, praktikuojame tiesioginį ryšį su rinkėjais", - sakė LLRA lyderis.Jo teigimu, ne tik tautinės mažumos balsuoja "už partijos sąrašus, bet ir lietuviai, kadangi mes dirbame sąžiningai, ir rinkėjai tai vertina", - pabrėžė V.Tomaševskis.
Duomenys iš 62 apylinkių Vilniuje:R. Šimašius - 30,65 proc.V. Tomaševskis - 20,38 proc.A. Zuokas - 17,22 proc.
Klaipėdoje aiškėja antroji antro mero rinkimų turo dalyvė. Dar 8 apylinkių balsai nesuskaičiuoti, tačiau A. Bilotaitę nuo I. Rozovos skiria jau daugiau nei 800 balsų arba 2,1 procentinio punkto - gana saugus atotrūkis.
A. Zuoko viltys atgyja. Suskaičiavus duomenis iš 51 Vilniaus apylinkės, spraga tarp jo ir V. Tomaševskio aptirpo:R. Šimašius - 30,43 proc.V. Tomaševskis - 20,92 proc.A. Zuokas - 17,08 proc.
R. Karbauskis tikisi, kad savivaldos rinkimai padės Valstiečių ir žaliųjų sąjungai sugrįžti į SeimąLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikisi, kad sėkmingi savivaldos rinkimai padės partijai sugrįžti į Seimą per ateinančius parlamento rinkimus kitąmet.„Pagal mandatų skaičių mes tikriausiai būsime treti Lietuvoje, pagal balsų skaičių galbūt ketvirti-penkti. Bet kokiu atveju tas augimas buvo planuotas. Manau po šitų rinkimų jau aiškiai matysis, kad mes esame tikrai pasiruošę grįžti į parlamentą taip kaip turėtume grįžti - su savo frakcija, su savo pozicija ir dalyvavimu Vyriausybėje“, - pirmadienio naktį BNS teigė R.Karbauskis.Negalutiniais duomenimis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai Henrikas Šiaudinis ir Povilas Žagunis sekmadienį iškovojo merų postus Ignalinoje ir Panevėžio rajone, partijos kandidatai taip pat pirmauja Šakių ir Šiaulių rajonuose.2012 metų Seimo rinkimuose Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga surinko mažiau nei 4 proc. balsų ir į parlamentą nepateko.
Tarybų rinkimuose kol kas geriausiai sekasi socialdemokratamsSavivaldybių tarybų narių rinkimuose, Vyriausiajai rinkimų komisijai gavus duomenis iš 1518 rinkimų apylinkių, o jų Lietuvoje veikė 2003, kol kas geriausiai sekasi Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatams. Jie pelnė 22,97 proc. rinkėjų palankumą.Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąrašus palankiausiai įvertino 14,24 proc. balsuoti atėjusių rinkėjų.Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai kol kas laimėjo 12,39 proc. rinkėjų balsų.Darbo partija ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis pelnė beveik po 12 proc. rinkėjų balsų.Kitų partijų, kėlusių savo sąrašus Savivaldybių tarybų rinkimuose, "kraitis" kol kas kuklesnis - 7 ir dar mažiau procentų rinkėjų balsų.Dėl 1524 savivaldybių tarybų narių mandatų 60-tyje savivaldybių varžėsi 15149 kandidatai.Pagal įstatymą mandatai kandidatų į savivaldybės tarybos narius sąrašams paskirstomi pagal tai, kiek rinkėjų balsų gavo kiekvienas sąrašas, taikant kvotų ir liekanų metodą. Partijos kandidatų į savivaldybės tarybos narius sąrašas dalyvauja skirstant mandatus tik tuo atveju, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 4 procentai, o už koalicijos kandidatų sąrašą - ne mažiau kaip 6 procentai rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.
Alytaus meru išrinktas V. Grigaravičius: rezultatas maloniai nustebinoBuvęs policijos vadovas Vytautas Grigaravičius sekmadienį laimėjo Alytaus mero rinkimus, triuškinama persvara aplenkęs dabartinį miesto vadovą socialdemokratą Jurgį Krasnicką, kurio reputacijai pakenkė slapta įrašytų pokalbių paviešinimas.2001-2008 metais policijos generalinio komisaro pareigas ėjęs V.Grigaravičius sulaukė 65 proc. alytiškių balsų, rodo negalutiniai Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.Plačiau skaitykite čia. 
R. Cytacka tikisi antro turoLietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatė Seimo nario rinkimuose Renata Cytacka PL DELFI teigė nematanti ryškesnių lyderių Žirmūnuose. Savo galimybėmis patekti į antrąjį turą buvusi viceministrė tiki.„Jei netikėčiau, tai nekandidatuočiau“, - sakė R. Cytacka.
Vilniuje suskaičiuoti jau 41 apylinkės balsai. Ir vis dar - be gerų žinių A. Zuokui:R. Šimašius - 29,92 proc.V. Tomaševskis - 21,36 proc.A. Zuokas - 16,82 proc.
Vilniuje - balsai iš 36 apylinkių. Trejetukas nekinta:R. Šimašius - 30 proc.V. Tomaševskis - 21,52 proc.A. Zuokas - 16,95 proc.
Kai kurie kandidatai į merus jau aiškūsNaktį į kovo 2-ąją, kelios minutės po vidurnakčio, kai kurių savivaldybių naujieji merai jau buvo aiškūs.Alytaus meru taps visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“ atstovas Vytautas Grigaravičius, kurį palaikė 67,83 proc. šio miesto rinkėjų.Greičiausiai Druskininkų meru vėl dirbs socialdemokratas Ričardas Malinauskas, kol kas surinkęs 72,76 proc. rinkėjų balsų.Tikėtina ir dabartinės Birštono merės socialdemokratės Nijolės Dirginčienės pergalė.Pagal duomenis, gautus iš 1430 rinkimų apylinkių, o jų iš viso šalyje veikė 2003, socialdemokratų kandidatai į merus pirmauja 20 rinkimų apylinkių, tarp jų - Druskininkuose, Akmenės, Jonavos, Joniškio, Kelmės, Klaipėdos rajonuose, Marijampolėje.Konservatoriai pirmauja 11-oje rinkimų apylinkių Alytaus, Anykščių, Kretingos, Kupiškio, Molėtų rajonuose.Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis pirmas 9-ose rinkimų apylinkėse.Darbo partija - 5 rinkimų apylinkėse.
Liberalų štabe apie 00.30 val. buvo gauti duomenys iš apytiksliai 70 apylinkių, kai Vilniuje iš viso yra 151 apylinkė. Remiantis šiais duomenimis, R. Šimašius buvo surinkęs 35,6 tūkst. balsų, A. Zuokas – 16,9 tūkst., V. Tomaševskis – 16,6 tūkst.
Vilnius: duomenys iš 31 apylinkės - ir vėl smūgis A. Zuokui. Atotrūkis tarp jo ir V. Tomaševskio vėl išaugo:R. Šimašius - 29,73 proc.V. Tomaševskis - 22 proc.A. Zuokas - 16,9 proc.
A. Zuokas antrame ture norėtų susirungti su R. ŠimašiumiDar vienai kadencijai sostinės meru besitikįs tapti Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) partijos lyderis, šiuo metu trečiojoje pozicijoje esantis Artūras Zuokas viliasi, kad pateks į antrą turą, kuriame norėtų susitikti su Liberalų sąjūdžio atstovu Remigijumi Šimašiumi. Pasak A. Zuoko, jo nuvertinti dar nereikėtų, nes kol kas rezultatai tik iš mažų apylinkių, kur Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis turi nemažai balsų. Pasak jo, 60 proc. lietuviškų balsų dalijasi 11 kandidatų ir dėl to juos sudėtinga padalyti.A.Zuokas patikino besitikįs išeiti į antrą turą.„Taip, be abejo“, - sakė jis.
