„Esu tikras, kad Jūsų veikla aukščiausiame valstybės poste ir toliau padės stiprinti Lietuvos socialinį ir ekonominį stabilumą bei šalies autoritetą tarptautinėje arenoje, toliau vystyti Baltarusijos ir Lietuvos santykius visose dvišalės sąveikos srityse mūsų tautų labui“, - sakoma A.Lukašenkos spaudos tarnybos paskelbtame sveikinime, kurį cituoja portalas interfax.by.

Pasveikino Baltijos šalių vadovai, Vokietijos prezidentas pakvietė vizito

Antrai kadencijai perrinktą prezidentę Dalią Grybauskaitę pirmadienį pasveikino Baltijos šalių ir Vokietijos prezidentai. Kaip BNS informavo prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė, Vokietijos prezidentas D.Grybauskaitę taip pat pakvietė vizito.

Pasak D.Ulbinaitės, Latvijos prezidentas D.Grybauskaitę pasveikino telefonu, o Estijos ambasadorius įteikė šalies vadovo laišką.

Anksčiau pirmadienį pranešta, kad D.Grybauskaitė telefonu kalbėjo su naujai išrinktu Ukrainos prezidentu Petro Porošenka - jiedu pasveikino vienas kitą.

D.Grybauskaitė taip pat sulaukė Europos sąjungos (ES) Tarybos prezidento Herman Van Rompuy ir ES Komisijos prezidento José Manuel Barroso sveikinimų.

Rinkimai
Daugiausia skundų VRK sulaukė dėl rinkimų apylinkių darboVyriausioji rinkimų komisija (VRK) nėra gavusi tokių skundų, dėl kurių galėtų suabejoti sekmadienį vykusiais Lietuvoje rinkimais - kad jie buvo laisvi, nepriklausomi, demokratiški.Tačiau pirmadienį per spaudos konferenciją tai akcentavęs VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas apgailestavo, kad tam tikrų pažeidimų šiuose rinkimuose buvo.Pasak Z. Vaigausko, rinkėjams buvo sudaryta galimybė balsuoti kitose rinkimų apylinkėse ir taip balsavo daugiau nei 39 tūkstančių rinkėjų."Turėjome skundų, kad kai kuriose rinkimų apylinkėse nebuvo labai laukiami kitų rinkimų apylinkių rinkėjai. Tekdavo ir eilėse palaukti. (...) Manyčiau, kad visi tie skundai bus ištirti. Jeigu nustatysime, kad mūsų komisijos nariai elgėsi netinkamai, turėtume imtis prieš juos sankcijų, kad tokių dalykų nebūtų", - sakė VRK vadovas.Tai akcentavo ir VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė."Daugiausia skundų sulaukta dėl rinkimų apylinkių darbo, nes atvykus į kitą apylinkę neleista balsuoti, liepta ilgai laukti",- sakė ji per spaudos konferenciją.Pasak L. Matjošaitytės, VRK taip pat sulaukė keleto skundų dėl agitacijos pašto dėžutėse, dėl rinkimų agitacijos trumposiomis SMS žinutėmis, plakatų mieste su kandidatais, rinkimų agitacijos socialiniuose tinkluose.Pasak jo, 18 skundų buvo iš karto nukreipti policijos pareigūnams. "Palyginti su pirmuoju rinkimų turu, mes sulaukėme perpus mažiau skundų. Džiugu tai, kad praktiškai didžioji dalis gautų skundų buvo išnagrinėta tą pačią dieną", - sakė L. Matjošaitytė.   
D.Grybauskaitei - ES institucijų vadovų sveikinimai Europos Sąjungos (ES) institucijų vadovai pirmadienį pasveikino Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę, kuri sekmadienio rinkimuose perrinkta antrajai kadencijai.„Tai, kad Lietuvos žmonės suteikė Jums antros kadencijos mandatą, rodo, kad jie vertina Jūsų pastangas ir darbą“, - teigė Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso (Žozė Manuelis Barozas).Portugalijos politikas teigė, kad jam ypač malonu, jog jie kartu dirbo Europos Komisijoje, o vėliau tęsė konstruktyvų bendradarbiavimą D.Grybauskaitei tapus valstybės vadove bei Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai.„Linkiu sėkmės įgyvendinant Lietuvos piliečių lūkesčius ir toliau vedant Lietuvą naujų laimėjimų keliu“, - sakė J.M.Barroso.Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas (Martinas Šulcas) teigė, kad D.Grybauskaitė įrodė esanti „patikima ir konstruktyvi lyderė Europos Sąjungoje bei stipri prezidentė, padėjusi savo šaliai įveikti ekonominę krizę“.„Linkiu jai sėkmingai įveikti ateities iššūkius – užtikrinti ekonomikos atsigavimą, taip pat sustiprinti piliečių saugumo jausmą, kai netoliese, Ukrainoje, tvyro didelė politinė įtampa“, - pranešime teigė M.Schulzas.
J.Panka tikisi 2016-aisiais turėti Tautininkų sąjungos frakciją Seime Europoje vykstantis „tautų pavasaris“ neaplenks ir Lietuvos - 2016-aisiais Tautininkų sąjunga turės savo frakciją Seime, tikisi jos pirmininkas Julius Panka.Jis tvirtino, kad nors Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatai ir „nėra labai džiuginantys“, partijos elektoratas nuo 2012-aisiais vykusių Seimo rinkimų padvigubėjo.„Seimo rinkimuose už mus balsavo apie 12 tūkst. rinkėjų, dabar – beveik 23 tūkstančiai. Norėtųsi, kad elektoratas augtų greičiau, tačiau jis turbūt bręsta po truputį“, - pirmadienį per spaudos konferenciją sakė J.Panka.Anot politiko, jam ypač malonu stebėti europinius procesus, kur EP rinkimuose laimi „labai daug tautinių jėgų“. Jis įvardijo Prancūziją, Didžiąją Britaniją, Belgiją.„Tie procesai išjudėjo, galima sakyti, prasidėjo tautų pavasaris. Šitie dalykai turbūt neaplenks ir Lietuvos. Na, Tautininkų sąjunga galbūt ir neturės savo atstovo EP, bet mes glaudžiai bendradarbiausime su kolegomis iš Latvijos ir Vakarų Europos šalių. Jei ir toliau augimo tendencijos bus tokios pačios, tikiu, kad po 2016 metų Seimo rinkimuose mes turėsime ir savo frakciją Seime“, - sakė jis.J.Panka tikino, kad partijos tikslas surinkti 2 proc. rinkėjų balsų buvo įgyvendintas, tačiau dėl didesnio rinkėjų aktyvumo net ir sulaukus dvigubai didesnio rinkėjų palaikymo, nei 2012-aisiais Seimo rinkimuose, bendrame kontekste rinkėjų balsai „ištirpo“.Partijos atstovas Gintaras Songaila sveikino ideologiškai artimiausios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pergalę, kurie taip pat rėmė referendumą dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams.J.Panka kaip vieną pralaimėjimo priežasčių nurodė tai, kad lietuviai yra atsargūs ir Europos tendencijos į mūsų šalį ateina gerokai pavėluotai. Esą šiuo metu Lietuvoje labiausiai palaikomos liberaliosios jėgos, kai tuo metu Europoje rinkėjai „jų jau atsikando“.„Nors ir likome devinti, paskutinėje vietoje yra Artūro Zuoko partija, prieš pat rinkimus paskelbusi apie susijungimą. Jo rezultatai parodo, kad ne viskas pasiekiama pinigais“, - sakė tautininkų lyderis.Anot jo, Tautininkų sąjunga rinkimams išleido 40-50 tūkst. litų.Tautininkai EP rinkimuose surinko 2 proc. rinkėjų balsų ir mandato EP negavo.
D.Grybauskaitę pasveikino Baltijos šalių vadovai, Vokietijos prezidentas pakvietė vizitoAntrai kadencijai perrinktą prezidentę Dalią Grybauskaitę pirmadienį pasveikino Baltijos šalių ir Vokietijos prezidentai. Kaip BNS informavo prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė, Vokietijos prezidentas D.Grybauskaitę taip pat pakvietė vizito.Pasak D.Ulbinaitės, Latvijos prezidentas D.Grybauskaitę pasveikino telefonu, o Estijos ambasadorius įteikė šalies vadovo laišką.Anksčiau pirmadienį pranešta, kad D.Grybauskaitė telefonu kalbėjo su naujai išrinktu Ukrainos prezidentu Petro Porošenka - jiedu pasveikino vienas kitą.D.Grybauskaitė taip pat sulaukė Europos sąjungos (ES) Tarybos prezidento Herman Van Rompuy ir ES Komisijos prezidento José Manuel Barroso sveikinimų.
L. Balsys: Valstiečių ir žaliųjų sąjunga turėtų keisti savo pavadinimąŽaliųjų partijos pirmininko Lino Balsio manymu, jeigu Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Europos Parlamente nesijungs prie Europos žaliųjų grupės, ši partija turėtų keisti savo pavadinimą.„Teko girdėti iš viešų pareiškimų, kad jie neketina jungtis prie šios partijos Europos Parlamente. Tada man kyla klausimas, ar iš tikrųjų ši partija turi teisę vadintis Žaliųjų sąjunga, ar tikrai šiai partijai nereikėtų atsisakyti žaliųjų pavadinimo, kuris, mano nuomone, yra pasirinktas tik populistiniais sumetimais gauti vieną ar kitą papildomą balsą", - teigė L. Balsys.Partijos pirmininkas teigiamai įvertino pasiektą rezultatą Europos Parlamento rinkimuose, kur ją palaikė 3,55 proc. šalies rinkėjų. Anot jo, norėjosi laimėti ir vieną mandatą bei surinkti daugiau balsų, tačiau partija yra jauna, dinamiška ir realiai veikianti tik nuo 2012-ųjų, tad ir šiandienos rezultatas yra teigiamas.L. Balsio teigimu, svarbu ir tai, jog Žaliųjų partija buvo vienintelė politinė jėga, kuri rinkimuose dalyvavo be jokios valstybės paramos.Anot Žaliųjų partijos lyderio, partija neketina jungtis su kitomis politinėmis jėgomis ir žada savarankiškai dalyvauti būsimuose savivaldos rinkimuose.
Labiausiai buvo reitinguojamas Liberalų sąjūdžio kandidatų sąrašasPer sekmadienį Lietuvoje vykusius Europos Parlamento (EP) rinkimus daugiausia buvo reitinguojamas Liberalų sąjūdžio kandidatų sąrašas, mažiausiai - Darbo partijos.Tokią statistiką pirmadienį spaudos konferencijoje pateikė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas. VRK skaičiavimais, vidutiniškai buvo reitinguota 61,45 proc. biuletenių.Labiausiai buvo reitinguotas Liberalų sąjūdžio sąrašas - 71,85 proc., taip pat buvo aktyviai reitinguoti Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai - 69,74 proc., Lietuvos socialdemokratų partijos - 66,76 proc.Mažiausiai buvo reitinguojamas Darbo partijos kandidatų į EP sąrašas - 46,04 proc. "Mūsų rinkėjams reitingavimas daugeliu atvejų yra labai svarbus dalykas", - mano VRK pirmininkas Z. Vaigauskas.
Socialdemokratai surado kaltusEuropos Parlamento rinkimuose didelių lūkesčių turėję socialdemokratai šiuo metu yra lyg musę kandę. Nustebimą iliustruoja ir politikų pasipiktinimas sociologais, kurį pirmadienį spaudos konferencijoje išsakė Seimo vicepirmininkas, partijos Propagandos veiklos grupės vadovas Gediminas Kirkilas. Plačiau...
Užsienio lietuviai balsavo už D.Grybauskaitę ir dešiniuosiusPrezidento rinkimų antrajame ture ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose užsienyje balsavo per 10 tūkst. Lietuvos piliečių.Iš 13 tūkst. 290 užsienyje savo valią pareiškusių rinkėjų 81,14 proc. balsavo už Dalios Grybauskaitės perrinkimą antrai kadencijai. Socialdemokratų kandidatas europarlamentaras Zigmantas Balčytis užsienyje surinko 17,43 proc. rinkėjų balsų.Daugiausiai užsienyje balsavo Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių - per 3 tūkst. rinkėjų. Ambasadoje Airijoje balsavo per tūkstantį rinkėjų.Europos Parlamento rinkimuose užsienyje balsavo 11 tūkst. 483 rinkėjai, daugiausiai balsų gavo konservatoriai - 33,1 proc. balsų. Liberalų sąjūdis gavo 30,1 proc. balsų, Lietuvos socialdemokratų partija sulaukė 12,39 proc. rinkėjų balsų, partija „Tvarka ir teisingumas“ gavo 5,86 proc., Lietuvos žaliųjų partija - 4,57 proc. balsų.
A. Lukašenka pasveikino D. GrybauskaitęPlačiau...
V.Tomaševskis: kartu su „tvarkiečiais“ apgynėm koalicijos garbęLietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis sako, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir Rusų aljanso koalicija kartu su partija „Tvarka ir teisingumas“ Europos Parlamento rinkimuose buvo vienintelės, kurios padidino savo rinkėjų skaičių ir taip apgynė valdančiosios koalicijos garbę.„Labai džiaugiamės, kad pavyko pasiekti gerą rezultatą. Koalicija surinko apie 8 proc. balsų, apie 32 tūkst. daugiau rinkėjų balsų (iš viso - 92 tūkst. - BNS). Lyginant su paskutiniais Seimo rinkimais, savo rinkėjų skaičių padidinome trečdaliu. Kartu su partija „Tvarka ir teisingumas“ iš valdančiosios koalicijos ryškiai pagerinom savo rezultatus. Galima sakyti, kad mes išsaugojom koalicijos garbę. “, - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė V.Tomaševskis.Jis pasidžiaugė, kad šalyje pavyko laimėti beveik 200 apylinkių, kai kuriose iš jų surinkus apie 90 proc. balsų.Paklaustas, ar EP ir toliau viešai kalbės apie tautinių mažumų priespaudą Lietuvoje, V.Tomaševskis teigė, kad tai yra visų parlamentarų pareiga.„Parlamentaras turi ne tik teisę, bet ir pareigą kelti tas problemas, tuos klausimus, kurie yra aktualūs. (...) Parlamentaro pareiga ginti visus nuo diskriminacijos ne tik dėl tautinių mažumų klausimo, bet ir kitais klausimais“, - kalbėjo V.Tomaševskis.V.Tomaševskis teigė, kad prezidento rinkimų rezultatai atitiko jo prognozes.„Prezidento rinkimuose tokius rezultatus ir prognozavome. Reikia nuoširdžiai pasveikinti naują prezidentę. Rezultatas įspūdingas, laimėti antrą kadenciją nelengva, tai pirmas atvejis mūsų valstybėje“, - kalbėjo V.Tomaševskis.V.Tomaševksis teigė, kad partija prezidento ir EP rinkimuose išleido po 400 tūkst. litų.Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir Rusų aljanso koalicija Europos Parlamento rinkimuose gavo 8,06 proc. balsų ir užsitikrino vieną mandatą. Jis atiteko V.Tomaševskiui.
