Į tarptautines rekordų knygas patenkančių Kauno kalėdinių eglių kūrėja dailininkė Jolanta Šmidtienė ir šį kartą žada nustebinti visus netikėta kompozicija, kuri netgi nestovės ant žemės, o bus pakibusi ore.

"Kaip ir kiekvienais metais Kauno eglutė tampa pačia gražiausia Lietuvos egle ir būna vis kitokia. Pastaraisiais metais įgyvendindami savo idėjas, galima sakyti, aukštai iškėlėme kartelę ir vis sunkiau būna kuo nors nauju nustebinti kauniečius.

Tačiau šį kartą sugalvojau eglę, tarsi padarytą iš debesų. O tie debesys labai tinka, žinant, kad per kiekvienas Kalėdas mes laukiame stebuklo. O ką reiškia laukti stebuklo, šventės? Visų pirma belaukiant akys krypsta į dangų, o ten - debesys. Todėl šį kartą pasirinkome eglutei debesų motyvą. Taigi danguje plauks iš baltų, nepermatomų plastiko stiklinėlių (viduje bus lemputės) sulipdyti debesys, iš kurių susiformuos eglutė. Ant debesų pasodinsim angelus. Ir ateis tas stebuklas, būtinai ateis į miestą", - linksmai šypsodamasi pasakojo menininkė J. Šmidtienė žurnalistams pirmadienį Kauno miesto savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje.

Joje kalbėta ir apie miesto centrinių gatvių kalėdinę puošybą, apie šventinius renginius, kurių metų sandūroje kaip niekad Kaune būna daug.

"Džiugu, kad Kalėdų dvasia jau po truputi skleidžiasi Kauno mieste. Šventiniam laikotarpiui pradėjome ruoštis dar pavasarį - anksčiau nei įprastai - kad kauniečiams ir miesto svečiams galėtume sukurti jaukią ir gražią šventinę atmosferą", - teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Kalėdų eglės įžiebimo šventė vyks lapkričio 29-osios vakarą. Šią šventę tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Kaip teigė Kauno kultūros centro "Tautos namai" kultūros projektų vadovė Jolanta Lakštinienė, visa eglutės įžiebimo šventė bus susijusi su ta pačia debesų tematika. Pagrindinis personažas bus žibintininkas Norvydas. Šventė bus pilna muzikos ir šventinės nuotaikos, o jos metu pasirodys Edgaras Lubys, Liepa Mondeikaitė, Kauno Burgundiškasis choras, KTU akademinis choras "Jaunystė" (vadovė Danguolė Beinarytė).

Šventiniams keletą savaičių vyksiantiems renginiams Kauno miesto savivaldybė skyrė 150 tūkst. litų, kalėdinei eglei sukurti - 100 tūkst. litų. Kompozicijos autorė J. Šmidtienė prasitarė, kad nemažai pagalbos susilaukė iš savanorių talkininkų - studentų, moksleivių bei kitų kauniečių, kurie jau ne vieną savaitę darbuojasi lipdydami eglutei debesėlius.

Spaudos konferencijoje Kauno meras A. Kupčinskas pasidžiaugė vis aktyviau į miesto puošybą įsitraukiančiais verslininkais iš Laisvės alėjos bei Senamiesčio, taip pat savivaldybei talkinančiomis puošiant viešąsias erdves įmonėmis: "Kauno energija", "Kauno švara", "Kauno vandenys" bei kitomis. Minėjo, jog pavyko pigiau, nei anksčiau tikėtasi, savivaldybei nupirkti per konkursą viešąją paslaugą: tikėjosi išleisti 300 tūkst. litų šventiniam apšvietimui, tačiau su konkurso laimėtoja bendrove pavyko suderėti kone perpus mažesnę sumą - 165 tūkst. litų. O svarbiausia, kad savivaldybė gali kasmet keisti puošmenų tematiką ir būti garantuota, kad apšvietimui nebus naudojamos dekoracijos, kurios pernai ar užpernai puošė kurio nors kito Lietuvos miesto viešąsias erdves.

Savo ruožtu Vytauto Didžiojo bei Kauno technologijos universitetų studentai žada pasipuošti tarp šių aukštųjų mokyklų esančiame Studentų skvere augančias žaliaskares. Taip pat eglutės bus puošiamos ir miesto seniūnijose bei prie Kauno pilies.

Miestiečius nuo gruodžio 6 d. iki Trijų Karalių šventės Rotušės aikštėje džiugins kalėdinis miestelis, kuriame vyks kalėdinė prekyba ir duris atvers edukaciniai nameliai. Juose bus galima nemokamai išgirsti sekamų pasakų, pažiūrėti senosios animacijos ar susikurti savo šventinį papuošimą ar asmeninį ženkliuką.

Pažymėtina, jog Kaunas šiemet taip pat stebins ir naujais kalėdiniais papuošimais. Šventiniu laikotarpiu miestą puoš iki 2 metrų aukščio siekiančios angelų figūros, šviečiantys fontanai, imituojantys krintančio vandens efektą. Šie šviesų fontanai šventinę nuotaiką kurs Laisvės alėjoje ir Steigiamojo Seimo aikštėje, Kauno senamiestyje, įprastinių vandens fontanų vietoje.

Gruodžio 28-osios vakarą rotušėje vyks jubiliejinis, jau 25-asis, Kauno miesto labdaros vakaras, kurio metu surinktos lėšos vėliau bus paskirtos sunkiai sergančius vaikus auginančioms kauniečių šeimoms.

Atsisveikinti su 2014-aisiais ir pasitikti Naujuosius kauniečiai galės Rotušės aikštėje. Čia gruodžio 31 vakarą vyks koncertas, kuriame garsiausių pasaulio atlikėjų dainas atliks Ramūnas Difartas bei dvi jam pritarsiančios vokalistės.