Klaipėdoje vis dar neaišku, kas su V. Grubliausku varžysis antrajame ture. Suskaičiuota gerokai daugiau nei pusė balsų, bet A. Bilotaitę nuo I. Rozovos tebeskiria vos daugiau nei 400 balsų.
Viltis A. Zuokui atgyjaSuskaičiuoti 24 Vilniaus apylinkių balsai, meras vejasi LLRA lyderį, bet ir liberalų kandidatas tolsta:R. Šimašius - 31 proc.V. Tomaševskis - 20,86 proc.A. Zuokas - 17,31 proc.
Kaune antrojo mero rinkimų turo dalyviai aiškūs, neaišku, tik jų atotrūkis tarpusavyje. V. Matijošaitis - 37 proc., A. Kupčinskas - 24,4 proc.
Vilniuje - duomenys iš 17 apylinkių. Ir nieko gero A. Zuokui, nors atotrūkis tarp antros ir trečios vietos kiek mažėja:R. Šimašius - 29,83 proc.V. Tomaševskis - 22,37 proc.A. Zuokas - 16,73 proc.
Vytautas Grigaravičius jau matuojasi Alytaus mero kėdę. Jo judėjimas taip pat turės didžiausią frakciją miesto taryboje. "Tokia persvara rodo, kad žmonės manimi patikėjo", - LRT televizijos eteryje sakė buvęs Lietuvos policijos vadovas.
Panevėžio rajone meru greičiausiai jau po pirmo turo taps valstiečių-žaliųjų kandidatas Povilas Žagunis. Pasvalio rajone antrojo turo turbūt neprireiks konservatoriui Gintautui Gegužinskui. Rietavo mero kėdę jau užsitikrino liberalas Antanas Černeckis. Šalčininkų ir Vilniaus rajono merai taip pat aiškūs - LLRA kandidatai Zdislavas Palevičius ir Marija Rekst. Druskininkuose suskaičiuota mažiau nei pusė balsų, bet socdemo R. Malinausko pergalė beveik neabejotina. Utenos rajone po pirmojo turo triumfuoja socdemas Alvydas Katinas, Vilkaviškyje - jo partietis A. Neiberka. Varėnos rajone aiškiai laimi liberalas A. Kašėta, tačiau palaikymas jam dar gali kristi žemiau 50 proc. ribos. Teoriškai, antras turas dar įmanomas Kėdainiuose, bet „darbietė“ N. Naujokienė kol kas saugiai laikosi virš 50 proc. slenksčio.
Jonavoje meras jau aiškus. Suskaičiavus didžiąją dalį balsų, daugiau nei 70 proc. rinkėjų palaikymą turi susisiekimo ministro sūnus, socdemas Mindaugas Sinkevičius.Pagėgių meru jau po pirmojo turo greičiausiai taps dabartinis rajono vadovas, „tvarkietis“ Virginijus Komskis.
Panevėžyje triumfuoja Seimo nario Povilo Urbšio, buvusio Panevėžio STT vadovo, šalininkai. Šis nepartinis sąrašas, suskaičiavus didžiąją dalį balsų, turi beveik 20 proc. rinkėjų palaikymą. Mero rinkimuose su 23,45 proc. balsų taip pat pirmauja šio sąrašo kandidatas Rytis Mykolas Račkauskas. Kas su juo rungsis antrajame ture - kol kas neaišku. Valstiečių-žaliųjų ir konservatorių kandidatai kol kas žengia koja kojon.
Liberalų duomenimis, Vilniuje pirmauja R. Šimašius, antras – A. ZuokasLiberalų turimais duomenimis iš rinkimų stebėtojų apylinkėse, suskaičiavus apie trečdalį balsų Vilniuje pirmas yra R. Šimašius, antras – A. Zuokas, trečias – V. Tomaševskis. R. Šimašius kol kas turi apie 25 tūkst. balsų, A. Zuokas – 12,7 tūkst, V. Tomaševskis – 12,3 tūkst. Iš viso Vilniuje yra 151 apylinkė.
Vilniuje suskaičiuota 15 apylinkių duomenys - 10 proc. visų apylinkių. Rezultatai stabilūs:R. Šimašius - 28,87 proc.V. Tomaševskis - 23 proc.A. Zuokas - 16,36 proc.
Šiauliuose fiasko pakvipo dabartiniam merui, socdemui Justinui Sartauskui. Suskaičiuota tik ketvirtadalis balsų, bet J. Sartauskas kol kas yra už antrojo turo borto. O pirmauja du visuomeninių komitetų atstovai: Valerijus Simulik ir Artūras Visockas.
Skelbiami pirmieji partijų rezultataiVRK skelbia pirmuosius susistemintus partijų surinktų balsų duomenis. Pirmauja socdemai su 23,41 proc. balsų, antri konservatoriai (14,24 proc.). Treti, skaičiuojant provincijos balsus, yra valstiečiai-žalieji (13,44 proc.). Ketvirtoje vietoje - Darbo partija (13,44 proc.), penkti - liberalai (10,55 proc.), šešti - „tvarkiečiai“ (6 proc.).
Klaipėdoje, panašu, verda kova dėl antrosios vietos antrame ture. Liberalas V. Grubliauskas prie stebuklingos 50 proc. ribos neartėja. O A. Bilotaitė ir I. Rozova toliau žengia koja kojon: atitinkamai 11,83 ir 10,75 proc.
Kaune taip pat suskaičiuoti 12 apylinkių balsai. V. Matijošaičio atotrūkis nuo A. Kupčinsko kiek sumažėjo: atitinkamai 38 ir 23 proc.
Vilniuje suskaičiuoti balsai iš 12 apylinkių. Vis dar - nieko gero dabartiniam merui:R. Šimašius: 29 proc.V. Tomaševskis - 22,42 proc.A. Zuokas - 16,42 proc.
A. Zuokas tebesitiki antro turoA. Zuokas padėties Vilniuje nedramatizuoja. LRT studijoje Vilniaus meras teigė tebelaukiantis galutinių rezultatų ir antro turo su savo pavarde biuletenyje.
P. Gražulis pripažįsta: Vilnius – liberalus miestas„Tvarka ir teisingumas“ rinkimų rezultatų laukė partijos būstinėje Totorių gatvėje. Politikai nebuvo linkę labai švęsti: beveik kas antras buvo prilipęs prie kompiuterio ekrano ir sekė iš Vyriausiosios rinkimų komisijos plaukiančius duomenis. Vilniuje kandidatavęs Petras Gražulis pripažino, kad sostinės gyventojai vis tik liberalūs ir nepanašūs į Gargždų gyventojus, kurie jį nuolat išrenka vienmandatėje apygardoje į Seimą. Plačiau skaitykite čia. 
Z. Vaigauskas: dar per anksti vertinti, ar dėl pažeidimų teks koreguoti rinkimų rezultatusVyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovas Zenonas Vaigauskas sako, kad dar per anksti vertinti, ar dėl pažeidimų kai kuriose savivaldybėse teks koreguoti ar anuliuoti savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus.„Tai nėra labai lengvas darbas, turime surinkti pakankamai svarbius įrodymus, gali būti, kad savo poziciją tektų apginti Vyriausiame administraciniame teisme. (...) Aš negaliu pasakyti, kokius šiandien priimsime sprendimus, nes ne visi žinomi pažeidimai ir neturime jų įvertinimų iš rinkimų komisijų“, - per spaudos konferenciją sekmadienį sakė Z.Vaigauskas.Policija pranešė kai kuriose savivaldybėse užfiksavusi sisteminius rinkimų pažeidimus, kurie gali būti pagrindas Vyriausiajai rinkimų komisijai panaikinti rinkimų rezultatus. VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigė, kad daugiausia pažeidimų būta Trakų rajone.Plačiau skaitykite čia. 