V. Uspaskichas: Darbo partijos ministrai gali keistis Darbo partija svarstytų kai kurių deleguotų ministrų pakeitimą, pirmadienį pareiškė partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas.„Mes konsultuosimės su koalicijos lyderiu Algirdu Butkevičiumi, ar jis patenkintas dirbant su Darbo partijos ministrais. Jei jis patenkintas, mūsų laisvė teikiant kitus ministrus bus mažesnė, nors mes turime stipresnių kandidatų“, - sakė V.Uspaskichas pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje.Jis neįvardijo, kuriuos ministrus ketinama keisti. Pasak politiko, šis klausimas pirmiausia bus svarstomas pačioje partijoje, tik tuomet kandidatūros derinamos su premjeru.V.Uspaskichas sakė rimtai nevertinantis konservatorių kalbų dėl naujos valdančiosios koalicijos.„Ko jūs klausote Kubiliaus – jis nėra tas asmuo, kuris sprendžia reikalus Lietuvoje. Jis kalba daug, bet jo yra reikalas kalbėti. O aš esu beveik garantuotas, kad koalicija išliks, bus dar stipresnė po tokių šiek tiek nesėkmių. Galvoju, socialdemokratams yra didžiulis pavojus ką nors net galvoti apie bendrą su konservatoriais darbą“, - sakė jis.V.Uspaskichas negailėjo kritikos antruoju partijos sąraše Europos Parlamento rinkimuose likusiam Seimo vicepirmininkui Vydui Gedvilui, kuris esą net metus būdamas Seimo pirmininku galėjo užsitikrinti didesnę rinkėjų paramą bent didmiesčiuose, ypač Kaune ir Vilniuje.Kita vertus, jis tikino neatmetantis galimybės perleisti V.Gedvilui europarlamentaro mandatą.„Pagalvosiu dar. Aš paskutiniu momentu partijos reikalavimu buvau įtrauktas - aš gi nenorėjau eiti“, - sakė V.Uspaskichas.Darbo partija Europos Parlamento rinkimuose liko penkta, surinkusi beveik 13 proc. rinkėjų balsų ir gavusi vieną vietą EP. Ji atiteko partijos įkūrėjui Viktorui Uspaskichui.
Vyriausioji rinkimų komisija sveikina D.Grybauskaitę laimėjus rinkimusVyriausioji rinkimų komisija (VRK) sveikina prezidentę Dalią Grybauskaitę laimėjus rinkimus dar vienai kadencijai.Kaip per spaudos konferenciją pirmadienį pranešė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, sekmadienį oficialiai patvirtinus rinkimų rezultatus kitą savaitę jai bus įteiktas prezidento pažymėjimas, o priesaika numatyta liepos 12 dieną.Kaip pažymėjo Z.Vaigauskas, antros kadencijos siekusi D.Grybauskaitę rinkimus laimėjo surinkusi 700 tūkst. 647 balsus arba 57,87 proc. nuo visų balsavusių.Socialdemokratas europarlamentaras Zigmantas Balčytis surinko 485 tūkst. 968 balsus arba 40,14 proc. nuo visų balsavusių.Negaliojančių biuletenių prezidento rinkimuose rasta 24 tūkst. 126.Prezidentas Lietuvoje renkamas penkerių metų kadencijai.
Liberalai džiūgauja ir ruošia kėdę Seime naujam žmoguiLiberalai pirmadienį įspūdingu rezultatu pavadino partijos iškovotą trečią vietą Europos Parlamento rinkimuose.„Istoriškai pirmą kartą Liberalų sąjūdis susilaukė apie 188 tūkst. Lietuvos piliečių balsų. Tai yra įspūdingas rezultatas mums, kaip gana jaunai partijai“, - žurnalistams sakė partijos vadovas Eligijus Masiulis.Liberalai Europos Parlamente turės du mandatus, į Briuselį dirbti vyks verslininkas Antanas Guoga ir Seimo narys Petras Auštrevičius.P.Auštrevičius pabrėžė, kad liberalų frakcija ALDE Europos Parlamente naujoje kadencijoje vaidins dar reikšmingesnį vaidmenį, atsižvelgiant į populistų ir euroskeptikų sustiprėjimą Europoje.„Lietuviams Europa yra tai, ko jie laukia, kur jie eina ir kur jie turi pagrįstų lūkesčių“, - per spaudos konferenciją sakė P.Auštrevičius.Seime P.Auštrevičių Liberalų sąjūdžio frakcijoje turėtų pakeisti Arminas Lydeka.Liberalai Europos Parlamento rinkimuose iškovojo trečią vietą, surinkę 16,5 proc. balsų. Didžiuosiuose miestuose už liberalus balsavo per 20 proc. rinkėjų. Liberalų sąjūdis buvo pirmas Klaipėdoje, užėmė antrą ir trečią vietas Vilniuje bei Kaune.
R.Paksas: rinkėjų skaičiaus padidinimas beveik 100 tūkst. - didžiulis pasiekimasPartijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas europarlamentaras Rolandas Paksas dėkoja savo rinkėjams balsavus už partiją rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) ir teigia, kad, palyginti su ankstesniais rinkimais. partijos gautų balsų skaičius išaugo 100 tūkstančiu.„Pirmiausiai dėkoju Lietuvos rinkėjams, piliečiams, kurie, mano supratimu, aktyviai dalyvavo rinkimuose ir ypač tiems, kurie palaikė mūsų partiją. (...) Smagu, kad nuo 66 tūkst. balsų, gautų prieš 5 metus, tą skaičių padidinome beveik 100 tūkstančiu. Tai didžiulis pasiekimas“, - pirmadienį per spaudos konferenciją kalbėjo R.Paksas.Paklaustas dėl aplinkos ministro Valentino Mazuronio vykimo į EP, R.Paksas teigė, kad laiko apsispręsti ministras turi iki birželio 15 dienos.„Mano žiniomis, V.Mazuronis šiandien 11 val. atvyksta į partijos būstinę ir prasidės kalbos, diskusijos, kokie bus sprendimai, ar liks dirbti ministru, ar važiuos į Europos Parlamentą. Jis yra patyręs žmogus, išmintingas, galintis ir sugebantis dirbti bet kokioje pozicijoje“, - teigė R.Paksas.Vertindamas prezidento rinkimų rezultatus „tvarkiečių“ lyderis teigė, kad bendro koalicijos kandidato į prezidentus iškėlimas būtų davęs geresnių rezultatų.„Mūsų iškelta idėja - vienas kandidatas nuo koalicijos - būtų davęs didesnį efektą. (...) Be abejo, jei būtų galima atitaisyti įstatymus ir Konstitucinio Teismo išaiškinimus dėl partijos „Tvarka ir teisingumas“ iškelto kandidatų, rezultatas būtų buvęs kitoks“, - sakė R.Paksas.R.Paksas pats siekė dalyvauti prezidento rinkimai, bet kelią tam užkirto Vyriausioji rinkimų komisija ir teismai, nes nepakeitus Konstitucijos, per apkaltą iš posto pašalintas asmuo negali dalyvauti Seimo ir prezidento rinkimuose.Vertindamas Seimo nario Petro Gražulio pasirodymą EP rinkimuose, R.Paksas teigė, kad jo nenustebino partijos reitinge P.Gražulio užimta trečioji vieta.„Manęs asmeniškai nenustebino P.Gražulio reitingavimas, nes mačiau, kiek jis dirbo savo ir kitose apygardose. Jo aktyvumas ir entuziazmas yra didelis, todėl šitoje vietoje manęs tai nenustebino“, - komentavo R.Paksas.Partija „Tvarka ir teisingumas“ per rinkimus į Europos Parlamentą gavo 13,53 proc. balsų ir išsaugojo du mandatus, kurie tektų dabartiniam europarlamentarui R.Paksui ir aplinkos ministrui V.Mazuroniui.
A.Kubilius: po tokių rezultatų turėtų būti sudaryta nauja valdančioji koalicija Po netikėtų Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatų turėtų būti svarstomas naujos koalicijos sudarymas, sako opozicinės Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Andrius Kubilius.„Tikrai nesiveržiame į jokias koalicijas, bet esame pasiruošę rimtai svarstyti reikalus. Nematyčiau nieko nepaprasto, jei po tokių rezultatų būtų svarstoma naujos koalicijos sudarymo galimybė, „nuo tuščio lapo“ tariantis dėl darbų“, - sakė A.Kubilius pirmadienį per spaudos konferenciją vertindamas TS-LKD pasirodymą EP rinkimuose.Paklaustas, ar įsivaizduoja bendrą darbą su socialdemokratais, jis priminė, kad ir anksčiau konservatoriai dirbo su socialdemokratais, palaikydami mažumos Vyriausybę, tad tokio varianto neatmetė.
Europarlamento senbuvė nesudeda ginklųEuroparlamentarė Laima Liucija Andrikienė neskuba sudėti ginklų kovoje dėl vietos europarlamente ir kol kas net nekomentuoja, ką veiktų, jei nebūtų išrinkta trečiajai kadencijai.„Rinkimų rezultatai dar negalutiniai, todėl nuo bet kokių komentarų atsisakau. Dirbame, analizuojame situaciją”, - DELFI sakė politikė. Dalytis mintimis apie rinkimus į Europos Parlamentą ir galimą savo ateitį jame, o jei ne – ką veiks baigusi darbą Briuselyje L. Andrikienė nepanoro.
V. Mazuronis sprendimo dar nepriėmėEuroparlamentaro mandatą iškovojęs aplinkos ministras, Seimo narys „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis BNS teigė dar neapsisprendęs, kurį mandatą rinksis.„Šiandien dar tokio sprendimo neturiu“, - pirmadienį sakė ministras.
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas į Europos Parlamentą siūlys vykti B. RopeiValstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis siūlys į Europos Parlamentą vykti partiečiui Broniui Ropei, kuris atstovavo partijai prezidento rinkimuose. Pasak R.Karbauskio, jo partijos atstovas jungsis prie Europos liaudies frakcijos, kurie vienija Europos dešiniuosius.„Mes pagal reitingavimą turime du ryškius lyderius sąraše - tai Bronis Ropė ir aš. Tai rodo, kad kažkuris iš mudviejų turės spręsti vykti į Europos Parlamentą, aš siūlysiu tai daryti Broniui Ropei“, - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė R.Karbauskis.R.Karbauskis sakė, kad į EP nenori vykti dėl artėjančių savivaldybių rinkimų, kuriems reikia ruoštis. „Man reikia likti, nes artėja savivaldybių rinkimai, mes ten turėsime geresnį rezultatą, kad jį pasiektume, reikia partijai vadovauti Lietuvoje“, - sakė R.Karbauskis.Jis sakė, kad valstiečių partijos ideologija labiausiai atitiktų žaliųjų frakcijos idėjas Europos Parlamente, tačiau prie šios partijos nebus jungiamasi, nes neatitinka šios frakcijos požiūris į šeimos vertybes. R.Karbauskis teigė, kad partijai neįtinka žaliųjų siūlymas įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas Europos Sąjungoje.Anot R.Karbauskio, vietoj žaliųjų svarstoma jungtis prie Europos liaudies frakcijos: „Labai artimi mūsų požiūriai su Europos Liaudies frakcija“.Pasak jo, rezultatai rodo, kad partija auga ir stiprėja.„Tos prognozės, kurias minėjom po pirmojo turo, kad EP rinkimuose rezultatas bus geresnis. Jis pasitvirtino su kaupu, dabar jau negalima teigti, kad valstiečių partija negauna balsų miestuose. (...) Rezultatai, kurie rodo, kad mums reikia toliau dirbti tokia kryptimi“, - teigė partijos vadovas.Valstiečių ir žaliųjų sąjunga Europos Parlamento rinkimuose surinko 6,6 proc. balsų ir iškovojo vieną mandatą.
K.Girnius: per antrą savo kadenciją D.Grybauskaitė gali bandyti tapti reikšminga prezidente  Prezidentė Dalia Grybauskaitė tebėra populiariausia Lietuvos politikė, populiarumą ji išlaikė per visą kadenciją, o antrąją ji galbūt mėgins tapti ir reikšminga prezidente, BNS sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Kęstutis Girnius.„Ji parodė, kad yra kompetentinga prezidentė, bet ji nėra parodžiusi, kad yra didelė, ypatingo dėmesio verta prezidentė, kuri kaip nors labai reikšmingai pakeitė Lietuvos gyvenimą. Manyčiau, kad ji gal stengsis tapti ta didele prezidente, ne tik populiaria prezidente“, - sakė politologas, paklaustas, kuo skirsis pirmoji ir antroji prezidentės kadencijos.K.Girnius prognozavo, kad antrąją savo kadenciją D.Grybauskaitė bandys atviriau bendrauti su žmonėmis, suformuoti geresnę komandą.Pasak apžvalgininko, jos pergalė rinkimuose rodo, kad prezidentė tebėra populiariausia politikė nuo pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos prezidento Algirdo Brazausko laikų.„Jos laimėjimas - 58 proc. prieš 40 proc. - vis dėlto yra įspūdingas. Labai daug kritikuojamas jos bendravimas su žmonėmis, neturėjimas jokios Lietuvos ateities vizijos, matyt, paprastiems žmonėms tie dalykai nekelia didesnio rūpesčio, jie patenkinti, kaip ji tvarko šalį, jos kompetencija, jos gebėjimas spręsti problemas, nesivelti į nereikalingus ginčus“, kalbėjo K.Girnius.Jis svarstė, kad per antrąją D.Grybauskaitės kadenciją dominuos dėmesys užsienio, gynybos politikai.Tuo metu socialdemokratams, pasak K.Girniaus, rinkimų rezultatai turėtų būti rimtas signalas, nes jų rinkėjai sparčiai sensta.„Socialdemokratai turi daug problemų. Jie yra blogoje padėtyje, jų rinkėjai sensta, jų rinkėjai yra kaime. Miestuose, kur socdemai turėtų geriausiai pasirodyti, yra silpniausi. Jų elektoratas sensta, ko gero, greičiau nei konservatorių. Jų prognozės po ketverių-penkerių metų yra liūdnokos, jei jiems nepasiseks pasiglemžti „darbiečių“ balsuotojų“, - tvirtino politikos ekspertas.Sekmadienį per antrąjį prezidento rinkimų turą prezidentė Dalia Grybauskaitę surinko 57,87 proc. balsų, už socialdemokratą europarlamentarą Zigmantą Balčytį balsavo 40,14 proc. rinkėjų.Iš viso rinkimuose dalyvavo 1,2 mln. arba 47,3 proc. Lietuvos piliečių.
