Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys, konservatorius Aurimas Nausėda BNS sakė, kad obeliską iškelti ir karius perlaidoti būtų galima šalia miesto esančiose Ginkūnų kapinėse.

„Tikslinga yra šitą obeliską iškelti į Ginkūnų kapines, kur yra palaidoti apie 900 Sovietų Sąjungos karių, su derama pagarba ir suderinus su Rusijos ambasada“, - sakė A.Nausėda.

Jo teigimu, obeliskas architektūriniu požiūriu nedera prie šalia esančios miesto Katedros.

„Jis yra pastatytas aukščiau ir nustelbia Katedros tvorą. Sudarkoma europinės aikštės koncepcija, nes šis objektas buvo sukurtas Josifo Stalino įsakymu, siekiant sumenkinti katalikų bažnyčią“, - teigė A. Nausėda.

Jis teigė, kad jo pasiūlymus būtų galima įgyvendinti už Europos Sąjungos (ES) lėšas tvarkant miesto centrinę aikštę.

Šiaulių miesto meras J. Sartauskas teigė nepritariantis obelisko ir kapų iškėlimo idėjai.

Viena, tai brangiai kainuotų, antra, tai aš prieš kapinių iškėlimo klausimą, nes turime ne vienas karo aukų kapines mieste“, - BNS sakė J.Sartauskas.

Jo teigimu, šį klausimą kai kurie vietos politikai nuolatos kelia prieš rinkimus.

„Šitas klausimas vis pakeliamas prieš rinkimus, prieš kokius nors tarptautinius įvykius. Ir tikrai manau, kad nugali kol kas sveika logika. Juk mirusieji nei balsuoja, nei trukdo. Jų pagerbimas dabar neliečiamas. Mes mieste turime ne mažiau 20 kapinių. Pirmojo pasaulio karo, Antrojo pasaulinio karo kapines. Nežinau, kodėl tiktai vienos (kapinės) kliūva“, - sakė Šiaulių meras.

Šiaulių miesto architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Rasa Budrytė teigė, jog šiuo metu kelti Prisikėlimo aikštėje esančius kapus nėra strategiškai teisingas žingsnis.

„Nepritarčiau Antro pasaulinio karo sovietinių karių kapų iškėlimui iš Šiaulių Katedros prieigų dabartiniu istoriniu laikotarpiu dėl vienos paprastos priežasties - yra daug įvairiausių tiek Pirmojo pasaulinio karo, tiek Antrojo pasaulinio karo okupacinių kariuomenių karių kapų Šiaulių mieste, todėl jeigu jau galvoti, tai reikėtų galvoti strategiškai ir apie visas iš karto - vokiečius, rusus, belaisvius ir taip toliau“, - BNS sakė R. Budrytė.

„Dėl paties obelisko, kaip daikto ar objekto - gal ir galima būtų pagalvoti - viskas priklausys nuo to, kokie bus galimi Prisikėlimo aikštės techninio projekto idėjų sprendiniai. Jeigu bus rastas kitas būdas, kaip tinkamai įvardinti palaidojimo vietą, tada reikėtų svarstyti bei įvertinti galimas politines, o ne tik architektūrines urbanistines pasekmes“, - mano R. Budrytė.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (685)