Ž. Šilgalis: viskas dar pasikeisA. Zuoko bendražygis ir jo štabo vadovas Žilvinas Šilgalis žurnalistams sakė, „Rezultatai yra tokie, kokie yra, mes panašiai ir prognozavome. Kol kas, aš manau, tikrai viskas yra gerai. Matome 3 aiškius lyderius. Rezultatus gavome tik iš trečdalio apylinkių, tad tendencijos dar gali pasikeisti. Jau ne pirmą kartą išryškėja kažkokios tendencijos, bet po to, kai pradeda eiti rinkimų rezultatai iš didžiųjų apylinkių, viskas pasikeičia. Manau, kad antrajame ture A. Zuokui greičiausiai teks kovoti su R. Šimašiumi. Tai yra labai gerai, bus tikrai labai įdomus antrasis turas. A. Zuoko rezultatai keičiasi, gerėja, žiūrėsime. Tikrai manau, kad A. Zuokas kovos antrame ture, kur laimės“, – sakė jis.Ž. Šilgalis tikisi, kad antrajame ture jo atstovaujamos organizacijos atstovai kovos Visagine, Kazlų Rudoje, Kėdainiuose, Širvintose ir Pakruojyje.
Duomenys iš 9 apylinkių Vilniuje. Trejetukas nekinta:R. Šimašius - 28,66 proc.V. Tomaševskis - 21,94 proc.A. Zuokas - 16,25 proc.
Vilniuje pirmauja R. ŠimašiusSostinėje suskaičiuoti 8 apylinkių balsai. R. Šimašiaus persvara išaugo: beveik 30 proc. balsų. Antras vis dar V. Tomaševskis (22,23 proc.), gana smarkiai lenkiantis A. Zuoką (16,68 proc.).
Telšiai laikomi „tvarkiečių“ bastionu. Bet ten Rolando Pakso partijai kol kas nesiseka. „Tvarkiečių“ kandidatui į merą kol kas sunku tikėtis išėjimo į antrąjį turą: pirmauja socdemas Vytautas Kleiva ir „darbietis“ Petras Kuizinas. Pagal partijų populiarumą „tvarkiečiai“ Telšiuose kol kas tėra ketvirti.
Klaipėdoje suskaičiuoti balsai iš 13 apylinkių. Liberalas V. Grubliauskas ryškiai lenkia konkurentus su 44 proc. balsų. Antroje vietoje - I. Rozovą nežymiai lenkianti konservatorė A. Bilotaitė.
Kauno rajone meras gali būti išrinktas jau pirmajame ture. Suskaičiavus apie trečdalio apylinkių balsus, ryškiai pirmauja socdemas Valerijus Makūnas (54,56 proc.). Tarp partijų taip pat dominuoja socdemai su 42 proc. balsų.
A. Zuoko štabe – liūdesys„Rezultatai kol kas yra neoficialūs, bet kol kas aišku, kad R. Šimašius tikrai bus antrame ture. Šiuo metu rezultatus gauname iš mažesnių apylinkių, kurios yra Vilniaus miesto pakraščiuose, daugiausia lenkiškai kalbančiuose mikrorajonuose, kur pirmauja V. Tomaševskis. Jo balsai ten – pakankamai nemaži. Tikrąjį vaizdą pamatysime už valandos ar pusantros, bet trys lyderiai yra akivaizdūs – R. Šimašius, V. Tomaševskis ir A. Zuokas“, – sakė Vilniaus tarybos narys Jonas Juodka.Paklaustas, ar sąmoningai A. Zuoką įvardijo trečioje vietoje, jis patikino, kad šiuo metu taip iš tiesų yra.„Mažose, lenkiškai kalbančiose apylinkėse – taip. A. Zuokas yra trečias“, – patikino J. Juodka.
Vilniuje gauti duomenys jau iš 7 apylinkių. Toliau pirmauja R. Šimašius, didėja V. Tomaševkio atotrūkis nuo A. Zuoko. R. Šimašius kol kas turi beveik 29 proc. balsų, LLRA lyderis - 22,7 proc., perrinkimo siekiantis meras - 16,25.
Alytuje ženkliai pirmauja V. GrigaravičiusAlytuje meras, panašu, jau aiškus. Suskaičiuota kiek mažiau nei pusė visų balsų, bet Vytautas Grigaravičius akivaizdžiai dominuoja su beveik 70 proc. balsų. Jurgis Krasnickas regalijas gali ruošti perleidimui.
Konservatoriai pripažįsta: Vilniuje į antrą turą nepateksKonservatoriai pripažįsta, kad Vilniuje jiems nepavyks išeiti į antrą turą varžantis dėl mero posto, tačiau kai kuriose savivaldybėse partija džiūgauja dėl pirminių rezultatų.Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Rasos Juknevičienės, džiugina pirminiai rezultatai Molėtuose, Pasvalyje ir Lazdijose, gerai pasirodyta ir Palangoje. „18-oje savivaldybių esame antrame ture, aš manau, kad tai – neblogas rezultatas“, - sakė R. Juknevičienė.
Tauragėje mero rinkimai gali baigtis po pirmojo turo, bet garantijos kol kas nėra. Suskaičiavus pusės apylinkių balsus, kiek daugiau nei 50 proc. renka socdemas Pranas Petrošius. Jei antras turas bus, ten socdemo lauks liberalas Sigitas Mičiulis.
Joniškyje taip pat jau suskaičiuota didžioji dalis balsų. Tarp partijų pirmauja socdemai ir liberalai (33 ir 24 proc.), Darbo partija ir valstiečiai-žalieji - po maždaug 10 proc. Antrajame mero rinkimų ture neabejotinai grumsis socdemas Liudas Jonaitis ir liberalas Gediminas Čepulis.
Merą po pirmojo turo greičiausiai turės ir Ignalinos rajonas. Čia valstiečių-žaliųjų kandidatas Henrikas Šiaudinis, suskaičiavus daugiau nei pusę visų balsų, turi 59 proc. rinkėjų paramą. Valstiečiai-žalieji dominuoja ir tarp partijų: kol kas - 48 proc.
Nauji duomenys iš Vilniaus. Suskaičiavus trijų apylinkių duomenis, mero rinkimuose pirmauja R. Šimašius (32 proc.), antras - V. Tomaševskis (beveik 20 proc.). Trečias - A. Zuokas su 17 proc. balsų.
Marijampolėje aiškūs favoritai. Socdemas Vidmantas Brazys greičiausiai laimės mero rinkimus jau pirmajame ture. Jo partija kol kas pelno beveik 46 proc. visų balsų.Kaune didėja V. Matijošaičio atotrūkis. Suskaičiavus 4 apylinkių balsus, jis A. Kupčinską lenkia kone dvigubai 43,3 proc. prieš 23,9.
Radviliškyje pirmauja konservatoriai, kol kas surinktais duomenimis, gaunantys kas trečią balsą. Mero rinkimuose taip pat pirmauja konservatorius Antanas Čepononis, bet antro turo jis greičiausiai neišvengs. Ten, tikėtina, jo lauks socdemas Kazimieras Augulis.Alytaus rajone taip pat sėkmingai laikosi konservatoriai ir jų kandidatas į merus Algirdas Vrubliauskas: ir partija, ir jos kandidatas kol kas gauna daugiau nei 40 proc. balsų.Biržuose sėkmingai grumiasi buvęs Seimo narys Valdemaras Valkiūnas ir jo vadovaujama Respublikonų partija: partija ir jos kandidatas pelno maždaug trečdalį lig šiol suskaičiuotų balsų.
Vilkaviškio rajone, premjero Algirdo Butkevičiaus apygardoje, dominuoja socdemai. Tiek partija, tiek jos kandidatas į merus Algirdas Neiberka renka daugiau nei 50 proc. visų balsų. Čia antro mero rinkimų turo, tikėtina, neprireiks.Varėnoje karaliauja liberalai. Suskaičiavus beveik pusės apylinkių balsus, Liberalų sąjūdis kol kas turi 40 proc. balsų, o jų kandidatas į merus, Seimo narys Algis Kašėta gali tikėtis pergalės pirmajame ture (53,87 proc.).