Paskutiniai skaičiai: konservatoriai laimėjo su atsargaPaskutinioji rinkimų apylinkė pagaliau atsiuntė duomenis. Suskaičiuoti visi EP rinkimų rezultatai. Pirminiais duomenimis, konservatoriai laimėjo su 16,42 proc. visų balsų. Antri liko socdemai (16,32 proc.). Tik balsavimo pabaigoje į priekį išsiveržę konservatoriai rinkimus baigė su 1300 balsų persvara. Treti liberalai (15,6 proc.), nuo socdemų atsilikę mažiau nei 9 tūkst. balsų. Ketvirti – „tvarkiečiai“ (13,48 proc.). Šios keturios partijos gauna po du EP mandatus. Darbo partija (12,12 proc.), V. Tomaševskio blokas (7,62 proc.) ir valstiečiai-žalieji (6,25 proc.) – po vieną.
Paskutinieji balsus skaičiuoja raseiniškiaiTik viena apylinkė iki 7 val. ryto nebuvo pateikusi EP rinkimų duomenų VRK. Tai Raseinių rajono Pramonės apylinkė. Vietos rinkimų komisija DELFI informavo, jog susidurta su techninėmis problemomis, o duomenys pagaliau keliauja į VRK. Panašu, kad šie duomenys EP rinkimų nugalėtojų nepakeis.
Liko viena apylinkė. Ir jokių šansų socdemų pozicijų atgavimuiVRK trūksta jau tik vienos apylinkės duomenų, o konservatorių persvara prieš socialdemokratus jau perkopė 900 balsų. Panašu, kad EP rinkimų laimėtojas jau žinomas.
Skaičiavimas baigiasi: socdemams lieka laukti stebukloVRK duomenimis, balsavimo duomenų vis dar nepateikė dvi apylinkės. Socdemams belieka viltis, kad ten jų šalininkų gerokai daugiau nei konservatorių. Mat naujausiais duomeinimis, konservatorių persvara ūgtelėjo jau iki 665 balsų. 
Linksma detalė: EP rinkimuose užfiksuotas milžiniškas sugadintų biuletenių kiekisPrezidento rinkimų antrajame ture sugadinta daugiau nei 24 tūkst. biuletenių. Šis skaičius tikrai didelis, bet prieš analogišką EP rinkimų statistiką jis nublanksta. VRK duomenimis, EP rinkimuose negaliojančių biuletenių skaičius artėja prie 67 tūkst. Štai taip. 
Konservatoriams pergalė jau ranka pasiekiamaFinišo tiesiojoje į pirmąją vietą pakilę konservatoriai pozicijos neužleidžia. Liko tik trys apylinkės, nepateikusios balsavimo duomenų VRK. Rezultatas: jau 416 balsų persvara konservatorių pusėje.
Lūžis: konservatoriai priekyjePačioje balsavimo pabaigoje, kai trūko tik 6 apylinkių duomenų, į pirmąją vietą išsiveržė konservatoriai, pirmaudami 243 balsais. Tai jau sensacija. Pateikus dar vienos trūkstamos apylinkės duomenis, konservatorių persvara ūgtelėjo iki 310 balsų. 
Tai bent finišas: lyderius skiria 316 balsųDuomenų trūksta tik iš 8 apylinkių. Socdemai prieš konservatorius pirmauja trapia 316 balsų persvara. Konservatoriai šį savo pasiekimą jau gali vadinti triumfu, net jei rinkimų svarstyklės ir nepakryps jų naudai. Socdemų stovykloje nuotaikos turbūt ne tokios džiaugsmingos. 
EP rinkimai: konservatoriai ruošiasi triumfui, o mandatų dalybos jau aiškiosBalsų trūksta tik iš 12-os apylinkių, o sensacingas konservatorių išsiveržimas į pirmąją vietą atrodo labai realus. Juos nuo pirmaujančių socialdemokratų skiria jau tik 315 balsų. Nors vis dar neaišku, kuri partija laimėjo EP rinkimus pagal bendrą rinkėjų skaičių, mandatų paskirstymo tai nepakeis.Socialdemokratams, konservatoriams, liberalams ir „tvarkiečiams“ tenka po dvi vietas EP. Darbo partija kiek netikėtai turės tenkintis vienu mandatu, kaip ir Lenkų rinkimų akcija bei šiokią tokią sensaciją pateikę valstiečiai-žalieji. Socdemų mandatus gauna du daugiausiai reitingo balsų gavę kandidatai – Vilija Blinkevičiūtė ir jos iš pirmosios vietos išstumtas Zigmantas Balčytis. Su konservatoriais kiek sudėtingiau. Į EP neabejotinai keliauja Gabrielius Landsbergis. Kas antras – dar neaišku. Algirdas Saudargas ir Laima Andrikienė vis dar rungiasi dėl europarlamentaro kėdės. Liberalų europarlamentarai – Antanas Guoga ir Petras Auštrevičius. Sąrašo lyderis Gintaras Steponavičius nusmuko į ketvirtąją vietą, jį aplenkė parlamentaras Eugenijus Gentvilas. „Tvarkos ir teisingumo“ mandatų savininkai – partijos lyderis Rolandas Paksas ir aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Jei pastarasis nuspręs, kad ministro kėdė jam mielesnė, teisę į EP mandatą įgis iš 9-osios vietos į trečiąją pakilęs Petras Gražulis. „Darbiečių“ vienintelis išrinktas europarlamentaras – partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas. Dar prieš kelis mėnesius pirmuoju numeriu partijos sąraše buvęs ir V. Uspaskicho iš šios pozicijos išstumtas buvęs Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas lieka už borto. Lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis, kaip ir buvo galima tikėtis, tęs darbą Briuselyje. Valstiečiai-žalieji į EP siunčia vieną politiką. Tai istorinis pasiekimas šiai partijai, o EP mandatą gauna jos lyderis Ramūnas Karbauskis. Jei jis sumanytų likti Lietuvoje, teisę į penkerius metus Briuselyje įgytų partijos kandidatas į prezidentus Bronis Ropė. Toliai – partijos be mandatų. Linas Balsys ir jo vadovaujami žalieji surinko kiek daugiau nei 3,3 proc. balsų. Tautininkų sąjunga lieka antra nuo galo (1,87 proc.). Vilniaus meras Artūras Zuokas paskelbė grįžtantis į savo senąją partiją, tačiau liberalcentristams tai sėkmės neatnešė. Rinkimuose jie patyrė fiasko ir užėmė paskutiniąją vietą. Tai, kad paskutiniu numeriu jų sąraše įrašytas A. Zuokas pakilo į pirmą reitingo poziciją – menka paguoda.
Iki sensacijos liko kiek daugiau nei tūkstantis balsųVRK dar negavo EP rinkimų rezultatų iš 16 apylinkių, o skirtumas tarp dviejų pirmaujančių partijų siekia tik 1,13 tūkst. balsų.
Paskutiniai prezidento rinkimų skaičiai: D. Grybauskaitę parėmė daugiau nei 700 tūkst. žmoniųPrezidento rinkimuose suskaičiuoti jau visi balsai iš visų 2004 apylinkių. Duomenys tebėra preliminarūs, bet vis dėlto galima sakyti, kad D. Grybauskaitę parėmė daugiau kaip 700 tūkst. (57,87 proc.) rinkėjų. Z. Balčyčio kraityje – beveik 486 tūkst. (40,14 proc.) balsų. 
Jau švinta, o laimėtojas EP rinkimuose vis dar nėra aiškus4.30 val. ryto. Pamažu šviesėja dangus, o balsų skaičiavimas EP rinkimuose nėra baigtas. Atrodė, kad socdemų pergalė neabejotina, tačiau dar nesuskaičiavus 28 apylinkių duomenų, juos nuo konservatorių skiria jau mažiau nei 2,5 tūkst. balsų. 4.40 val. atkeliavo nauji duomenys. Rezultatų vis dar nepateikė 23 apylinkės, o socdemai prieš konservatorius jau pirmauja tik 2059 balsų persvara. 4.54 val. pateikta dar naujų duomenų. Socdemus nuo konservatorių jau skiria 1865 balsai, laukiama skaičių iš 19 apylinkių. To turbūt niekas nesitikėjo.Dar viena permaina. A. Saudargas balsavimo pabaigoje perima antrąją vietą partijos reitinguotame sąraše iš L. Andrikienės. Ar ilgam, sunku pasakyti. Be to, panašu, kad iš valstiečių-žaliųjų EP mandato jau niekas neatims. Ši partija, kuriai iki 5 proc. barjero 2012 m. Seimo rinkimuose pritrūko nedaug, gali švęsti. O „valstiečių“ džiaugsmas tampa „darbiečio“ V. Gedvilo ašaromis: buvęs Seimo pirmininkas lieka už EP borto. Na, o prezidento rinkimuose baigiami paskutiniai formalumai. Trūksta skaičių tik iš vienos apylinkės. D. Grybauskaitei tenka 57,74 proc. visų balsų, Z. Balčyčiui – 40,26 proc. Sugadintų biuletenių skaičius įspūdingas – net 24 tūkst. Taip savo pilietinę valią išreiškė beveik 2 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.
Tai bent: atotrūkis tarp socdemų ir konservatorių tirpstaDuomenys iš 1958 apylinkių – ir vėl nerimą keliančios žinios socdemų stovyklai. Nuo konservatorių juos skiria jau tik 4 tūkst. balsų. Socdemus, VRK skelbiamais duomenimis, parėmė 185,5 tūkst. rinkėjų, konservatorius – 181,5 tūkst. Tolesnėse pozicijose viskas aišku. Liberalus nuo „tvarkiečių“ skiria apie 16 tūkst. balsų, „tvarkiečius“ nuo „darbiečių“ – dar 15 tūkst. Valstiečiai-žalieji VRK duomenų sistemoje vis dar turi vienetą grafoje „mandatų skaičius“. Apie 4 val. ryto paskelbti atnaujinti duomenys, intriga išlieka. Negauti duomenys iš 41 apylinkės arba daugiau nei 60 tūkst. balsų. O skirtumas tarp pirmaujančių socdemų ir konservatorių sudaro jau tik 3,39 tūkst.Dar kiek vėliau paskelbtais duomenimis, socdemai prieš konservatorius pirmauja jau mažiau nei 3 tūkst. balsų. Duomenų vis dar nepateikė 32 apylinkės.
Netikėta kova dėl pirmosios vietosLiko suskaičiuoti jau tik 71 apylinkės duomenis, o pirmą ir antrąją vietas EP rinkimuose vis dar skiria apie 6 tūkst. balsų. Bendras partijų išsidėstymas nekinta ir jau greičiausiai nebekis. Ir valstiečiai-žalieji toliau laikosi virš ribos, garantuojančios vietą EP. 
Bręsta sensacija?Balsų skaičiavimas EP rinkimuose eina į pabaigą, o rezultatai tampa vis labiau netikėti. Tikimybė, kad socdemai neužims pirmosios vietos atrodo ne tokia ir menka. Suskaičiavus balsus iš 1922 apylinkių, socdemus nuo konservatorių skiria labai nedaug – tik kiek daugiau nei 6 tūkst. balsų, ir šis atotrūkis turi tendenciją mažėti. Socdemams kol kas tenka 16,61 proc. arba 178 tūkst. balsų. Konservatorių sąskaitoje – jau beveik 172 tūkst. (16,03 proc.) balsų. Trečioje vietoje tvirtai laikosi liberalai, ketvirti – „tvarkiečiai“, kurių Darbo partija veikiausiai nepavys. Tuo tarpu galutinis mandatų padalijimas lieka neaiškus, nes valstiečiai-žalieji ir toliau laikosi aukščiau EP mandatui reikalingos ribos. 
Nauji EP duomenys: visos pozicijos aiškios, didžiausias klaustukas – ties „valstiečiais“Suskaičiavus EP rinkimų balsus iš 1849 apylinkių, partijų pozicijos jau iš esmės nekelia abejonių. Pirmauja toliau persvarą prarandantys socdemai (16,8 proc. visų balsų), toliau – konservatoriai (15,57 proc.). Tikimybė, kad konservatoriai sukurs visišką sensaciją ir iššoks į pirmąją vietą, atrodo nebent teorinė. Trečioje vietoje jau tvirtai laikosi liberalai (14,54 proc.), ketvirti – „tvarkiečiai“ (14,16 proc.). Visos šios partijos užtikrintai kišenėje turi po du EP mandatus.Penktoje vietoje, kol kas su vienu mandatu, laikosi Darbo partija, šeštojoje – V. Tomaševskio blokas, tvirtai pretenduojantis į dar vieną kėdę. Didžiausias klaustukas vis dar laikosi ties „valstiečiais“, kurie tebesugeba išlaikyti EP mandatui reikalingą balsų proporciją (6,67 proc.). 
Skirtumas tarp D. Grybauskaitės ir Z. Balčyčio – daugiau nei 200 tūkst. balsųPrezidento rinkimuose balsų skaičiavimas beveik baigtas – gauti duomenys iš 1994 apylinkių, liko tik 10. D. Grybauskaitės persvara galutinėje skaičiavimo fazėje tik auga. Perrinktajai prezidentei tenka 57,75 proc. visų balsų, Z. Balčyčiui – 40,25 proc. O pagal bendrą balsų skaičių kandidatus skiria jau daugiau nei 208 tūkst. balsų. Dabartiniais duomenimis, D. Grybauskaitę parėmė daugiau kaip 687 tūkst. rinkėjų, Z. Balčytį – beveik 479 tūkst. Abu šie skaičiai dar augs. 
