„Ne, mes nė vieno neketiname keisti (...), mūsų visi (viceministrai) bus vėl siūlomi“, - BNS sakė V.Tomaševksis, paklaustas, į kurias ministerijas partija sieks deleguoti naujus viceministrus.

Jis tvirtino, kad išimtis nebus taikoma ir prezidentės Dalios Grybauskaitės bei premjero Algirdo Butkevičiaus kritikuotai buvusiai energetikos viceministrei R.Cytackai.

Paklaustas, kaip bus suderintas R.Cytackos kandidatūros klausimas su valstybės vadovais, V.Tomaševskis tvirtino, kad „klausimas jau išspręstas“, tačiau kaip - nedetalizavo.

R.Cytacka buvo vienintelė viceministrė Vyriausybėje, nesutikusi palikti pareigų savo noru - ją antradienį atleido LLRA deleguotas energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius. Tokią sąlygą ministrui buvo iškėlęs A.Butkevičius, tvirtindamas, kad nepriėmus sprendimo dėl R.Cytackos, J.Neverovičiaus kandidatūra į ministrus nebus teikiama prezidentei.

A.Butkevičius ne kartą priekaištavo J.Neverovičiui dėl R.Cytackos elgesio - ji išgarsėjo, kai prezidentę išvadino melage, ant savo namo Šalčininkų rajone nekėlė valstybinės vėliavos per dvi iš eilės Lietuvos šventes, tačiau iškėlė Lenkijos vėliavą per kaimyninės šalies valstybinę šventę.

Kaip šią savaitę skelbė BNS, atgarsį dėl lenkų kalbos vartojimo sukėlė ir R.Cytackos sutuoktinis, Vilniaus rajono savivaldybėje dirbantis Lenkijos pilietis Mariuszas Cezary Cytackis (Mariušas Cezaris Cytackis). Jis kreipėsi į Europos Komisiją dėl jam skirtų baudų už atsisakymą laikyti lietuvių kalbos egzaminą.

LLRA iš viso Vyriausybėje buvo delegavusi vieną ministrą - J.Neverovičių ir keturis viceministrus - R.Cytacką, Leokadiją Počikovską, taip pat švietimo ir mokslo viceministrę Editą Tamošiūnaitę, susisiekimo viceministrą Vladislavą Kondratovičių.