Širvintose suskaičiuoti balsai jau iš pusės apylinkių. Čia pirmauja Darbo partijos kandidatė Živilė Pinskuvienė, bet antro turo tikimybė didelė. Ž. Pinskuvienė pirmauja su 44,72 proc. balsų, antras - Lietuvos laisvės sąjungos kandidatas Jonas Purvaneckas (17,43).
A. Zuokas: pirmauju aš, R. Šimašius ir V. TomaševskisAtvykęs į štabą savo nuomonės jis nekeitė – antras turas bus.„Džiaugiuosi, kad tai turbūt bus pirmas kartas, kai vilniečių aktyvumas rinkimuose bus virš 50 proc. Tai yra geras ženklas, kuris rodo, kad jiems rinkimų kompanija patiko ir jie vertina tai, kad gali rinkti merą tiesiogiai. Gerai ir tai, kad Lietuvoje bendras aktyvumas yra nemažas, nors aš tikėjausi dar didesnio. Manau, kad galimybė tiesiogiai rinkti merą turėjo labiau suaktyvinti rinkėjus dalyvauti rinkimuose“, – sakė jis.A. Zuokas dalinosi žinomais rezultatais. Anot jo, Vilniaus mero rinkimuose pirmauja jis, Remigijus Šimašius ir Valdemaras Tomaševskis.Išsamiau skaitykite čia. 
Alytuje duomenys pateikti kol kas iš dviejų apylinkių, Kol kas triuškinančiai pirmauja savarankiškas kandidatas, buvęs policijos vadovas Vytautas Grigaravičius (64 proc.). Antras - keiksmais pagarsėjęs Jurgis Krasnickas (11,91 proc.).
Pirmi oficialūs skaičiai iš Vilniaus. Tiesa, tai kol kas tik vienos apylinkės duomenys. V. Tomaševskis beveik 43 proc. Antras ir trečias - R. Šimašius (14,14) ir A. Zuokas (11,88).
Liberalai sulaukė pirmųjų duomenųLiberalų sąjūdis rinkimų rezultatų „Neringos“ restorane laukia įšilęs: politikai tikisi, kad Remigijus Šimašius išeis į antrąjį turą ir susirungs arba su dabartiniu meru A. Zuoku, arba su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininku V. Tomaševskiu.Pavyzdžiui, rezultatai iš Žemynos apylinkės Vilniuje rodo, kad R. Šimašius pirmauja su 762 balsais, A. Zuokas turi 472 balsus, V. Tomaševskis – 447. Liberalų gaunami duomenys iš kai kurių kitų apylinkių irgi rodo R. Šimašiaus pirmavimą. Tiesa, šie duomenys turi būti vertinami atsargiai, nes jie negalutiniai.„Kur mūsų komisijų nariai perduoda Vilniuje, aš visur pirmauju. Tai aš suprantu, kad bus visokių apylinkių, bet faktas tas, kad palaikymas didelis“, - sakė liberalų kandidatas į merus.Plačiau –čia. 
LSS: rinkimai šiemet – kitokiePerrinkimo siekiančio Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujamame Lietuvos laisvės sąjungos (LSS) štabe sekmadienio vakarą – daugybė žmonių.Sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas Miroslavas Monkevičius DELFI sakė, kad rinkimų diena jam buvo kupina laukimo.„Natūralu, kad tikimės pergalių, kad antrame rinkimų ture dėl Vilniaus mero posto tikrai rungtyniausime. Nors sunku prognozuoti, manau, kad jame susitiksime arba su Remigijumi Šimašiumi arba su Valdemaru Tomaševskiu. Kalbant apie visą Lietuvą, tikimės, kad po antro rinkimų turo visuose miestuose turėsime 3 merus“, – prognozėmis dalijosi jis.Plačiau skaitykite čia. 
Pergalę pirmajame mero rinkimų ture gali švęsti ir Vilniaus rajono merė Marija Rekst. Pirmieji duomenys rodo, kad už ją balsuoja daugiau nei 60 proc. rinkėjų, kurių balsai jau suskaičiuoti. Analogiškai dominuoja ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos bei Rusų aljanso koalicinis sąrašas.LLRA kandidatas Zdislavas Palevičius taip pat panašus į aiškų favoritą Šalčininkų mero rinkimuose. Ten konkurentai atrodo sutriuškinti vos pradėjus skelbti rezutatus: Z. Palevičiui kol kas tenka net 85 proc. balsų.
Skelbiami pirmieji oficialūs rezultataiSkelbiami pirmieji oficalūs rinkimų rezultatai. VRK duomenimis, Kėdainiuose, kaip ir galima tikėtis, dominuoja darbo partija su 46,41 proc. balsų, antri čia kol kas liberalai (16,59 proc.).Darbo partijos kandidatė Nijolė Naujokienė gali laimėti jau pirmajame ture. Pirminiais duomenimis, už ją balsuoja daugiau nei 60 proc. kėdainiečių.Pirmi skaičiai Klaipėdoje. Vytautas Grubliauskas - aiškus mero rinkimų lyderis, bet pergalei pirmajame ture balsų kol kas trūksta. Liberalą parėmė 44,11 proc. rinkėjų, kurių balsai jau suskaičiuoti. Dėl antrosios vietos koja kojon lenktyniauja dvi Seimo narės: Agnė Bilotaitė ir Irina Rozova.Lazdijuose - kol kas netikėti rezultatai. Šioje apygardoje dominuoja ne socdemai, o konservatoriai. Bet skaičiai dar tik pirmieji.Kaune pirmauja ne dabartinis meras Andrius Kupčinskas - konservatorius, skaičiuojant pirmuosius balsus, yra antras. Pirmauja „Vieningo Kauno" lyderis Visvaldas Matijošaitis.
Pirmieji rezultatai iš Vilniaus: lengvas sensacijos kvapas?DELFI pasiekė neoficialios žinios iš kelių Vilniaus rinkimų apylinkių. Žirmūnuose, Grigiškėse, Šeškinėje, Justiniškėse – visur kol kas plaukia dabartiniam merui nepalankūs rezultatai. Pirmą ir antrą vietą pasikeisdami čia užima Remigijus Šimašius ir Valdemaras Tomaševskis – Artūro Zuoko tarp dviejų lyderių, bent jau keliose duomenis pateikusiose apylinkėse, nėra. Vis dėlto tai tik menka dalis visų vilniečių balsų, taigi apie sensaciją kalbėti dar labai anksti.Trakų Vokėje padėtis kiek kitokia. Pirmieji rezultatai rodo, kad čia kol kas stipriausiai atrodo R. Šimašius ir A. Zuokas.
V. Uspaskichas: tikimės 10-ies merųIšgirdęs apie šiuos rezultatus Darbo partijos garbės pirmininkas V. Uspaskichas DELFI sakė, kad mažesni miestai – ne ką prastesni nei didesni. Esą vadovauti jiems Darbo partijos atstovams būtų tokia pat garbė kaip ir didmiesčiams.„Aktyvumas – geras, o tai jau geras ženklas. Matyti, kad piliečiai domisi, kas valdys jų rajonus, miestus. Mes norime 10 merų ir neužleisti tokių pozicijų, kokias turėjome“, – sakė jis.Anot V. Uspaskicho, tiesioginiai rinkimai palankesni asmenybėms.Plačiau –čia. 
Trakuose gali būti anuliuoti rinkimų rezultataiVyriausioji rinkimų komisija (VRK) rimtai susirūpinusi dėl galimų pažeidimų Trakų rajone. Čia aptikta daugybė įtartinų išankstinio balsavimo vokų. Padėtimi Trakuose asmeniškai domisi VRK narys Jonas Udris. „VRK gautas pranešimas apie tai, kad būryje Trakų rajono apylinkių galimai pažeisti išankstinio balsavimo vokai. Man operatyviai nuvykus ir apvažiavus keletą apylinkių (…), man taip pat įtarimai pasitvirtina. Išankstinio balsavimo metu gautų išorinių vokų plombos yra pažeistos“, - DELFI teigė J. Udris.Plačiau skaitykite čia. 