Siurprizas. Po socdemų – dvi opozicinės partijosVRK duomenimis, suskaičiuoti EP rinkimų balsai jau iš 1812 apylinkių, liko mažiau negu 200. Ir vėl permainos lentelėje. Socdemai pirmauja, bet jų balsų dalis jau krito žemiau 17 proc. (16,93 proc.). Konservatoriai toliau tvirtina pozicijas antrojoje vietoje (15,37 proc.), o į trečiąją pakilo Liberalų sąjūdis (14,33 proc.). Ar ten liberalai ir išsilaikys, sunku prognozuoti. Tik ką trečiojoje vietoje buvę „tvarkiečiai“ atsilieka labai nežymiai (14,29 proc.). Darbo partija ir toliau penkta (12,94 proc.). Europarlamentaro mandatą, panašu, kišenėje turi ir V. Tomaševskis (7,35 proc.). Valstiečių-žaliųjų proporcija krenta, bet vis dar laikosi tokiame lygyje, kuris duoda vietą EP (6,78 proc.). Šiuo metu „darbiečiai“, V. Tomaševskio blokas ir valstiečiai-žalieji pretenduoja gauti po vieną vietą EP. Jei R. Karbauskio ir B. Ropės partija iškris už borto, papildomas mandatas gali atitekti „darbiečiams“. Sąrašų viršūnėse permainų nėra. Vienintelis ryškesnis pokytis yra Petras Auštrevičius, kuriam po liberalų šuolio ranka pasiekiamas antrasis EP mandatas, pirmąjį jau garantuotai turi A. Guoga. Konservatorių gretose verda savotiška vidinė kova. Pagal pirmumo balsus A. Saudargas vejasi L. Andrikienę, užimančią vietą EP garantuojančią antrąją poziciją. 
Nauji duomenys: socdemams - liūdnos prognozėsEP rinkimuose suskaičiuoti liko duomenis iš maždaug 250 apylinkių. Lyderių pozicijos nekinta, tačiau socdemų balsų proporcija vis mažėja, dabar – jau 17,05 proc. visų balsų. Antri konservatoriai (15,13 proc.), treti „tvarkiečiai“ (14,45 proc.). Liberalai (13,97 proc.) įsitvirtino ketvirtojoje vietoje ir galbūt turi galimybių pakilti į trečiąją. O Darbo partija nuo ketvirtosios pozicijos jau pastebimai atsilieka (13,19 proc.). Didelė intriga – ar valstiečiai-žalieji išlaikys balsų proporciją, reikalingą EP mandatui. R. Karbauskio partijos sėkmė pirmiausiai smogtų per penktąją vietą, kurioje šiuo metu yra Darbo partija. Jei valstiečiai-žalieji liktų už borto, „darbiečiams“ veikiausiai atitektų antras mandatas.
Dauguma apylinkių: D. Grybauskaitė perrinkta su daugiau kaip 57 proc. balsųPrezidentė Dalia Grybauskaitė sekmadienį buvo perrinkta antrajai kadencijai, gavusi per 57 proc. balsų, rodo didžiosios daugumos rinkimų apylinkių balsai.Suskaičiavus beveik 96 proc. rinkėjų balsų, už D.Grybauskaitę balsavo 57,58 proc., o už socialdemokratą europarlamentarą Zigmantą Balčytį - 40,41 proc. rinkėjų, rodo Vyriausios rinkimų komisijos skelbiami duomenys.D.Grybauskaitė pirmavo 52-ose rinkimų apygardose. Z.Balčytis į priekį išsiveržė 8-iose: Pagėgiuose, Šalčininkų rajone, Šilalės rajone, Švenčionių rajone, Trakų rajone, Vilniaus rajone, Visagine, Zarasų rajone.Gausiausiai už D.Grybauskaitę balsavo Kauno mieste - 74,18 proc. rinkėjų (93 iš 91 apylinkių), Z.Balčytis daugiausiai balsų sulaukė Šalčininkų rajone (87,78 proc.).Šiose apylinkėse - 1969-iose iš 2004-ių - rinkimuose sekmadienį balsavo per 46,99 proc. rinkėjų.
A. Guoga: neabejotinai dirbsiu EPSuskaičiavus beveik 60 proc. rinkėjų balsų, aiškėja, kad Liberalų sąjūdžiui Europos parlamente (EP) atstovaus partijos naujokas, verslininkas Antanas Guoga. Pats kandidatas, išsilaikius dabartinėms rinkėjų preferencijoms, žada neabejotinai vykti dirbti į Briuselį.„Šimtu procentų einu - žmonės įpareigojo, einu tarnauti Lietuvos žmonėms EP, einu išmokti, tai mano pradžia - noriu skirti visą savo gyvenimą Lietuvos žmonėms, man tai - didžiulis įpareigojimas", - Eltai sakė A. Guoga.Politiku tapęs verslininkas Briuselyje žada daugiausiai dirbti su verslumo projektais ir skatinti jaunų žmonių įsitraukimą.„Mano misija, kad Europoje pradėtų dirbti jauni žmonės, kad jie nebūtų „nedarbingi", nelauktų pašalpų, o norėtų gyvenime pasiekti iš pažiūros neįmanomų rezultatų", - kalbėjo A. Guoga.
V. Uspaskicho planuose - 2 EP mandataiDarbo partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskichas ketina atsisakyti Seimo nario mandato ir išrinktas europarlamentaru vyks dirbti į Briuselį.„Taip“, - į BNS klausimą, ar vyks dirbti į Briuselį, pirmadienio naktį savo partijos rinkimų štabe atsakė V.Uspaskichas. Jis mano, kad kartu su juo vyks Vydas Gedvilas.Kaip skelbta, keturios Lietuvos partijos Europos Parlamente turėtų gauti po du mandatus - tai Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), partija „Tvarka ir teisingumas“, Darbo partija bei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Tarpiniais duomenimis, Darbo partija rinkimuose gavo 16,04 proc. balsų.„Mes viršijome viešai skelbtą reitingą pusantro karto, tai labai džiugina“, - vertindamas partijos kandidatų pasirodymą Europos Parlamento rinkimuose teigė politikas.Kaip per spaudos konferenciją pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, jau žinomi ir pirmieji reitingavimo balai.Pagal juos, į EP patektų LSDP atstovai Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis, „tvarkiečiai“ Rolandas Paksas ir Valentinas Mazuronis, Darbo partijos atstovai V.Uspaskichas ir V.Gedvilas, konservatoriai Gabrielius Landsbergis ir Laima Liucija Andrikienė, liberalų kandidatas Antanas Guoga, „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis bei LLRA vadovas Valdemaras Tomaševskis.V.Uspaskichas yra nuteistas kalėti ketverių metų bausme dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje. Nuosprendis nėra įsiteisėjęs, bylą Apeliacine tvarka nagrinėja Lietuvos apeliacinis teismas. Tapęs europarlamentaru, V.Uspaskichas įgis teisinę neliečiamybę.
Daugiau permainų: Darbo partija neteko vienos vietos EPSuskaičiuoti EP rinkimų balsai iš 1700 apylinkių. Ir vėl permainos – Liberalų sąjūdis pakilo į ketvirtąją vietą, kuri kol kas garantuoja dvi vietas EP. Vieną vietą liberalai atėmė iš Darbo partijos, kurią nustūmė į penktąją vietą. Nagus graužtis turėtų Vydas Gedvilas, buvęs „darbiečių“ sąrašo lyderiu beveik iki pat rinkimų, kai Viktoras Uspaskichas persigalvojo ir perėmė šią vietą iš buvusio Seimo pirmininko. Tiesa, proporcijos dar gali keistis, jei už EP borto liks valstiečiai-žalieji, kurių pozicijos vis silpnėja. R. Karbauskio partiją iš šeštosios pozicijos išstūmė V. Tomaševskio blokas.
Ir permainos: konservatoriai antri, liberalai taikosi į ketvirtąją vietąNaujausiais duomenimis, konservatoriai aplenkė „tvarkiečius“ ir pašoko į antrąją vietą. Permainos greičiausiai bręsta ir ketvirtojoje pozicijoje – liberalus nuo Darbo partijos skiria vos keli šimtai balsų. Valstiečiams-žaliesiems ant kulnų mina V. Tomaševskio blokas. Toliau – be permainų.
Tarpiniai EP rinkimų rezultatai griauna prognozesSuskaičiuoti EP rinkimų balsai iš apylinkių, kuriose registruota jau daugiau nei pusė šalies rinkėjų. Konservatoriai aplenkė Darbo partiją ir pakilo į trečiąją poziciją su 14,77 proc. balsų, „darbiečiai“ atsilieka jau gana ryškiai (13,71 proc.).  Penktoje vietoje laikosi Liberalų sąjūdis (13,06 proc.), o pirmauja socdemai su 17,50 proc. rinkėjų palaikymu, antri „tvarkiečiai“ (14,77 proc.). Beje, palaikymas dviem pirmaujančioms partijoms bei „darbiečiams“ šioje balsų skaičiavimo stadijoje krito, daugiau rinkėjų prikapsėjo į konservatorių ir liberalų kraičius. Jei tokia tendencija laikysis, tikėtinos reikšmingos permainos: konservatorius nuo „tvarkiečių“ užimamos antrosios vietos teskiria tūkstantis balsų, liberalai nuo „darbiečių“ ir trečiosios vietos atsilieka apie 3,3 tūkst. balsų. Taigi pozicijos dar gali keistis. O kol kas rokiruotė trečiojoje ir ketvirtojoje vietose mandatų pasiskirstymo nekeičia. Pirmosios keturios partijos, dabar turimais duomenimis, gauna po du EP mandatus. Liberalai, valstiečiai-žalieji ir LLRA bei Rusų aljanso blokas pretenduoja gauti po vieną kėdę. Sąrašų lyderiai nekinta. Socdemų sąraše pirmauja V. Blinkevičiūtė, po jos – Z. Balčytis. Už šių dviejų politikų rikiuojasi Gediminas Kirkilas ir Juozas Olekas – abu kol kas be teisės į EP mandatą.„Tvarkiečių“ sąraše pirmas R. Paksas, antras – V. Mazuronis. Trečiojoje vietoje, nedaug atsilikdamas nuo aplinkos ministro, įsitvirtino Seimo narys Petras Gražulis, pakilęs iš devintosios reitingo pozicijos.Konservatorių sąrašo pozicijos, panašu, nusistovėjo. Pirmas G. Landsbergis, antra – L. Andrikienė. Toliau – A. Saudargas ir R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, užleidę pozicijas minėtiems partijos kolegoms. Tiesa, A. Saudargas vejasi L. Andrikienę, ir konservatorių sąrašo viršuje dar gali būti permainų. „Darbiečių“ sąraše taip pat be permainų. Pirmas V. Uspaskichas, antras – V. Gedvilas, abiem galimybės keliauti į EP atrodo labai rimtos. Toliau – Seimo narys Kęstutis Daukšys bei Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys, iš paskutiniosios sąrašo pozicijos pakilęs į ketvirtąją. Už jo – L. Graužinienės patarėja Ieva Kačinskaitė-Urbonienė. Liberalų sąjūdžio sąrašo vedlys G. Steponavičius, panašu, gali atsisveikinti su svajonėmis apie EP. Jis „įsitvirtino“ ketvirtojoje vietoje, už Eugenijaus Gentvilo. Pirmas ir toliau yra A. Guoga, antras – P. Auštrevičius.Jei valstiečiai-žalieji pateiks nedidelę sensaciją ir išlaikys EP mandatui reikalingą balsų proporciją, į Briuselį veikiausiai važiuos partijos lyderis Ramūnas Karbauskis. Tiesa, valstiečių-žaliųjų kandidatas į prezidentus Bronis Ropė nuo partijos vedlio atsilieka palyginti nedaug. LLRA ir Rusų aljanso sąraše viskas aišku – į Briuselį keliauja V. Tomaševskis, pats neslepiantis, kad apie antrą mandatą partija ir nesvajoja. Na, o toliau – trys politinės jėgos, neturinčios jokių šansų patekti į EP. Seimo narys Linas Balsys ir jo Žaliųjų partija įsitvirtino aštuntojoje vietoje su 3,12 proc. balsų. Tuo tarpu Vilniaus meras A. Zuokas pirmą kartą savo karjeroje rizikuoja rinkimus baigti paskutinėje vietoje. Prezidento rinkimų pirmajame ture jis tik balsų skaičiavimui einant į pabaigą aplenkė B. Ropę, o dabar jo vedami liberalcentristai yra lentelės dugne ir daugiau nei pusantro tūkstančio balsų atsilieka nuo Tautininkų sąjungos. Tautininkams tenka 1,65 proc. balsų, liberalcentristams – 1,31 proc.
A. Butkevičius: esu patenkintas visais ministraisPremjeras Algirdas Butkevičius sako esąs patenkintas visais ministrais, ir nesitiki didelių permainų Vyriausybėje, kuri formaliai turės grąžinti įgaliojimus po prezidento rinkimų.„Aš pats manau, kad per Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungai (ministrai) įgavo patirties. Aš esu visais patenkintas, su visais yra gera dirbti“, - žurnalistams pirmadienio naktį sakė A.Butkevičius.Jis teigė iš antrajai kadencijai perrinktos prezidentės Dalios Grybauskaitės kol kas neišgirdęs apie konkrečias permainas.Pagal Konstituciją, Vyriausybė turi grąžinti įgaliojimus po prezidento rinkimų.Sekmadienį vykusiuose prezidento rinkimuose D.Grybauskaitė surinko 57 proc. balsų, ir smarkiai aplenkė socialdemokratą europarlamentarą Zigmantą Balčytį, kurį palaikė 40 proc. rinkėjų.
Politologas apie tai, kodėl socdemai EP rinkimuose pasirodė prasčiau nei prognozuotaPlačiau...
