Anot ministro, mūsų šalis suinteresuota iš Vokietijos įsigyti "keliolika" naudotų savaeigių haubicų, tačiau tikslus pabūklų skaičiaus ir galima sandorio vertė kol kas neatskleidžiami.

Pasak J. Oleko, Berlynas dabar turėtų įvertinti, ar savo kariuomenę mažinanti ir optimizuojanti Vokietija gali Lietuvai suteikti pageidaujamos ginkluotės.

"Vokiečiai labai pozityviai tą informaciją priėmė ir informavo, kad šiuo metu jie patys svarsto, ar jiems nereikalingos šitos haubicos jų kariuomenės aprūpinimui. Apie sprendimus būsime vėliau informuoti ir mūsų ginkluotės direktoriai toliau tęs konkrečius pokalbius", - Eltai sakė krašto apsaugos ministras.

Juozas Olekas

Vokietijos ginkluotųjų pajėgų naudojamos 155 mm savaeigės haubicos "Panzerhaubitze 2 000" (PZH 2000) pradėtos naudoti 1998 metais. Savaeigę sistemą suprojektavo ir gamina "Krauss-Maffei Wegmann" (KMW), 155 mm pabūklą - "Rheinmetall". Pabūklu galima iššauti iki 10 kartų per minutę, šūvio nuotolis naudojant standartinę amuniciją siekia 30-35 kilometrus, šaudant raketiniais sviediniais šis atstumas padidėja iki 50-60 kilometrų.

JAV Gynybos departamentas praėjusią savaitę taip pat sušvelnino bepiločių lėktuvų eksporto taisykles sąjungininkų šalims. Paklaustas, ar Lietuva nesidomi galimybe iš JAV įsigyti per atstumą valdomų orlaivių, J. Olekas teigė, kad kariuomenė šiuo metu turi keletą tokių aparatų, tačiau pasirašyti naujų sutarčių artimiausiu metu nenumatoma.

"Mes turime šiek tiek bepiločių orlaivių ir ruošiamės jų platesniam panaudojimui", - teigė ministras.