Darbo partija nori 8 narių tarybojePats kandidatas į Vilniaus merus, dabartinis Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus Darbo partijos štabe pasirodė kiek po 21 val. DELFI jis sakė laukiantis žinios, kad pateko į antrą rinkimų turą.„Prisiminkime 2011 metus, kai dalyvavome savivaldos rinkimuose. Prieš tai neturėjome nė vieno tarybos nario mandado, tikėjomės po rinkimų džiaugtis 1-2 nariais. Ačiū vilniečiams, jie mumis patikėjo ir mes laimėjome 8 tarybos narių mandatus. Esu dėkingas komandai, kuri puikiai dirbo šios kadencijos metu, nesivėlė į jokius skandalus. Ką pažadėjome, tą padarėme, nepasirašėme jokių sutarčių, dėl ko dabar, pavyzdžiui, reikia raudonuoti konservatoriams. Einame su švaria sąžine, gerai nusiteikę ir tikimės, kad vilniečiai mumis ir vėl patikės“, – sakė jis.Plačiau skaitykite čia.
Iki 19 val. Seimo nario rinkimuose dalyvavo 47,81 proc. rinkėjųIki 19 val. Seimo nario rinkimuose, vykusiuose kartu su Savivaldos rinkimais, dalyvavo 47,81 proc. rinkėjųSeimo narys buvo renkamas sostinės Žirmūnų rinkimų apygardoje vietoj eurokomisaru tapusio socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio.Vienmandatėje Žirmūnų rinkimų apygardoje Nr. 4. Dėl vieno Seimo nario mandato varžėsi 12 kandidatų. Naująjį parlamentarą rinko tik Žirmūnų rinkimų apygardoje registruoti rinkėjai.
R. Paksas tikėjosi didesnio aktyvumoKitos valdančiajai koalicijai priklausančios partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis europarlamentaras R.Paksas BNS sakė, jog tikėjosi didesnio rinkėjų aktyvumo savivaldos rinkimuose.„Atvirai sakant, aš galvojau, kad bus didesnis. Visi čia džiaugiasi tuo dideliu aktyvumu, bet valstybė vis gi pirmą kartą tiesiogiai renka merus. Gal aš per daug pasakysiu, bet „mažieji prezidentai“ su dideliais įgaliojimais renkami ir aš prognozavau, kad galėtų būti didesnis aktyvumas“, - kalbėjo R.Paksas.
Klaipėdoje dominuoja V. Grubliauskas?LRT televizijos specialioje laidoje pasigirdo pirmieji rezultatai iš Klaipėdos. Esą iš pirmų apylinkių atėję duomenys rodo, kad liberalas Vytautas Grubliauskas net kelis kartus lenkia visus oponentus. Vis dėlto pats perrinkimo siekiantis Klaipėdos meras teigė neskubantis džiūgauti dėl kol kas nedidelio kiekio duomenų.
A. Butkevičius ramus dėl Druskininkų, J. Krasnicką vadina „šaukštu deguto“Premjeras Algirdas Butkevičius ramus dėl Druskininkų. Esą čia socdemas Ričardas Malinauskas pergalę švęsti turėtų jau pirmajame ture. Dėl kitų kovų dėl mero postų jis neskuba prognozuoti.Alytaus merą Jurgį Krasnicką ir jo istoriją LRT eteryje premjeras pavadino „šaukštu deguto“. „Niekada nebūčiau galėjęs pagalvoti, kad dabartinis Alytaus miesto meras (…) galėtų naudoti tokį leksikoną. Šiek tiek esu priblokštas“, - sakė A. Butkevičius, pridurdamas, esą dar abejoja, ar skandalinguose įrašuose tikrai skamba J. Krasnicko balsas.
L. Graužinienę nudžiugino aktyvumasDarbo partijos lyderė Loreta Graužinienė specialioje LRT televizijos laidoje teigė, jog rinkėjų aktyvumas yra „džiuginantis“. Vis dėlto apklausų, rodančių Darbo partijos pozicijų praradimą, Seimo pirmininkė nesureikšmina.„Mūsų populiarumas tikrai nemažėjo“, - sakė L. Graužinienė.
Premjeras nusivylėMinistras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako tikėjęsis didesnio rinkėjų aktyvumo savivaldos rinkimuose, kuriuose, skaičiuojama, savo valią galėjo pareikšti apie 46-47 proc. rinkėjų.„Aš tikėjausi, kad bus didesnis dėl to, kad tiesioginiai merų rinkimai. Tikėjausi, kad tai pritrauks rinkėjus aktyviau dalyvauti ir pasisakyti už vieną ar kitą kandidatą“, - žurnalistams sekmadienio vakarą sakė premjeras.Plačiau skaitykite čia. 
Politologas: ką rinkėjų aktyvumas sako apie rezultatusVyriausioji rinkimų komisija paskelbė 19 val. rinkimų aktyvumo duomenis: aktyvumas siekė 39,78 proc., pridėjus balsavusius iš anksto bendras aktyvumas siekia 5,97 proc. Taigi bendras aktyvumas 45,75 proc. Tai kiek geresnis aktyvumas tą pačią valandą nei 2011 m. savivaldybių tarybų rinkimuose.Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Mažvydas Jastramskis teigia, kad rinkėjų aktyvumas kartais turi naudos vienoms partijoms, kartais – kitoms. Tačiau šįkart pirmą kartą balsuojama ne tik už partijas, bet tiesiogiai renkami ir merai, todėl bendra situacija tampa miglota. Plačiau skaitykite čia. 
Didelis aktyvumas ir Vilniaus Žirmūnų apygardoje, kur vyksta ne tik savivaldos ir merų, bet ir Seimo nario rinkimai. Čia iki 19 val. balsavo 47,81 proc. rinkėjų.
Viliasi, kad didelis aktyvumas jiems į naudąDidelis rinkėjų aktyvumas optimistiškai nuteikia liberalus. Ypač Vilniuje, kur kandidatuoja Remigijus Šimašius.„Bet kokiu atveju, kuo aktyvumas didesnis, tai rodo tik tai, kad mūsų žmonės aktyvesni ir linkę patys nuspręsti savo likimą. O ne atiduoti kitiems“, - DELFI teigė Liberalų sąjūdžio rinkimų štabo vadovas Raimondas Imbrasas.Plačiau skaitykite čia. 
Darbo partija tikisi mažiausiai 20 tūkst. balsųDarbo partijos būstinėje kol kas – ramu. Nematyti nei kandidato į Vilniaus merus Jono Pinskaus, nei Darbo partijos garbės pirmininko Viktoro Uspaskicho ar pirmininkės Loretos Graužinienės.Štabo vadovas Benas Cechanavičius DELFI sakė, kad jo atstovaujamos partijos nuotaikos šį vakarą – džiugios.„Reikėtų pasidžiaugti, kad rinkėjų aktyvumas šiemet – didesnis nei praėjusių rinkimų metu. Aišku, kol kas visko įvertinti negalima, nes valandos rezultatų nėra. Tikimės, be abejonės, geriausio – antro turo mūsų merui. Apie komandos skaičių dar nieko nenoriu sakyti, matysime, kas bus viduryje nakties“, – situaciją vertino jis.
Prognozė Vilniui: politologas mato tris favoritusSpecialioje LRT televizijos laidoje politologas Mindaugas Jurkynas įvardijo tris savo favoritus Vilniaus mero rinkimuose. Na, tris su puse. „Nenukrypsiu nuo nuomonių apklausų. Dažniausiai minimos pavardės – pono Zuoko, pono Šimašiaus, pono Tomaševskio. Neatmesčiau ir pono Majausko“, - sakė M. Jurkynas.
A. Kubilius: 2011 m. rezultatas – minimumasSekmadienio vakarą ėmė rinktis Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rėmėjai. Vienas pirmųjų atvyko buvęs premjeras, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.Iki šiol konservatorių partijai priklausantys merai buvo išrinkti dviejuose iš penkių didžiųjų miestų: Kaune ir Panevėžyje. Plačiau skaitykite čia. 