TS-LKD lyderiu EP rinkimuose tapęs G. Landsbergis džiaugtis neskubaGana netikėtai kol kas į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašo pirmąją vietą Europos Parlamento (EP) rinkimuose pakilęs Gabrielius Landsbergis nesureikšmina savo sėkmės rinkimuose ir teigia, kad kantriai lauks galutinių rinkimų rezultatų.„Tikrai dar sveikinti nereikia, dar labai anksti. Kantriai laukiu rezultatų. Pirmieji preliminarūs rezultatai nuteikia optimistiškai. Bet kuriuo atveju akivaizdu, kad pasitikėjimas didžiulis. Reikia žiūrėti toliau", - TS-LKD štabe Vilniaus „Europa City" viešbutyje žurnalistams sakė G. Landsbergis.Jo teigimu, kol kas jį vadinti partijos vienu iš lyderių yra per anksti.„Dar palauksime. Dabar pagrindinis tikslas yra šie rinkimai, žiūrėsime, kaip jie pasibaigs. Ateitis parodys", - teigė jis.Pasak G. Landsbergio, jį džiugina tai, kad EP rinkimų reikšmę pradeda suprasti šalies jaunimas, anksčiau balsavęs gana vangiai.G. Landsbergis daro prielaidą, kad tą paskatino neseni geopolitiniai įvykiai Ukrainoje.„Akivaizdu, kad daug temų iš visuomeninio gyvenimo jaunimui tampa vis labiau aktualios. Tai ir politika, ir saugumo diskusija Lietuvoje, Šaulių sąjunga, išlaidos gynybai, tai, kad Europos Sąjunga (ES) turi būti labiau susitelkusi, energetinė nepriklausomybė ir t.t. Tai labai įkvepia", - sakė kandidatas į EP.Paklaustas, kokį EP galima bus matyti po šių rinkimų, jis teigė, kad pastarieji įvykiai liudija, jog pokyčių bus nemažai.„Dabar renkamas EP tikrai bus kitoks savo pozicijomis. Daug nuomonių keisis ir daug naujų pozicijų atsiras. Įvykiai Ukrainoje vis dėlto pakeitė geopolitinę situaciją Eurazijos žemyne nuo Portugalijos iki Sachalino. EP irgi bus kitoks: kitos temos, kitoks požiūris, kitos diskusijos ir bus ieškoma kitų kampų. Labai abejoju, kad atsiras daug drąsių politikų, kurie sakys, kad Rusija yra ta pati valstybė, kokia ji buvo iki Krymo", - teigė jis.G. Landsbergis teigė, kad euroskeptiškos partijos, laiminčios EP rinkimus, patekusios į EP,  pakeis savo poziciją.„Siūlyčiau palaukti bent pirmųjų EP darbo dienų. Ar tikrai tie politikai galės jaustis ramūs ir laikytis savo populistinių pažadų rinkėjams?", - kalbėjo kandidatas.Jis teigė nesistengsiąs lygiuotis į savo senelį, profesorių Vytautą Landsbergį, tačiau su ta nuomone, kurią reiškė V. Landsbergis pats būdamas europarlamentaru, jis sutinka.„Nemanau, kad reikia į kažką lygiuotis. Mano senelis daugelį klausimų labai aktualiai kėlė tiek Briuselyje, tiek būdamas Lietuvoje. Kai kuriuose klausimuose yra svarbu, kad būtų daugiau juos keliančių politikų", - teigė jis.
A. Butkevičių nustebino EP rinkimų rezultataiLietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius, vertindamas preliminarius rinkimų į EP rezultatus, teigia, kad rinkėjai pasidavė populizmui. Šie EP rinkimai socdemams buvo ne itin sėkmingi - kol kas jie tegauna du mandatus.Premjeras pripažino nustebęs EP rinkimų rezultatais.„Matyti, kad EP rinkimams žmonės, kurie dalyvauja, dar vis dėlto pasirenka gal kai kada tam tikras ir populistines partijas. Nenorėčiau nieko įvardinti, bet jeigu žiūrėtume Prancūzijoje, už kokią partiją buvo balsuoja, mane truputį kaip pragmatišką žmogų stebina", - teigė jis.A.Butkevičius pripažino, kad LSDP europarlamente tikėjosi 4 vietų. A. Butkevičius negalėjo įvardinti priežasčių, dėl ko socialdemokratai EP rinkimuose pasirodė kukliai. Tai, kaip pripažino A. Butkevičius, jam staigmena. „Gal EP rinkimuose žmonės balsuoja kitaip. Gal protesto balsai daugiau lemia ir t.t.. Arba tie, kurie yra valdžioje, ir pagrindinė partija valdžioje yra, tikriausiai...",- svarstė jis.Tiesa, kol kas A. Butkevičius, kaip partijos vadovas, neteigė esąs nusivylęs rezultatais, nors pripažino tikėjęs geresnių. A. Balčyčio nesėkmę Ministras Pirmininkas siejo su tuo, kad jis dalyvavo ir Prezidento, ir EP rinkimuose. A. Butkevičius tiesiai neatsakė, ar Z. Balčyčio dalyvavimas dvejuose rinkimuose buvo klaida. Kalbėdamas apie pokyčius Ministrų Kabinete, A. Butkevičius teigė pokyčių kol kas nenumatęs. „Tai priklausys nuo koalicijos partnerių. Esu pasakęs, kad jie įvertintų savo ministrus, kaip jie vertina juos ir ką galvoja. O aš manau, kad jie per pirmininkavimą ES Tarybai įgavo gana didelę patirtį", - kalbėjo A. Butkevičius ir nebuvo linkęs įvardinti, kuriais ministrais yra mažiausiai patenkintas. A.Butkevičius pripažino, kad kol kas nėra pasiryžęs „aukoti" nė vieno ministro, įskaitant finansų, krašto apsaugos ministrus, apie kurių veiklą Prezidentė D. Grybauskaitė atsiliepia kritiškai. „Visi klausimai dialogo būdu bus išspręsti", - patikino jis.
R. Paksas tikisi gauti ir trečią mandatą į Europos Parlamente„Tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas džiaugiausi preliminariais Europos Parlamento (EP) rezultatais, pagal kuriuos partija „Tvarka ir teisingumas“ turės du savo atstovus EP.Jis sakė tikintis, kad paskelbus galutinius rezultatus partija gaus ir trečiąjį mandatą.„Apie reitingavimą kalbėsime rytoj, žiūrėsim į tikrus skaičius, žinosim, kas papuolė, kas nepapuolė. Dabar džiaugiuosi, kad esame antri ir tikiuosi, kad tie balsai persiskirstys ir galėsime pretenduoti į trečią mandatą“, - partijos štabe žurnalistams sakė R.Paksas.Vertindamas prezidento rinkimų rezultatus jis teigė laukęs labiau įtemptos dvikovos.„Aš iš tikrųjų galvojau, kad kova bus labiau apylygė. Aš galvojau, kad konkurentai vienas kitą lenks vienu, pusantro, dviem procentais. Mane nustebino didelis atotrūkis. Manau, kad socialdemokratų štabas analizuos, kodėl taip įvyko, bet yra taip, kaip yra“, - kalbėjo R.Paksas.Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, keturios Lietuvos partijos Europos Parlamente turėtų gauti po du mandatus - pirmaujanti Lietuvos socialdemokratų partija, partija „Tvarka ir teisingumas“, Darbo partija bei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.Po vieną mandatą turėtų gauti Lietuvos liberalų sąjūdis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija.Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų.Sprendimo dėl V. Mazuronio dar nėraPartijos „Tvarka ir teisingumas" lyderis Rolandas Paksas teigiamai vertina jo atstovaujamos politinės jėgos pasirodymą Europos Parlamento (EP) rinkimuose. „Tvarkiečių" lyderis kol kas neturi atsakymo, ar į antrąją poziciją iškopęs Valentinas Mazuronis paliktų ministro portfelį ir išvyktų dirbti į Briuselį.„Kol kas sekasi gerai - stabiliai antroji vieta iš suskaičiuotų vietovių, kiek siekėme, planavome - tiek ir yra. Rytoj žiūrėsime, kas patenka, kas ne - kam atiteko reitingo balsai", - partijos pasirodymą įvertino R. Paksas.Išankstiniais duomenimis, "tvarkiečiams" atstovaus partijos lyderis Rolandas Paksas ir dabartinis aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, iš antrosios sąrašo pozicijos išstūmęs iki šiol EP dirbusį Juozą Imbrasą. R. Pakso manymu, rinkėjai neįvertino nuoseklaus europarlamentaro darbo.„Ne visuomet žmogus, kuris nuosekliai dirba ir siekia įgyvendinti programą, surenka balsus, deja, taip yra, bet apie tai kalbėsime rytoj", - lakoniškai kalbėjo R. Paksas.Politikas sekmadienio vakarą konkrečiai negalėjo pasakyti, kokį sprendimą - likti dirbti ministerijoje ar tapti europarlamentaru - priims V. Mazuronis.„Šiandien neturiu galutinių atsakymų. Žinau, kad žmogus yra labai kūrybingas, darbingas - jis gali dirbti bet kurioje vietoje ir siekti rezultato bet kurioje vietoje. Susėsime, kalbėsimės", - Eltai sakė R. Paksas. Prašomas patikslinti, kas šiuo klausimu padės galutinį tašką - partija ar ministras asmeniškai, R. Paksas teigė, kad sprendimas veikiausiai paaiškės po vidinių derybų.„Manau, kad nuspręsime kartu", - sakė jis.
A. Butkevičius: Z. Balčytis rinkosi pagarbos oponentui taktikąSocialdemokratų kandidatas prezidento rinkimuose Zigmantas Balčytis rinkosi pagarbos savo oponentei taktiką ir pasiekė gerų rezultatų, teigė socialdemokratų vadovas premjeras Algirdas Butkevičius.„Manau, kad kandidatas per labai trumpą laiką parodė labai gerus rezultatus, jei pažiūrėsime primąjį turą, tai matėm, kad jis tikrai turėjo mažiau laiko tam pasiruošti ir džiaugiuosi, kad papuolė į antrą turą ir antrame ture tikrai gana kompetetingai, tolerantiškai ir kultūringai elgėsi, tikrai nenaudojo tam tikros kritikos, kuri rinkiminių kampanijų metu yra populiari ir dažnai matėmė kai kas naudojo netiesą, bet manau, kad jo kelias pasirinktas buvo gerbti savo oponentą ir visuomenę įtikinti, kad yra patyręs politikas“, - rinkimų naktį žurnalistams Dalios Grybauskaitės rinkimų štabe sakė A.Butkevičius.Premjeras ir Z.Balčytis sekmadienio naktį atvyko pasveikinti D.Grybauskaitės su pergale prezidento rinkimuose.Pats A.Butkevičius sakė nesigailįs, jog nekėlė savo kandidatūros šalies vadovo rinkimuose ir tikino neturįs tokių planų ir artimiausioje ateityje.„Nesigailiu ir kol kas neplanuoju dalyvaut, po penkerių metų sunku pasakyti, kas bus“, - sakė socialdemokratų lyderis.Z.Balčytis savo ruožtu kartojo turėjęs per mažai laiko savo rinkimų kampanijai.„Tiesiog vienas turi būti laimėtojas, kitas turi būti pralaimėtojas“, - preliminarius šalies vadovo rinkimų rezultatus apibendrino Z.Balčytis.
Prezidento rinkimai: skaičiavimas beveik baigtasPrezidento rinkimuose baigiami formalumai. Duomenys iš didžiųjų apygardų – jokios paguodos Z. Balčyčiui. D. Grybauskaitės persvara tik auga: 57,41 proc. prieš 40,57 proc. Suskaičiuoti balsai iš 1920 apylinkių, laukiama duomenų iš 85 apylinkių.
G. Steponavičius tikisi, kad didmiesčiai pagerins liberalų situacijąLiberalų sąjūdžio sąrašo lyderis Gintaras Steponavičius tikisi, kad partija, suskaičiavus didžiųjų miestų balsus, gerokai pakils į viršų.„Aš manau, kad parama dar bus didesnė. Kol kas tai duomenys yra tik didžiosios dalies ir turint Klaipėdą, Kauną, Vilnių, kur parama yra per 20 proc., leidžia sakyti, kad mes kopsime aukščiau. Tie duomenys neleidžia sakyti, kad mes apsiribosim vienu mandatu“, - žurnalistams sekmadienį rinkimų štabe žurnalistams sakė G.Steponavičius, komentuodamas tarpinius rinkimų rezultatus, suskaičiavus trečdalį balsų.Jis teigė, kad tokių rezultatų pasiekti padėjo agresyvi kampanija.„Iš ties džiaugiamės, kad parama liberalams yra auganti ir tai, kad mes sugebėjome suburti pakankamai stiprią komandą ir vykdyti tokią agresyvoką kampaniją, eidami į konfliktą su populistais, leido mums turėti matomumą. Ir mes stengėmės dirbti su jaunimu ir pritraukti tų žmonių, kurie paprastai mažai domisi politika, paramą“, - tikino politikas.Tarpiniai duomenys rodo, kad liberalai gali gauti vieną mandatą Europos Parlamente.
Z. Balčyčio žmoną rinkimų rezultatai nudžiugino Pasak Z. Balčyčio, ar jis taps eurokomisaru, rudenį spręs prezidentas ir premjeras.Žurnalistai pastebėjo, kad Z. Balčyčio žmona Severina labai džiaugėsi išvydusi vyrui nepalankius prezidento rinkimų rezultatus.      „Negali būti“, – juokėsi Z. Balčytis. „Natūralu, kad kiekvienai moteriai tai didžiulis iššūkis, ji niekada nemėgo būti viešumoje, mes, politikai vyrai, turime ambicijų savų, bet aš manau, kad ji džiaugėsi, jog baigėsi pusė metų įtempto maratono“, – svarstė antrajame prezidento rinkimų ture D. Grybauskaitei pralaimėjęs Z. Balčytis.
D. Grybauskaitės persvara – dar ryškesnėBalsų skaičiavimas prezidento rinkimuose – jau tik formalumas. Čia D. Grybauskaitės gauti balsai siekia jau beveik 57 proc. Parama Z. Balčyčiui tik nežymiai viršija 41 proc.
Fantastiškas A. Zuoko šuolis. Ir visiškai bereikšmisVilniaus meras Artūras Zuokas fiksuoja turbūt didžiausią šuolį EP rinkimuose. Liberalcentristų sąraše, pirminiais duomenimis, A. Zuokas šovė iš paskutiniosios sąrašo vietos į pirmąją. Tiesa, tai visiškai bereikšmis šuolis. Pirminiais duomenimis, liberalcentristai gavo tik apie 1,28 proc. balsų, tad A. Zuokui nė nekvepia europarlamentaro kėde.
Liūdni skaičiai kai kuriems EP sąrašų lyderiamsSkelbiant pirmuosius EP rinkimų duomenis, kai kuriems partinių sąrašų lyderiams galbūt pagedo nuotaika. Liberalų sąrašo vedlys Gintaras Steponavičius iš pirmosios vietos kol kas yra nustumtas į ketvirtąją. Pirmauja lošimų milijonierius Antanas Guoga. Konservatorių sąrašo lyderis Algirdas Saudargas taip pat nustumtas. Jis kol kas trečias, o pirmauja Gabrielius Landsbergis bei Laima Andrikienė. Socdemų viršūnėje – taip pat rokiruotė. Kandidatas į prezidentus Z. Balčytis nustumtas į antrąją vietą, pirmoje įsitaisė Vilija Blinkevičiūtė. Beje, kol kas pirminiai rezultatai socdemams žada dvi vietas EP, kai partija tikėjosi keturių. „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Rolandas Paksas pirmas, o į antrą vietą, pretenduodamas į EP mandatą, kyla aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Be permainų – tik Darbo partijos sąrašo viršūnėje. Čia pirmauja Viktoras Uspaskichas, už jo – buvęs Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas. Abu jie realiai pretenduoja į EP kėdes.
