„Pensijų kompensavimas yra valstybės skola senjorams, todėl kreipiausi į Teisingumo ministeriją su prašymu atsižvelgti į šią situaciją ir laikinai taikyti išimtį bei imti mažesnius žyminius mokesčius už kompensacijos paveldėjimo dokumentų tvarkymą“, - pranešime spaudai teigė ministrė A.Pabedinskienė.

Anot SADM, A.Pabedinskienė į Teisingumo ministeriją kreipėsi „po pasirodžiusios informacijos, kad paveldėjimų dokumentų tvarkymas kai kuriais atvejais viršija pensijos gavėjui priklausiusią kompensuojamąją sumą“.

Mirusių pensininku artimieji, paveldėję sumažintų pensijų kompensacijas, piktinasi, kad pusę sumos turi palikti paveldėjimų dokumentus tvarkantiems notarams, ketvirtadienį rašė „Lietuvos žinios“

Kaip praneša „Lietuvos žinios“, dalis sumažintų pensijų kompensacijas paveldėjusių asmenų už notarų paslaugas turi sumokėti beveik pusę sumos. Dienraščio kalbinta moteris, paveldėjusi mirusios mamos 586 litų (170 eurų) kompensaciją, tvirtina turėjusi gauti pensijos paveldėjimo dokumentą, dviejų seserų kompensacijos atsisakymo pažymą ir už tai notarui sumokėjusi 280 litų (81 euras). Pridėjus vienos seserų kelionės išlaidas, iš kompensacijos esą teliko 246 litai (71 euras).

„Sodros" duomenimis, sumažintų pensijų kompensavimo įstatymo Lietuvoje nesulaukė 167 tūkst. pensininkų - jie mirė iki 2014 metų gegužės 22 dienos, kuomet įstatymas įsigaliojo. Teisininku išaiškinimu, šių mirusių pensininkų artimiesiems kompensacijos taip pat nepriklauso.

Po 2014-ųjų gegužės 22-osios iš viso mirė apie 12 tūkst. pensininkų, kuriems priklausė iki 100 litų kompensacijos ir iš viso neišmokėta apie 3,47 mln. eurų (12 mln. litų).