Rezultatai paaiškės 3-4 val. naktiesKlausiamas, kada bus aiškesni didžiųjų miestų merų rinkimų rezultatai, Z. Vaigauskas patikino, esą šie biuleteniai skaičiuojami pirmiausiai, tačiau didžiuosiuose miestuose procedūros neišvengiamai užtruks. „Gilią naktį turėtume žinoti didžiųjų miestų rinkimų rezultatus. 3, 4 val. nakties“, - prognozavo VRK vadovas.Išsamiau skaitykite čia. 
Atėjusi balsuoti rinkėja susidūrė su netikėtomis bėdomisDELFI skaitytoja Viktorija pranešė, kad jai balsuoti nepavyko, nes sąrašuose nebuvo atnaujinta jos naujai deklaruota gyvenamoji vieta. Tiesa, pasak VRK, rinkėja vis tiek gali išreikšti savo valią rinkimuose.Plačiau skaitykite čia. 
Dalyje apylinkių policija siūlys pripažinti rinkimus neįvykusiaisPolicijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla informavo, kad rinkimų dieną gautas 171 pranešimas dėl galimų įstatymo pažeidimų, pradėti 22 ikiteisminiai tyrimai dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise, t. y. dėl balsų pirkimo.Pasak jo, kai kur pastebėti „sisteminiai“ įstatymo pažeidimai, dalyje apylinkių policija siūlys pripažinti rinkimus neįvykusiais.Plačiau – čia. 
Iki 19 val. balsavo beveik 40 proc. rinkėjųVRK skelbia 19 val. rinkėjų aktyvumo duomenis. Rinkimų dieną iki 19 val. šalyje balsavo 39,82 proc. rinkėjų.Vilniaus mieste rinkėjų aktyvumas 19 val. siekė 45,45 proc., Kauno mieste - 41,57, Klaipėdoje - 33,34 proc.Druskininkuose aktyvumas siekia net 51,72 proc. Tai kol kas vienintelė apygarda, kur rinkimų dieną balsavo daugiau nei pusė visų rinkėjų. Nedaug atsilieka Pagėgiai, Švenčionys, Šalčininkai ir kelios kitos savivaldybės.
Kaune rinkimai vyksta sklandžiai, bet ne itin aktyviaiKaune pranešta apie galimą bandymą pirkti rinkėjų balsus. Pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas. Miesto rinkimų komisijos duomenimis, rinkimai vyksta sklandžiai, bet ne itin aktyviai. Aktyvesnio rinkėjų dalyvavimo tikimasi paskutinėmis balsavimo valandomis, skelbia LRT. 
Rinkimų dieną gauti 132 pranešimai apie galimus pažeidimusSekmadienį Lietuvos policijos įstaigos gavo 132 įvairius pranešimus apie galimus rinkimų pažeidimus, daugiausiai - dėl neleistinos agitacijos, rinkėjų pavežimo ar balsų pirkimo.Nuo metų pradžios policija iš viso gavo 353 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Daugiausia pranešimų gauta iš Vilniaus - 108, Alytaus - 53, Utenos - 44, Tauragės - 40, skelbia Policijos departamentas.Plačiau skaitykite čia. 
Rinkimai: aktyvumo rezultatai jau eliminavo vieną rinkimų scenarijų didmiesčiuoseNaujausi rinkėjų aktyvumo duomenys braukia vieną galimą merų rinkimų baigties variantą didžiuosiuose miestuose bei daugelyje kitų savivaldybių.Įstatymas numato, kad pirmajame ture meras gali būti išrinktas surinkęs daugiau nei pusę atėjusių rinkėjų balsų, jei rinkėjų aktyvumas savivaldybėje viršija 40 proc. Buvo įmanomas ir kitas scenarijus – esant mažesniam aktyvumui, pergalę pirmajame ture gali užtikrinti 20 proc. visų savivaldybėje registruotų rinkėjų balsų. Tačiau šis variantas didžiuosiuose miestuose ir daugelyje kitų savivaldybių jau atkrito, mat rinkėjų aktyvumas šalyje, 18 val. duomenimis, perkopė 40 proc. Tai DELFI patvirtino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.
„Baltosios pirštinės“ gavo 107 pranešimus apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus Nuo rinkimų pradžios 7 val. ryto iki sekmadienio 18 val. visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ gavo 107 pranešimus apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus. 23 iš jų buvo perduoti tirti savivaldybių rinkimų komisijoms, Vyriausiajai rinkimų komisijai ir policijai.Daugiau informacijos čia. 
Zarasuose pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl rinkėjų papirkinėjimo Zarasuose sekmadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo, sulaikyti du asmenys.14.20 val. Zarasų rajono policijos komisariate gauta informacija, kad asmenys, važinėjantys automobiliu „VW Golf“, papirkinėja asmenis. Policija sulaikė ir į policijos komisariatą pristatė du 30 ir 35 metų vyrus, skelbia Policijos departamentas.Daugiau skaitykite čia. 
Parodė plastikinius alkoholio pilnus buteliusNuo rinkimų pradžios 7 val. ryto iki sekmadienio 16 val. visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ gavo 84 pranešimus apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus. 21 iš jų buvo perduoti tirti savivaldybių rinkimų komisijoms, Vyriausiajai rinkimų komisijai ir policijai.Alytaus rajone balsų pirkimo-pardavimo sandoryje dalyvavęs įtariamasis „Baltųjų pirštinių“ atstovams pasakojo, kad sekmadienio rytą rinkėjams buvo parodyti 50 plastikinių alkoholio pilnų butelių ir žadėta, kad tai - būsimas atlygis jei bus balsuojama kaip nurodyta.Alytaus ir Trakų rajonuose „Baltųjų pirštinių” savanorių pagalba buvo fiksuoti du vadinamos „karuselės“ atvejai, kuomet papirkti rinkėjai į rinkimų apylinkė įsinešė iš anksto pažymėtus rinkimų biuletenius ir išsinešė tuščius, kuriuos perdavė kitam papirktajam. Zarasų rajone policija sulaikė du asmenis dėl balsų pirkimo, pradėtas ikiteisminis tyrimas.
V. Tomaševskis: tai pirmas, bet nepakankamas žingsnis stiprinant savivaldąPirmą kartą šalyje vykstantys tiesioginiai merų rinkimai yra pirmas žingsnis stiprinant savivaldą, tačiau ateityje merai turėtų turėti daugiau galių, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.„Pirmieji tiesioginiai rinkimai yra labai svarbu. Didesnis aktyvumas, žmonės gali pasirinkti patys, už kurį kandidatą į merus balsuoja. Tai yra pirmas žingsnis, kad stiprintumėme mūsų savivaldą, nors aišku kompetencijos būsimo mero yra ne tokios didelės, kokias turi merai Europoje, bet pirmas žingsnis padarytas“, - sakė V.Tomaševskis, sekmadienį balsavęs Vilniuje, Įsruties rinkimų apylinkėje.Vilniaus miesto mero rinkimuose dalyvaujantis LLRA lyderis prognozavo, kad sostinės vadovo rinkimuose prireiks antrojo turo.Dabar LLRA turi 61 atstovą septyniose savivaldybėse. V.Tomaševskis sakė tikintis, kad partijos atstovai per šiuos rinkimus užsitikrins mandatus ir papildomai dar dvejose savivaldybėse.Partijos nariai yra Vilniaus rajono ir Šalčininkų rajono savivaldybių merai.
Rinkimų dieną – 65 pranešimai apie galimus pažeidimusRinkimų dieną Lietuvos policijos įstaigos gavo 65 įvairius pranešimus apie galimus pažeidimus per rinkimus, daugiausiai - dėl neleistinos agitacijos.Sekmadienį ikiteisminių tyrimų, susijusių su pažeidimais per rinkimus, nepradėta, skelbia Policijos departamentas.Dėl galimų pažeidimų per rinkimus policija iš viso atlieka 29 ikiteisminius tyrimus.Daugiau skaitykite čia.