Z. Balčytis pasveikino D. GrybauskaitęZ. Balčytis atvyko pasveikinti savo konkurentės. Jis ir premjeras A. Butkevičius pasveikino D. Grybauskaitę jos štabe. Socdemai prezidentei įteikė raudonų rožių puokštę.
Z. Balčytis: trečias turas man būtų sėkmingesnisPrieš pat vidurnaktį Z Balčytis pripažino pralaimėjęs ir pareiškė važiuosiantis pasveikinti perrinktos prezidentės D. Grybauskaitės. „Žmonių pasirinkimas šiandien yra toks ir manau, kad daugiau kvestionuoti ar kažką kalbėti negalima. Galbūt, aišku, man pritrūko laiko – jeigu būtų trečias turas, galbūt jis būtų sėkmingesnis“, - svarstė Z. Balčytis.       Ar po penkerių metų vėl sieks prezidento posto, Z. Balčytis neatsakė. Pasak Z. Balčyčio, ar jis taps eurokomisarus, rudenį spręs prezidentas ir premjeras.
Skelbiami pirmieji EP rinkimų rezultataiVRK skelbia pirmuosius EP rinkimų rezultatus. Suskaičiavus balsus iš 1172 apylinkių, pirmauja socdemai. Visa partijų rikiuotė:10. Lietuvos socialdemokratų partija (19.26%)5. „Tvarka ir teisingumas“ (16.72%)4. Darbo partija (16.25%)2. TS-LKD (13.93%)1. Liberalų sąjūdis (11.38%)9. Lietuvos valstriečių ir žaliųjų sąjunga (9.44%)3. LLRA ir Rusų aljanso koalicija (7.17%)6. Lietuvos žaliųjų partija (3.02%)7. Tautininkų sąjunga (1.49%)8. Liberalų ir centro sąjunga (1.35%)
Z. Balčytis: o jei D. Grybauskaitė manęs nepriims?Socdemų kandidatas Z. Balčytis D. Grybauskaitės kol kas nepasveikino.„Kai bus aiškūs galutiniai rezultatai, na, mėginsiu“, - LRT televizijos eteryje teigė socdemas.Paklaustas, ar taip užsimena, jog nesitiki būti priimtas D. Grybauskaitės, tokios galimybės jis neatmetė.„Ką aš žinau? Visko gali būti gyvenime“, - sakė Z. Balčytis.
D. Grybauskaitė: perrinkimas antrajai kadencijai - istorinė pergalėPrezidentė Dalia Grybauskaitė jos perrinkimą antrajai kadencijai sekmadienio vakarą pavadino istorine pergale, ir sakė priimanti balsavimo rezultatus kaip didžiulį įsipareigojimą žmonėms.„Priimu šį rinkimų rezultatą kaip didžiulį įpareigojimą ir įsipareigojimą jums visiems. Antrą kartą iš eilės Lietuvoje dar nebuvo išrinktas nė vienas prezidentas. Tai bus istorinė pergalė jūsų visų“, - sakė prezidentė tiesioginiame Lietuvos radijo ir televizijos eteryje.Plačiau...
V. Andriukaitis pyksta: A. Butkevičius būtų laimėjęs šiuos rinkimusSocialdemokratas sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis LRT televizijos eteryje neslėpė kartėlio dėl partijos sprendimo. Esą jeigu premjeras Algirdas Butkevičius būtų pasiryžęs mesti iššūkį D. Grybauskaitei, rinkimų rezultatai būtų visiškai kitokie. „Mes praleidome labai gerą, istorinį momentą laimėti šiuos prezidento rinkimus. A. Butkevičius būtų juos laimėjęs“, - sakė V. Andriukaitis.Sykiu jis kritikavo Z. Balčytį, nepasiryžusį išsižadėti vietos socdemų sąrašo EP rinkimuose viršūnėje. Esą jam reikėjo pasakyti, kad jis ketina dirbti Lietuvoje, be atsarginio varianto.
V. Landsbergis – apie Z. Balčyčio charakterį: neišėjo jam pultiĮ D. Grybauskaitės rinkimų štabą atvyko ir konservatorių patriarchas Vytautas Landsbergis. Politikas yra vienas nuosekliausių D. Grybauskaitės rėmėjų, tačiau pabrėžė, kad Z. Balčyčio gauti balsai yra balsai prieš prezidentę.  Plačiau...
Z. Balčytis: pasiruošimui rinkimams turėjau per mažai laikoSocialdemokratų kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis pripažįsta, kad rinkimų „tendencijos yra aiškios“, tačiau prezidentę Dalią Grybauskaite su perrinkimu ketina sveikinti tik suskaičiavus galutinius rezultatus.„Tendencijos yra aiškios, manau, jos pakankamai geros, mūsų partija gerai sudalyvavo (...). Rezultatai yra: 6 už prezidentę, 4 už mane - tai visai normalus rezultatas. Kas galėjo pagalvoti“,  - žurnalistams socialdemokratų rinkimų štabe vėlų sekmadienio vakarą sakė Z.Balčytis.Paklaustas, ar jau įvertino rinkimų kampanijos klaidas ir ką šiuo metu darytų kitaip, jis tikino, kad rinktųsi tą pačią strategiją, tačiau pasiruošimui rinkimams reikėtų daugiau laiko.„Manau, rinkimų kampanija buvo nelengva, penkerius metus nebuvau aktyvus Lietuvos politiniame gyvenime, pradėjau savo rinkiminę kampaniją nuo dviejų procentų žinomumo. Aišku, manau, kad man asmeniškai buvo per trumpas laikas rinkiminėje kampanijoje“, - sakė Z.Balčytis.„Ne, nesveikinau. Sveikinsiu tiktai tada, kai bus suskaičiuoti visi galutiniai rezultatai“, - sakė jis, paklaustas, kada ketina su pergale sveikinti D.Grybauskaitę.Jis taip pat sakė, kad kol kas dar ankstoka diskutuoti dėl jo galimybių užimti Europos komisaro postą.„Šis klausimas didele dalimi ne nuo manęs priklausys, apie jį bus kalba spalio mėnesį, dėl to tarpusavyje apsispręsti turės politinės partijos“, - sakė Z.Balčytis.Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, suskaičiavus 1605 apylinkių iš 2004 balsus, už D.Grybauskaitę balsavo apie 56 proc., už Z.Balčytį - apie 42 proc. rinkėjų.
Skirtumas tik didėjaPanašu, kad įsivyravo savotiška D. Grybauskaitės persvaros didėjimo tendencija. Suskaičiavus 1679 apylinkių balsus, prezidentei tenka 56,35 proc. visų balsų, Z. Balčyčiui – 41,69 proc.
V. Tomaševskis į Briuselį ruošiasi vienasLietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis nelaukia, kad jo blokas pelnys dvi vietas EP. Tokiu atveju, jis būtų vienintelis savo bloko atstovas Briuselyje. „Mes tikimės, kad mūsų sąrašas gaus 7 proc. balsų. Mandatas bus vienas“, - prognozavo V. Tomaševskis.
V. Uspaskichas: tikiuosi, kad žmonės nepasigailėsDarbo partijos įkūrėjas ir EP sąrašo lyderis Viktoras Uspaskichas LRT televizijos eteryje prisipažino rinkimų karštinės metu žiūrėjęs ledo ritulio čempionato finalą, kuriame Rusijos rinktinė iškovojo auksą.„Vyksta finalas, tikrai žiūriu“, - sakė V. Uspaskichas,Su „darbiečiais“ seniai konfliktuojančią prezidentė „darbiečių“ patriarchas pasveikino su pergale. „Sveikinu D. Grybauskaitę. Matome, kad niekas nesikeis, nors mes norėjome kito prezidento“, - teigė politikas.Sykiu jis neslėpė ne pačių šilčiausių jausmų perrinktai prezidentei.„Tikiuosi, kad žmonės nepasigailės, kad išrinko D. Grybauskaitę“, - rėžė V. Uspaskichas.
Seimo pirmininkė atvyko pasveikinti D. GrybauskaitėsSeimo pirmininkė Loreta Graužinienė vėlų sekmadienio vakarą atvyko pasveikinti Dalios Grybauskaitės su pergale prezidento rinkimuose.„Atvažiavau pasveikinti, kadangi Z.Vaigauskas (VRK pirmininkas - BNS) jau išėjo į spaudos konferenciją, tendencijos labai ryškiai matyti, nėra galimybių pasikeisti rezultatams. Palinkėjau prezidentei sėkmės sunkiame darbe“, - žurnalistams sakė L.Graužinienė.D.Grybauskaitei ji įteikė geltonų rožių puokštę.Plačiau...
V. Landsbergis: prezidentė nemažins pastangų kovoje su korupcijaAntrąją savo kadenciją prezidentė Dalia Grybauskaitė turėtų nemažinti pastangų kovodama su korupcija ir kurdama veiksmingesnę teisėsaugą, sako buvęs pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis.„Teko girdėti, kad prezidentė D.Grybauskaitė, manant, kad ji toliau bus prezidentė, tikrai nesumažins savo pastangų perlaužti korupcijos tendenciją Lietuvoje ir gauti veiksmingesnę teisėsaugą“, - sekmadienį BNS sakė V.Landsbergis.Jis naktį atvyko į Vilniaus dailės akademijos galeriją „Titanikas“ pasveikinti D.Grybauskaitės su perrinkimu.Pasak V.Landsbergio, D.Grybauskaitė prezidento rinkimus laimėjo dėl to, kad buvo geresnė kandidatė.„Paprasčiausiai ji geresnė kandidatė, tai gana aiškiai matoma. Ji buvo labai matoma ir Lietuvoje, ir jos tarptautinis prestižas yra nepalyginamas yra. Žmonės tiek sveiko proto turi - kur yra tikresnis prezidentas, kuriam nereikia aiškinti, iš kur aš atvažiavau ir kas aš toks. Ją visi žino ir vertina. Tai Lietuvai yra labai naudinga. Lietuvos atstovavimui ir Lietuvos interesų gynimui. Nes ji juos žino, yra juos tvirtai gynusi“, - kalbėjo V.Landsbergis.Paklaustas, kuo gali skirtis pirmoji ir antroji D.Grybauskaitės kadencijos, politikos senbūvis atkreipė dėmesį, kad tai diktuos ir tarptautinė situacija.„Yra ir tarptautinė padėtis, išbandymai, iššūkiai, jie labai keičiasi. Žiūrėkite, kas pasidarė per pastaruosius metus. Antroji D.Grybauskaitė ateina į naują pasaulį - į agresijos, į karo pasaulį. Lietuvai realios grėsmės gali iškilti, jos sienos gali būti jos sienos pažeistos. Prezidentė turės ginti valstybę ne tik tarptautiniuose forumuose, o iš S.Daukanto aikštės“, - BNS sakė V.Landsbergis.Sekmadienį Lietuvoje vyko antrasis prezidento rinkimų turas. Suskaičiavus daugiau nei pusę balsų, užtikrintai pirmauja D.Grybauskaitė.
D. Grybauskaitė prabilo apie rinkiminį purvą„Kaip buvusi sportininkė, galiu pasakyti, kad reikia atbėgti iki finišo“, - rezultatais džiaugtis neskubėjo D. Grybauskaitė.Vis dėlto prezidentė LRT televizijos eteryje pasirodė aiškiai atsipalaidavusi. Sykiu ji pabrėžė, jog jos pergalė – tai pirmas kartas Lietuvos istorijoje, kai prezidentas perrenkamas antrai kadencijai iš eilės. Dvi kadencijas Lietuvai vadovavo ir Valdas Adamkus, tačiau iš jo šalies vairą buvo perėmęs per apkaltą nušalintas Rolandas Paksas.Be to, D. Grybauskaitė prabilo apie nešvarius žaidimus – „purvą, kurį pila purvini žmonės“. „Matėte purvo lavinas prieš pat rinkimus. (…) Tai įrodo jūsų brandumą. Turime visada žinoti, kad purvą pila purvini žmonės“, - teigė D. Grybauskaitė.
D. Grybauskaitė veržiasi į priekįSuskaičiuoti jau 1605 apylinkių duomenys. D. Grybauskaitės balsų skaičius perkopė 56 proc. Z. Balčyčio rinkėjų proporcija smuko žemiau 42 proc.
Liberalai pateiks sensaciją?Liberalų sąrašo lyderis Gintaras Steponavičius specialioje LRT televizijos prabilo apie pirmuosius EP rinkimų duomenis. Anot jo, Liberalų sąjūdis gali tikėtis netgi ne vieno, o dviejų mandatų. G. Steponavičiaus teigimu, liberalai gali tikėtis daugiau nei 10 proc. visų balsų.
V. Gaidys: didieji miestai Z. Balčyčio nebeišgelbėsRinkimų rezultatai iš didžiųjų miestų gali tik padidinti prezidentės Dalios Grybauskaitės persvarą prezidento rinkimuose, sako sociologas Vladas Gaidys.Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Vilmorus“ vadovo teigimu, Z.Balčyčio stiprioji pusė yra rajonai, kaimiškosios vietovės, tad didelės vilties į miestus jam nebereikėtų dėti. V.Gaidžio tegimu, Z.Balčyčiui nepavyko mobilizuoti ir socialdemokratų elektorato.Anot sociologo, mažesnis rinkėjų aktyvumas yra palankesnis D.Grybauskaitei.„Labai aktyvus yra Tėvynės sąjungos elektoratas, kiek darėme apklausų kovą, balandį, 90 proc. žadėjo balsuoti už Dalią Grybauskaitę. Tad kuo mažesnis bendras rinkėjų aktyvumas, tuo didėja jų svoris“, - sakė sociologas.Kalbėdamas apie rinkimus į Europos Parlamentą, V.Gaidys tvirtino, kad išankstinės rinkėjų nuotaikos byloja, jog žmonės turėtų balsuoti panašiai, kaip per Seimo rinkimus, didžiausius šansus deleguoti daugiausia savo atstovus Briuselyje turi socialdemokratai ir konservatoriai.„Yra 11 kėdžių, o norint gauti vieną vietą Europos Parlamente, reikia surinkti apytiksliai 10 proc. balsų. Pagal tai, išankstinių apklausų duomenimis, socialdemokratai turėtų 3 vietas, konservatoriai - 2, „Tvarka ir teisingumas“ - 2, toliau visi - po vieną“, - sakė V.Gaidys.Vyriausiosios rinkimų duomenimis, suskaičiavus 1446 apylinkių iš 2004 balsus, už D.Grybauskaitę balsavo 55,5 proc., už Z.Balčytį - 42,5 proc. rinkėjų.
