Už kultūros reikalingus atsakingas Vilniaus vicemeras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Kaminskis teigia, kad dėl Žaliojo tilto skulptūrų likimo turėtų nuspręsti savivaldybės taryba. Pasak jo, tai „per daug jautrus klausimas“, kad jį būtų galima palikti tik savivaldybės administracijai.

Vilniaus savivaldybė ne kartą skelbė konkursus avarinės būklės skulptūrų restauravimui, tačiau pasiūlymas susidomėjimo nesulaukė. Keturios skulptūrų grupės, vaizduojančios kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus, ant Žaliojo tilto pastatytos 1952 metais. Kritikai sako, kad skulptūros yra sovietinės propagandos dalis ir žeidžia žmones, kovojusius už Lietuvos išsivadavimą iš sovietų okupacijos.

Kauno meras konservatorius Andrius Kupčinskas sako, kad nusprendus išbraukti ant Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto esančius sovietinius herbus iš kultūros vertybių registro, jų nebeliktų jau kitąmet.
„Esame nusiteikę kitais metais numatyti reikiamas lėšas ir pašalinti. Tikiuosi, kad formalioji pusė bus suderinta per artimiausius mėnesius“, – BNS sakė A.Kupčinskas.

Pasak A.Kupčinsko, herbų nuėmimas nuo tilto pilonų būtų sudėtingesnis dėl didelio aukščio, tačiau savivaldybė žada tam numatyti lėšų.

Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė BNS yra sakiusi, kad tiek dėl Vilniaus Žaliojo tilto, tiek dėl Kauno Vytauto Didžiojo tilto sprendimai turėtų būti priimti iki Kalėdų.