Savivaldos rinkimuose jau balsavo ketvirtadalis rinkėjųSavivaldos rinkimuose, kuriuose pirmą kartą merai renkami tiesiogiai, gyventojai sekmadienį jau balsavo ketvirtadalis rinkėjų, balsuojama šiek tiek aktyviau nei per praėjusius savivaldybių tarybų rinkimus.Iki 14 val. savo valią pareiškė 24,64 proc. rinkėjų, per praėjusius rinkimus 2011 metais tokiu metu buvo balsavę 23,62 proc. rinkėjų. 2011 metais galutinis aktyvumas siekė 39,73 proc.Sekmadienį kol kas didžiausias aktyvumas Pagėgiuose - 33,93 proc., Druskininkų rajone - 33,06 proc. , mažiausias Klaipėdos rajone - 19,03 proc. balsavusių iki 14 valandos, duomenis skelbia Vyriausioji rinkimų komisija.Daugiau informacijos čia. 
E. Masiulis: daugumoje šalies savivaldybių merai paaiškės po antrojo rinkimų turoDaugumoje šalies savivaldybių merai sekmadienį nebus išrinkti - vyks antrasis rinkimų turas, prognozuoja Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis.Jis įsitikinęs, kad siekiant efektyvaus merų darbo ir bendradarbiavimo su tarybomis, „reikės didinti merų įgaliojimus“.„Labai svarbu, kad tuo (galimybe merus rinkti tiesiogiai - BNS) nesibaigtų savivaldos pertvarka. Merai turėtų turėti daugiau galimybių ir daugiau ginklų, kad savo rinkimų pažadus galėtų realizuoti. Reikia palaukti, pasižiūrėti, kaip klostysis situacija, juoba, kad šiandien rinkimai nesibaigia - didžioji dalis savivaldybių turės antrą rinkimų turą, bet palaipsniui tikrai reikės didinti merų įgaliojimus, tada žmonių išrinktas meras tikrai galės nuveikti kiek daugiau“, - atidavęs savo balsą Vilniuje žurnalistams teigė E.Masiulis, paklaustas, ar merai turės pakankamai galių ištesėti rinkėjams duotus pažadus.Daugiau skaitykite čia. 
R. Paksas džiaugtųsi, jei partija turėtų 14 merųValdančiajai koalicijos priklausančios partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas džiaugtųsi, jeigu partija per savivaldos rinkimus iškovotų 14 merų postų. Tačiau partijos vadovas nėra optimistiškas dėl Vilniaus mero rinkimų - pasak jo „tvarkiečių“ kandidatui būtų gerai patekti į antrąjį turą.„Jeigu pagal Europos Parlamento rinkimus, kurie buvo visai neseniai - gegužę, tai 14 apygardų mūsų partija pirmavo. Jeigu keturiolika merų būtų, aš būčiau patenkintas“, - žurnalistams po balsavimo Vilniuje sekmadienį sakė R.Paksas.Daugiau skaitykite čia. 
L. Graužinienė: ant tiesiogiai išrinktų merų guls dviguba atsakomybėTiesiogiai išrinkti merai turės tokius pačius įgaliojimus, kaip dabar, bet ant jų pečių guls dviguba atsakomybė, sako Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė.„Tikrai tikiuosi, kad žmonės rinksis atsakingai, jiems sudaryta galimybė patiems apsispręsti, kokį merą jie nori turėti, o išrinktiems merams bus dviguba atsakomybė, nes žmonių pasitikėjimas bus didžiulis, o galių ir įgaliojimų jie turės tiek pat, kiek turėjo iki šiol“, - sekmadienį BNS sakė politikė po balsavimo Ukmergėje.Daugiau skaitykite čia. 
V. Grubliauskas: antrasis uostamiesčio mero rinkimų turas – neišvengiamasKlaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pareikšti savo valią savivaldos rinkimuose atėjo su žmona Inga. Balsavimo kabinoje jis užtruko kelias akimirkas, nes aiškiai žinojo, už ką atiduoti savo balsą. Meras neabejojo, kad šiandien naujas uostamiesčio vadovas nebus išrinktas ir po dviejų savaičių vyks antrasis turas.„Tikrai buvo nesunku apsispręsti, už ką balsuoti, o už ką – ne. Į biuletenį reikėjo tik įrašyti reitingavimo skaičius, kuriuos seniai žinojau“, – kalbėjo vienoje mažiausių Klaipėdoje, Melnragėje esančioje Molo rinkimų apylinkėje balsavęs V. Grubliauskas.Daugiau skaitykite čia. 
A. Kubilius sako, kad tiesiogiai išrinktiems merams gali būti sunku dirbti su tarybomisKonservatorių lyderis Andrius Kubilius sako, kad pirmą kartą tiesiogiai išrinktiems merams gali kilti problemų dirbant su savivaldybių tarybomis, kuriose dominuos miesto vadovui oponuojantys politikai.Atidavęs savo balsą Vilniuje, buvęs premjeras teigė, kad dabartinis įstatymas tinkamai nesureguliuoja institucijų santykių.„Manau, kad tikrai gali būti sunku ir manau, kad šis valdžios veiksmas, įvedant tiesioginius mero rinkimus, be smagaus užsiėmimo, kad galime rinkti merus, daugiau gerų dalykų daug neduoda",- žurnalistams sekmadienį sakė A.Kubilius.Daugiau skaitykite čia. 
A. Zuokas Vilniuje prognozuoja antrąjį turąPerrinkimo siekiantis Vilniaus meras Artūras Zuokas prognozuoja, kad sostinėje mero rinkimuose prireiks antrojo turo.„Pagal Vilniaus miesto gyventojų sudėtį, be abejonės, antras turas yra neišvengiamas“, - sekmadienį žurnalistams sakė A.Zuokas, balsavęs Dailės rinkimų apylinkėje.Daugiau skaitykite čia. 
Balsuodamas V. Adamkus vos neprarado savo biuletenioKadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus su sutuoktine Alma Adamkiene į Saulėtekio rinkimų apylinkę atvyko 11 val. Balsuojant V. Adamkui ir A. Adamkienei vos nepražuvo kadenciją baigusio prezidentas balsas. Prezidentas norėjo sumesti  juos į balsadėžę vienu ypu, tačiau vienas biuletenis nepastebėtas nuslydo ir liko nepastebėtas. Biuletenį pastebėjo šalia buvę žurnalistai.Daugiau skaitykite čia.