Z. Vaigauskas: radikalių permainų tikėtis sunkuSuskaičiavus didelę dalį balsų, VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas spaudos konferencijos metu pareiškė, jog vargiai tikėtina, kad D. Grybauskaitei palankus balsų skirtumas gali sumažėti.„Jis vargu, ar gali persisverti į kitą pusę“, - sakė Z. Vaigauskas.
Kaip rezultatų laukdami šurmuliuoja socialdemokrataiRinkimų į Europos Parlamentą (EP) rezultatų laukiantys socialdemokratai šurmuliuoja: vaišinasi užkandžiais, jiems pasiūlyta vandens, sulčių bei vyno. Tiesa, euforijos štabe nedaug: jų kandidatas į prezidentus Z. Balčytis nuo pirmų pasirodžiusių rezultatų atsilieka nuo D. Grybauskaitės, o rinkimų į EP rezultatų dar nėra.   Plačiau skaitykite čia. 
Artėja pusiaukelė: Z. Balčyčiui sensacija nekvepiaSuskaičiuoti jau 1446 apylinkių duomenys. Tai apima beveik pusę visų šalies rinkėjų. Rezultatuose – stabilumas: D. Grybauskaitei tenka 55,52 proc. visų balsų, Z. Balčyčiui – 42,58 proc.
Intrigos nematytiSuskaičiuoti jau 1365 apylinkių duomenys. Intriga nekvepia: 55,59 proc. visų balsų tenka D. Grybauskaitei, Z. Balčyčiui – 42,53 proc. Duomenis jau atsiuntusiose apylinkėse registruota beveik 43 proc. visų šalies rinkėjų.
A. Butkevičius jau sveikina D. GrybauskaitęA. Butkevičius, nelaukdamas galutinių rezultatų, pasveikino D. Grybauskaitę su perrinkimu.  „Sveikinu dabartinę prezidentę su perrinkimu ir dėkoju žmonėms, kurie pirmiausia atliko pilietinę pareigą ir parodė pilietinę brandą šiuose rinkimuose dėl to, kad atėjo gana didelis skaičius rinkėjų. Tai nuteikia gana optimistiškai, manau, ir žiūrint į  ateitį, nes vis dėlto valstybės vadovo rinkimai parodo, kad yra nepaprastai svarbūs žmonėms ir žmonės jaučia pilietinę pareigą ir atsakomybę“, - Z. Balčyčio štabe sakė A. Butkevičius.Plačiau skaitykite čia.
Politologas: panašu, kad laimėtojas jau aiškusVytauto Didžiojo universiteto profesorius, politologas Mindaugas Jurkynas specialioje LRT televizijos laidoje pareiškė, kad laimėtojas prezidento rinkimuose jau beveik nekelia abejonių. „Panašu, kad tos tendencijos, kurias matome, tos proporcijos neturėtų keistis. (…) Prezidentę antrai kadencijai iš esmės jau ir turime“, - sakė M. Jurkynas.
Atotrūkis šiek tiek sumažėjoSuskaičiavus 1295 apylinkių duomenis, D. Grybauskaitės persvara šiek tiek aptirpo. Prezidentei tenka 55,47 proc. visų balsų, Z. Balčyčiui - 42,68 proc.
„Baltosios pirštinės“: iki 22 val. užfiksuoti 103 rinkimų pažeidimaiIki 22:00 val. užfiksuoti 103 galimi antrojo LR Prezidento rinkimų turo ir Europos Parlamento rinkimų pažeidimai. Per išankstinį balsavimą ir balsavimą namuose užfiksuoti 84 galimi pažeidimai, o pirmajame LR Prezidento rinkimų ture užfiksuotas 101 galimas pažeidimas.Nuo Deklaracijos dėl garbingų ir sąžiningų rinkimų pasirašymo dienos (2014 m. balandžio 11 d.) iš viso užfiksuoti 288 galimi Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų pažeidimai.Daugiausiai užfiksuotų galimų pažeidimų (152) gauta dėl įvairios neleistinos agitacijos: rinkimų dienomis palikti kabėti politinės reklamos plakatai, lankstinukai balsavimo vietose ir pan.Užfiksuota ir galimų šiurkščių pažeidimų, tokių kaip rinkėjų balsų pirkimas, pavežimas ar agitavimas rinkimų dieną. Nerimą kelia ir naujos tendencijos - neraglamentuoti agitacijos skleidimo būdai socialiniuose tinkluose.
R. Paksui vieno gyvenimo nepakanka„Tvarkos ir teisingumo“ partijos lyderis Rolandas Paksas pamažu ruošiasi dar vienai kadencijai Europos parlamente. Politikas LRT televizijos eteryje pareiškė turįs tiek politinių vizijų, kad vieno gyvenimo jų įgyvendinimui nepakanka. „Aš turiu daugybę minčių, planų, idėjų. Jų užtektų trims, keturiems gyvenimams“, - sakė R. Paksas.Europos Parlamente ketina dirbti toje pačioje frakcijoje„Tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas teigia, kad jei būtų išrinktas į Europos Parlamentą, norėtų ir toliau dirbti toje pačioje Laisvės ir demokratijos frakcijoje.„Mums labai nesudėtinga pasirinkti, mes pasisakome už tas politines jėgas, kurios deklaruoja valstybių lygybę Europos Sąjungoje, ne vieno centro valdoma Europa, bet tautų valdoma Europa. Aš dirbau Laisvės ir demokratijos frakcijoje ir norėčiau ir toliau toje frakcijoje dirbti“, - sekmadienį užsidarius rinkimų apylinkėms partijos štabe žurnalistams sakė R.Paksas.Jo teigimu, partija tikisi gauti tris vietas Europos Parlamente.Vertindamas prezidento rinkimus R.Paksas teigė, kad Lietuvai reikia naujo telkiančio prezidento, kuriuo, anot jo, galėtų būti socialdemokratas europarlamentaras Zigmantas Balčytis.„Aš noriu pasakyti, kad mes drąsiai parėmėme Z.Balčytį jau pirmame ture. Tai reikštų, kad mes tikimės, kad jis gali pasiekti prezidento postą. Šiaip aš galvoju, kad Lietuvai reikalingas atsinaujinimas, reikalingas naujas telkiantis prezidentas. Manau, kad juo galėtų būti Z.Balčytis“, - kalbėjo R.Paksas.Anot jo, dėl mažo rinkėjų aktyvumo politikai turėtų kaltinti patys save.„Gaila, kad toks aktyvumas yra. Aišku jis nėra tragiškas, palyginti su kitomis valstybėmis, bet kuo daugiau piliečių, kuo daugiau nuomonių, tuo teisingesnis sprendimas. Galbūt politikai turėtų ieškoti savo kaltės, o ne ieškoti pasiteisinimo dėl oro, ar netinkamo balsavimo laikotarpio“, - sakė R.Paksas.Sekmadienį Lietuvoje vyksta antrasis prezidento rinkimų turas ir rinkimai į Europos Parlamentą. Dėl valstybės vadovo posto penkeriems metams varžosi prezidentė Dalia Grybauskaitė ir europarlamentaras socialdemokratas Zigmantas Balčytis.
Už D. Grybauskaitę balsavo daugiau kaip 56 proc. rinkėjų, rodo tarpiniai rezultataiAntrosios kadencijos siekianti Dalia Grybauskaitė turėtų laimėti Lietuvos prezidento rinkimus, rodo tarpiniai rezultatai.Suskaičiavus penktadalio rinkėjų balsus, už D.Grybauskaitę balsavo 56,34 proc., o už socialdemokratą europarlamentarą Zigmantą Balčytį - 42,89 proc. rinkėjų.Šiose apylinkėse - 1078-iose iš 2004-ių - rinkimuose sekmadienį balsavo per 43 proc. rinkėjų.Visos šalies duomenimis, sekmadienį iki 19 val. balsuoti atėjo 37,11 proc. rinkėjų, dar 6,58 proc. rinkėjų savo valią yra pareiškę iš anksto.Šalies vadovas renkamas penkerių metų kadencijai.
D. Grybauskaitė didina atotrūkįSuskaičiuoti jau 1210 apylinkių duomenys. D. Grybauskaitės persvara auga: jai tenka 55,54 proc. visų balsų, Z. Balčyčiui – 42,62 proc.
D. Grybauskaitės mokytoja: gaunu per daug prezidentės dėmesioSpecialios LRT televizijos laidos eteryje pasirodė ir Stefanija Kasiulaitienė, buvusi D. Grybauskaitės anglų kalbos mokytoja. Ji, viešėdama D. Grybauskaitės štabe, neslėpė džiaugsmo dėl savo auklėtinei kol kas aiškiai palankių rinkimų rezultatų.Pirmiausiai pedagogė pareiškė pykusi dėl „šmeižikiškų nesąmonių“ žiniasklaidoje.„Kiekvieną jos žingsnį, kas tiktai parašyta apie ją. Visada piktinausi visokiom šmeižikiškom nesąmonėm“, - atviravo S. Kasiulaitienė. Mokytoja neslėpė sulaukianti daug D. Grybauskaitės dėmesio. Gal net per daug.„Ji niekada manęs nepamiršta. Per šventes, per Mokytojo dieną. Per daug net to dėmesio rodo“, - sakė S. Kasiulaitienė.
Suskaičiuoti jau pusės apylinkių balsaiVRK skelbia jau 1078 apylinkių duomenis. Nors tai daugiau nei pusė visų apylinkių, jos apima 27,54 proc. šalies rinkėjų. Na, o tendencijos nekinta. D. Grybauskaitės persvara – stabili ir šiek tiek ūgtelėjusi: 55,39 proc. prieš 42,79 proc. balsų Z. Balčyčiui.
V. Uspaskichas: Z. Balčyčiui koją pakiš žemas aktyvumasEuroparlamentaras, „Darbo partijos“ narys Viktoras Uspaskichas teigė, kad jei rinkimuose aktyvumas būtų buvęs didesnis, Z. Balčytis būtų turėjęs daugiau galimybių laimėti rinkimus. Europos Parlamento rinkimuose V. Uspaskichas sakė norintis bent 2 vietų.„Vienas gerai, du – labai gerai“, - sakė jis.
Kur D. Grybauskaitė stipriausia?Suskaičiavus nemažą dalį balsų, galima daryti pirmas išvadas apie abiems kandidatams palankiausias apygardas. Pirminiais duomenimis, Kaune D. Grybauskaitę remia daugiau nei 75 proc. rinkėjų, Kauno rajone – apie 67 proc. Mažiau nei 50 proc. balsų prezidentė gauna tik aštuoniose apygardose. Z. Balčyčiui palankiausias Visaginas – čia socialdemokratą remia net 85,89 rinkėjų, kurių balsai jau suskaičiuoti. 85 proc. jam tenka ir Šalčininkuose, 80 proc. – Vilniaus rajone. Vilniaus mieste kol kas taip pat laimi Z. Balčytis (75,53 proc.), tačiau sostinėje suskaičiuota tik labai nedidelė dalis balsų.
Z. Balčyčio spurtas sustojoAtrodė, kad Z. Balčytis pamažu atsitiesia. Tačiau suskaičiavus 953 apylinkių duomenis, D. Grybauskaitė vėl susigrąžino didesnę persvarą: 55,33 proc. prieš 42,89 proc. 
Z. Balčytis dar nepraranda vilčiųNors pirmieji rezultatai rodo, kad Z. Balčytis jau atsilieka per 10 proc., jis kol kas rankų nenuleidžia: tikisi palaikymo didžiuosiuose miestuose ir rajonuose.  „Manau, ir Vilniuje, ir Šiauliai gali būti, nes tai mūsų socdeminis miestas. Dar po kol kas tikiuosi“,  –  rankų nenuleidžia Z. Balčytis.
Dalį balsų Z. Balčytis atsikovojo paskelbus 856 apylinkių duomenis. Paskelbus šiuos rezultatus, D. Grybauskaitė pirmavo su 54,84 proc., socdemui teko 43,39 proc. visų balsų.
Liberalai rezultatų laukia sovietmečio dvasiojeAr padės Liberalų sąjūdžiui 30 tūkstančių žmonėms išdalytų gerberų? Atsakymo į šį klausimą partijos lyderis Eligijus Masiulis laukia legendiniame restorane „Neringa“, garsiame dėl išsaugotos autentiškos sovietmečio atmosferos. Čia yra ir partijos sąrašo lyderiai Europos Parlamento (EP) rinkimuose – Gintaras Steponavičius, Antanas Guoga, kiti liberalai ir jiems prijaučiantys. Plačiau...
Z. Bačytis šiek tiek atsitiesėSuskaičiavos 775 apylinkių balsus, D. Grybauskaitės persvara vėl kiek aptirpo: prezidentei teko 54,91 proc. visų balsų, Z. Balčyčiui - 43,33 proc.
L. Graužinienė nori šalto ir vyriško proto PrezidentūrojeSeimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė teigė besivilianti, kad prezidento rinkimus laimės Z. Balčytis.„Tikiuosi naujo prezidento ir manau, kad šioje geopolitinėje sudėtingoje situacijoje reikia šalto, vyriško proto ir tikiu, kad žmonės tai suprato, bent jau žiūrėdami debatus“, - teigė ji.Plačiau skaitykite čia. 
D. Grybauskaitės persvara augaSuskaičiuoti jau 699 apylinkių duomenys. Gerų žinių socdemams nėra: D. Grybauskaitei tenka 55,05 proc. visų balsų, Z. Balčyčiui - 43,21 proc.
A. Butkevičius: intriga yraNors skelbiant pirmuosius balsavimo rezultatus D. Grybauskaitė prieš Z. Balčytį pirmauja gana solidžia persvara, premjeras ir socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius laukia pokyčių. „Aš manau, kad intriga yra“, - specialioje LRT televizijos laidoje teigė A. Butkevičius. Anot jo, reikėtų palaukti duomenų iš didžiųjų miestų: Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos.