Rinkėjai balsuoja šiek tiek aktyviau nei ankščiauSavivaldos rinkimuose, kuriuose pirmą kartą merai renkami tiesiogiai, gyventojai sekmadienį balsuoja šiek tiek aktyviau nei per praeitus savivaldybių tarybų rinkimus.Iki 10 val. savo valią jau pareiškė 5,26 proc. rinkėjų, per praėjusius rinkimus tuo metu buvo balsavę 4,37 proc. rinkėjų, žurnalistams sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.2011 metais galutinis aktyvumas siekė 39,73 proc.Sekmadienį kol kas didžiausias aktyvumas Šalčininkų rajone - 9,74 proc., Ignalinos rajone - 8 proc. , o mažiausias Klaipėdos mieste, 3,38 proc. balsavusių iki 10 valandos.Kaip per spaudos konferenciją sakė Z.Vaigauskas, skundų dėl pažeidimų sekmadienį nėra daug, didžioji dalis - dėl išorinės reklamos tvarkos pažeidimų, bet dalis jų nepasitvirtino.„Turime vieną kitą nusiskundimą dėl išorinės politinės reklamos, komisija tikrina kai kuriuos signalus. Dalis jų nepasitvirtino, nes įstatymas leidžia palikti stacionarią reklamą, jei ji toliau kaip 50 metrų nuo balsavimo patalpos. Turime pranešimų, kad kai kurios apylinkės buvo neapdairios, ir politinė reklama palikta per arti balsavimo vietos“, - sakė Z.Vaigauskas.Jis taip pat pripažino, kad yra trukdžių dėl VRK internetinės svetainės veiklos, bet tvirtino, jog paslaugos teikėjas žadėjo padidinti resursus ir toliau puslapis turėtų veikti be trukdžių. Sekmadienį kurį laiką VRK interneto svetainė buvo nepasiekiama.„Šiek tiek nemalonumų turime dėl mūsų internetinės svetainės, mums pažadėjo tiekėjas, kad padidins resursus tos svetainės aptarnavimui“, - sakė Z.Vaigauskas.Savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvauja per 15 tūkst. kandidatų, dėl merų postų varžosi daugiau kaip 400 kandidatų. Rinkėjų sąrašuose įrašyta per 2,54 mln. rinkėjų.Į savivaldą bus išrinkti 1524 tarybos nariai, įskaitant 60 būsimų merų. Tose savivaldybėse, kur meras nebus išrinktas per pirmąjį turą, t. y. nesurinks daugiau kaip pusės rinkėjų balsų, po dviejų savaičių kovo 15-ąją vyks antrasis merų rinkimų turas.Meras jau pirmajame ture bus išrinktas, jei esant ne mažesniam kaip 40 proc. rinkėjų aktyvumui jis gaus daugiau kaip pusę balsų. Meras galėtų būti išrinktas jau pirmajame ture ir esant mažesniam aktyvumui, tačiau už jį savo balsą turėtų atiduoti ne mažiau kaip penktadalis visų tos savivaldybės rinkėjų. Kitu atveju du daugiausiai balsų surinkę kandidatai susitiks antrajame ture po dviejų savaičių.Dėl Seimo nario mandato Žirmūnuose sekmadienį varžosi 12 kandidatų. Prireikus, antrasis turas čia irgi bus rengiamas kovo 15 dieną.
Iki 10 val. Savivaldos rinkimuose balsavo daugiau nei 5 proc. rinkėjųSekmadienį vykstančiuose Savivaldos rinkimuose iki 10 val. savo balsą jau atidavė 5,27 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pateikti duomenys, gauti iš 1913 apylinkių.Anot VRK, aktyviausiai balsuoja Ignalinos ir Pagėgių savivaldybių rinkėjai - atitinkamai 9,34 ir 9,31 proc. Pasyviausi - Klaipėdos miesto (3,38 proc.), Klaipėdos rajono (3,53 proc.) ir Vilkaviškio rajono (3,91 proc.) rinkėjai.Prieš ketverius metus vykusiuose Savivaldos rinkimuose iki 10 val. savo balsą buvo atidavę 4,37 proc. rinkėjų.Dėl 1524 savivaldybių tarybų narių mandatų 60-tyje savivaldybių varžosi 15149 kandidatai.Pirmąkart Lietuvos istorijoje miestų ir rajonų savivaldybių merai renkami tiesiogiai. Dėl šių postų kovoja 434 kandidatai.Kai kuriose savivaldybėse renkant merus, jeigu niekas iš karto nebus išrinktas, prireiks pakartotino balsavimo, kuris numatytas kovo 15 dieną.Kartu su Savivaldos rinkimais sekmadienį vyksta ir nauji rinkimai į Seimą vienmandatėje Žirmūnų rinkimų apygardoje Nr. 4. Dėl vieno Seimo nario mandato varžosi 12 kandidatų. Naująjį parlamentarą renka tik Žirmūnų rinkimų apygardoje registruoti rinkėjai.
Premjeras neatmeta, kad merų įgaliojimai bus stiprinamiMinistras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad tiesiogiai išrinktų merų įgaliojimus gali tekti stiprinti, jei paaiškės, kad oponuojančios savivaldybių tarybų koalicijos gali rimtai trukdyti jų veiklą.Sekmadienį atidavęs savo balsą savivaldos rinkimuose, premjeras taip pat sakė tikintis, kad tiesioginiai merų rinkimai padidins rinkėjų aktyvumą.„Jeigu atsitiktų taip, kad tarybos nariai pradėtų formuoti tokias koalicijas, kurios turėt tikslą trukdyti merams, tada reikėtų galvoti apie merų įgaliojimų stiprinimą“, - žurnalistams sakė premjeras.Pasak jo, socialdemokratai rinkimuose tikisi iškovoti apie 20 merų postų iš 60.Premjero vertinimu, šiemet pažeidimų rinkimuose nėra daugiau nei per ankstesnius rinkimus, pirmiausia dėl to, kad policija yra sustiprinusi savo darbą.Tose savivaldybėse, kur kandidatas į merus sekmadienį nesurinks daugiau kaip pusės rinkėjų balsų, po dviejų savaičių kvyks antrasis merų rinkimų turas.
Atlieka jau 29 tyrimusDėl galimų pažeidimų per rinkimus policija atlieka 29 ikiteisminius tyrimus. Tiek tyrimų pradėta iki sekmadienio 8 val., skelbia Policijos departamentas.Nuo metų pradžios policija gavo 225 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. 
„Tylusis" rinkimų agitacijos laikotarpis - tik ne socialiniuose tinkluoseŠeštadienį naktį įsigaliojo rinkimų agitacijos draudimas. Rinkimų eigą reglamentuojantys įstatymai draudžia agituoti už kandidatus, kurie per sekmadienį vykstančius savivaldybių tarybų rinkimus sieks tapti merais arba tarybų nariais.Nepaisant to, šeštadienį visuomeninę organizaciją "Baltosios pirštinės" pasiekė didelis skaičius pranešimų apie vis dar aktyviai pasirodančią politinę reklamą "Facebook" socialiniame tinkle. Šie agitacijos pavyzdžiai buvo rodomi "Facebook" reklamos sraute, pažymėti užrašu "Sponsored"."Tai reiškia, kad politinių kampanijų organizatoriai sumokėjo už jų sugeneruoto agitacinio turinio rodymą socialinio tinklo vartotojams. Užsakant "Facebook" reklamą, galima pasirinkti laikotarpius, kuomet reklama bus rodoma", - sakė "Baltosios pirštinės" vadovas Simas Simanauskas.Pasak visuomeninės organizacijos "Baltosios pirštinės" vadovo S. Simanausko, visais atvejais piliečiams informavus apie rinkimų pažeidimus, bus kreiptasi į Savivaldybių rinkimų komisijas ir Vyriausiąją rinkimų komisiją. Plačiauapie tai - čia. 
Policija atlieka 28 tyrimus dėl galimų pažeidimų per rinkimusDėl galimų pažeidimų per rinkimus policija atlieka 28 ikiteisminius tyrimus. Tiek tyrimų pradėta iki šeštadienio vakaro, skelbia Policijos departamentas.Nuo metų pradžios policija gavo 213 pranešimų apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais.Daugiausia pranešimų apie pažeidimus gauta iš šių apskričių: Vilniaus - 58, Alytaus - 32, Utenos - 26, Tauragės - 25, Šiaulių – 23. Plačiau skaitykite čia. 
Prasidėjo savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimaiRinkimų apylinkės atsidarė 7 val. ryto, aktyvumas pirmąją valandą nebuvo didelis. Didesnio rinkėjų skaičiaus tikimasi apie vidurdienį bei prieš pat užsidarant rinkimų apylinkėms, sako Vilniaus Bukčių rinkimų apylinkės komisijos pirmininkė Jolanta Sereičkienė.„Aštuntą valandą buvo 22 balsavusieji, aktyvumas yra mažesnis, nei įprastai. Didžiausias aktyvumas būna nuo 10 val. iki 14 val., taip pat prieš pat uždarymą, paskutinę valandą - gal žmonės iš kažkur grįžta. Pastebėjome, kad daugiausia rinkėjų atvyksta pasibaigus mišioms“, - BNS sekmadienį sakė J.Sereičkienė.Anot jos, lyginant su praėjusiais savivaldos rinkimais, balsų skaičiavimas užtruks ilgiau dėl pirmumo balsų skaičiavimo ir papildomai atsiradusių biuleteinių tiesioginiuose merų rinkimuose. Plačiau apie tai skaitykite čia.