D. Grybauskaitės persvara vėl augaSuskaičiuoti balsai jau beveik 600 apylinkių. D. Grybauskaitės persvara vėl auga: 54,71 proc. prieš 43,58 proc.
Atotrūkis tarp kandidatų mažėjaSuskaičiuoti duomenys iš jau 476 apylinkių. D. Grybauskaitės persvara kiek aptirpo. Iš visų suskaičiuotų balsų, jai teko 54,48 proc., Z. Balčyčiui - 43,89 proc.
Pirmieji rezultatai: pirmauja D. GrybauskaitėVRK pradeda skelbti pirmuosius balsavimo rezultatus. Suskaičiavus nedidelę dalį balsų, D. Grybauskaitė pirmauja gana tvirtai: 54,62 proc. prieš 43,71 proc. Z. Balčyčiui.
R. Švedas: išleidome viskąR. Švedo teigimu, per rinkimų kampaniją prezidentė D. Grybauskaitė išleido visus suaukotus pinigus – apie 330 tūkst. litų. „Išleidome praktiškai visus pinigėlius, kurie ir buvo mums paaukoti kaip parama ir kuriuos jūs matysite Vyriausiosios rinkimų komisijos internetinėje svetainėje. Vakar dienai tai yra 330 tūkst. litų“, - sakė pašnekovas. R. Švedas teigia, kad perrinkimo siekianti prezidentė per rinkimų kampaniją susilaukė aktyvesnio kitų kandidatų ir žiniasklaidos dėmesio. Taip jis atsakė į klausimą, ar regi, kad rinkimuose būtų buvusios panaudotos „juodosios technologijas“ arba nešvarūs žaidimai. Plačiau skaitykite čia...
Z. Balčytis : „sustiprinta retorika“ apie Rusijos grėsmes perdėtai dirgina žmonesSocialdemokratų kandidatas prezidento rinkimuose Zigmantas Balčytis sekmadienio vakarą pareiškė, kad „sustiprinta retorika“ dėl Rusijos keliamų grėsmių nepagrįstai dirgina visuomenę.Užsidarius rinkimų apylinkėms, laukdamas rezultatų Europos Parlamento narys teigė manantis, kad dvišaliams Lietuvos ir Rusijos santykiams svarbi ir retorika.„Perdėtai naudoti sustiprintą retoriką, kad turime pirkti greitai ginklus ir dar kažką, ypatingai šitoje situacijoje, galbūt irgi yra perdėtas dirginimas mūsų žmonių“, - LRT televizijai rinkimų štabe sakė Z.Balčytis.Europarlamentaras pabrėžė, kad Rusijos pažadas gerbti Ukrainos prezidento rinkimų rezultatus yra pozityvus žingsnis.„Esu įsitikinęs, kad visas pasaulis ieško kompromisų ir politinio išėjimo iš šito kelio. Matome, kad pati Rusija apsisprendė ir (prezidentas Vladimiras) Putinas gerbs Ukrainoje prezidento rinkimus. Tai yra pozityvūs dalykai. Esu įsitikinęs, kad kartais ir retorika gali pasitarnauti galbūt geresniam ir greitesniam politinio dialogo suradimui“, - kalbėjo Z.Balčytis.
Aktyvumas perkopė 44 proc. Rinkėjų aktyvumo iki 19 val. duomenų skaičiavimas eina į pabaigą. Suskaičiavus beveik visų apylinkių duomenis, aktyvumas rinkimų dieną siekia jau apie 37,6 proc. Dar 6,58 proc. rinkėjų balsavo iš anksto. Taigi bendras rinkėjų aktyvumas jau perkopė 44 proc. VRK prognozė: galutinis aktyvumas sieks tarp 45 ir 48 proc.
Aktyviausiai balsuota Palangoje,  paskelbti pirmieji rinkimų rezultatai Kinijoje, Indijoje, KazachstaneAktyviausiai sekmadienį rinkėjai balsavo Palangoje - čia aktyvumas siekė 44,11 procento. Šalčininkų rajone balsavo 43,65 proc., Vilniaus rajone - 42,85 proc., Vilniaus mieste - 42,26 proc. rinkėjų. Mažiausiai aktyvūs buvo rinkėjai Kalvarijos apygardoje - 27,82 proc., Kaišiadorių rajone - 29,08 proc., Visagine - 30,23 procento.Spaudos konferencijoje kalbėjęs policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla pažymėjo, jog dėl rinkimų pažeidimų policija gavo kelias dešimtis pranešimų, tačiau ikiteisminių tyrimų nei administracinių teisenų nepradėta, yra priimtas vienas procesinis sprendimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.VRK vadovas pranešė, jog užsienio lietuvių balsus jau suskaičiavo rytinėse valstybėse - Kinijoje, Indijoje, Kazachstane - esančios ambasados. Čia gauti 157 balsai, pirmauja antros kadencijos siekianti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Kaip sakė Z.Vaigauskas, D.Grybauskaitė iš šių balsų gavo 131, socialdemokratas Zigmantas Balčytis - 21 balsą.Lietuvos rinkėjų pirmuosius balsus, iš mažesniųjų apylinkių, VRK planuoja gauti ir paskelbti iki 20.30 valandos.
A. Kubilius D. Grybauskaitei prognozuoja solidžią persvarąĮ savo partijos štabą sostinės „Europa City“ viešbutyje atvykęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderis Andrius Kubilius pranašauja D. Grybauskaitei laimėjimą, o į Europos Parlamentą tikisi išsiųsti du arba tris savo partijos narius.„Tikimės, kad Dalia Grybauskaitė laimės. Tikėčiausi, kad net su pakankamai nemažu skirtumu“, - pranašavo konservatorių lyderis.Plačiau...
Naujausi aktyvumo duomenysVRK skelbia atnaujintus rinkėjų aktyvumo duomenis. Suskaičiavus duomenis iš 1765 apylinkių iš 2004, aktyvumas rinkimų dieną, iki 19 val., siekė 37,23 proc. Iš anksto balsavo 6,58 proc. rinkėjų. Taigi bendras aktyvumas artėja prie 44 proc. 
Z. Balčytis – apie galimybę namo išvykti prezidentiniu limuzinuPlačiau...
VRK duomenimis, galimybe balsuoti ne savo apylinkėje pasinaudojo arti 37 tūkst. rinkėjų. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla VRK spaudos konferencijoje pranešė, kad didžioji dalis nusiskundimų dėl galimų rinkimų tvarkos pažeidimų teko Vilniaus apskričiai. Tarp skundų – galimas balsų pirkimas už alkoholį.„Girti piliečiai, viešosios tvarkos pažeidimai, galimi balsų pirkimai už alkoholį“, - vardijo R. Požėla. Pasak jo, ikiteisminių tyrimų dėl šiurkščių nusižengimų nepradėta. 
VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas spaudos konferencijoje informavo, kad dalyje apylinkių susidarė eilės, dalis rinkėjų nespės, nes, pavyzdžiui, Vilniaus prieigose susidarė kamščiai. „Kaip ir tikėjomės, į vakarą mus pasiekė tie žmonės, kurie buvo išvykę į užmiestį. (…) Yra susidariusios eilės“, - kalbėjo Z. Vaigauskas.Pasak jo, aktyvumas „pakankamai“ nemažas. Z. Vaigauskas, prognozuoja, kad bendras aktyvumas sieks 45-48 proc. 
Kol kas skelbiami duomenys apie aktyvumą. VRK gavo 19 val. aktyvumo duomenis iš 1567 apylinkių (iš viso jų yra 2004), kol kas aktyvumas siekia 37,11 proc. Žinoma, šis skaičius augs.
Į rinkimų stebėtojų akiratį pakliuvo per pamokslą agitavęs klebonasPilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ savanoriai iki 18 val. užfiksavo 72 galimus prezidento ir Europos Parlamento rinkimų pažeidimus, ikiteisminiai tyrimai kol kas nėra pradėti.„Vienas išskirtinesnių gautų pranešimų apie galimą pažeidimą: Kupiškyje užfiksuotas atvejis, kuomet miestelio bažnyčios klebonas šv. mišių ir pamokslo metu kvietė rinkimuose balsuoti už vieną iš kandidatų į prezidentus“, - rašoma pranešime.Plačiau...
Ar galima balsuoti du kartus? Pasirodo, galimaRinkimų naujovė – galimybė balsuoti ne savo apylinkėje – gali turėti rimtų spragų. Tuo įsitikinęs į DELFI redakciją kreipęsis vilnietis. Jaunas vyras patikino galėjęs be jokių problemų sekmadienį atiduoti du balsus prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose.Galimybe balsuoti ne savo apylinkėje vilnietis susigundė išvykęs į miesto centrą. DELFI pašnekovas teigė su asmens dokumentu nuvykęs į apylinkę, įsikūrusią Lietuvos edukologijos universiteto rūmuose.Plačiau skaitykite čia. 
Rinkimų pažeidimai: VRK „išjungė“ R. JanutienęGyventojai aktyviai informuoja Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) apie galimus pažeidimus vykstant prezidento rinkimų antrajam turui ir rinkimams į Europos Parlamentą (EP). Kol kas rimčiausiai kliuvo „Lietuvos ryto“ televizijai ir vienam iš jos veidų – Rūtai Janutienei.Nors agitacijos draudimas įsigaliojo naktį iš penktadienio į šeštadienį ir galios iki sekmadienio vakaro, 20 val., kai bus uždarytos apylinkės, „Lietuvos ryto“ televizijos eteryje pasirodė galimai šį draudimą pažeidžianti laida. Ši laida – tai R. Janutienės „Nuoga tiesa“. Tiksliau, prezidento rinkimų tematikai dedikuotos laidos kartojimas. Tarp laidos dalyvių – kandidatai į EP, buvęs kandidatas į prezidentus. Taigi politinių pasisakymų, žinoma, netrūko.Į DELFI redakciją kreipėsi ne vienas skaitytojas, suabejojęs, ar tokią laidą galima transliuoti agitacijos draudimo metu.Plačiau...
Kodėl D. Grybauskaitė užtruko balsavimo kabinoje?Plačiau skaitykite čia.
Rinkimuose nebekandidatuojantis V. Landsbergis: balsavau už stipresnį žmogųPlačiau...
Rinkimų aktyvumas kritoRinkimų aktyvumas per antrąjį prezidento rinkimų turą ir EP rinkimus iš ryto atrodė didelis. Tačiau popiet užfiksuotas kritimas.Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, jog iki 14 val. balsavo 23,40 proc. visų rinkėjų. Tokie duomenys pateikti suskaičiavus beveik visose apylinkėse balsavusius rinkėjus. Prieš dvi savaites tuo pačiu metu balsavimo aktyvumas siekė 26,96 proc. VRK pirminikas Zenonas Vaigauskas spaudos konferencijos metu pranešė, kad smarkiai išaugo skaičius rinkėjų, kurie pasinaudojo teisė balsuoti ne savo rinkimų apylinkėje. Tokių rinkėjų skemadienį suskaičiuota jau apie 19 tūkst. „Ta galimybė balsuoti kitose rinkimų apylinkėse yra labai paklausi“, - teigė Z. Vaigauskas. VRK pirmininkas viliasi, kad aktyvumo nuosmukis yra laikinas, o rinkėjai į apylinkes plūstelės į darbo pabaigą. Z. Vaigauskas kartoja, kad visi rinkėjai, į apylinkę prisistatę iki 20 val., privalo būti aptarnauti. Vietos rinkimų apylinkės balsavimą baigti gali tik tada, kai savo balsą atidavė paskutinis iki 20 val. prisistatęs rinkėjas. 
„Baltųjų pirštinių“ savanoriai iki vidudienio užfiksavo 29 galimus rinkimų pažeidimusPilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ savanoriai, stebintys, kad būtų skaidriai ir sąžiningai balsuojama sekmadienį vykstančiuose Prezidento ir Europarlamento rinkimuose, kol kas, iki 12.30 val., užfiksavo 29 galimus pažeidimus.Pasak pranešimo spaudai, gaunama itin daug pranešimų apie neleistiną agitaciją. Vienas iš jų: Zarasų rajone, Dusetų kaime, buvo pastebėti politinės reklamos plakatai. „Baltosios pirštinės“ primena, kad rinkimų dieną agitacija draudžiama, tad dėl šio atvejo kreiptasi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, prašant ištirti šį pažeidimą ir kuo skubiau pašalinti neleistiną agitacinę medžiagą.Taip pat gautas pranešimas, kad Vilkaviškio rajono savivaldybėje galimai perkami balsai. Reaguojant į šį pranešimą, stiprinamos pajėgos šioje savivaldybėje - siunčiami „Baltųjų pirštinių“ iniciatyvos savanoriai iš aplinkinių savivaldybių.„Baltosios pirštinės“ atkreipia dėmesį, kad šiais metais, kompiuterizavus rinkimų apylinkes, rinkimų dieną atvyktus iki 20 val., galima balsuoti bet kurioje rinkimų apylinkėje. Taip pat leidžiama balsuoti ir neturint rinkėjo kortelės, svarbiausia su savimi turėti galiojantį asmens dokumentą su nuotrauka.
Policija daugiausia pranešimų gauna apie neleistiną agitacijąSekmadienį vykstant Prezidento ir Europarlamento rinkimams, iki 12 val. policija gavo 12 pranešimų apie galimus pažeidimus, praneša Policijos departamentas. Nuo gegužės 19-osios iki 25 d. 7 val. policija gavo 16 pranešimų apie galimus pažeidimus, ikiteisminių tyrimų sekmadienį kol kas nepradėta.Daugiausiai pranešimų gauta apie neleistiną agitaciją. Taip pat gauta pranešimų apie viešosios tvarkos pažeidimus, apie galimus papirkimus, apie įtartinus asmenis ir automobilius, kuriais neva vežami rinkėjai. Policija reaguoja ir tikrina kiekvieną pranešimą.
VRK vadovas teigia, kad rinkimų apylinkės dirba sklandžiaiVyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis (VRK), iki 10 val. antrajame prezidento rinkimų ture ir Europos Parlamento rinkimuose balsavo 7,4 proc. rinkėjų. Panašiai rinkėjai balsavo ir per pirmąjį prezidento rinkimų turą gegužės 11-ąją.VRK vadovas Zenonas Vaigauskas sakė, kad sunkumų turi labai nedidelis kiekis apylinkių, jos turi internetinio ryšio trikdžių, tačiau jų labai nedaug, likusios rinkimų apylinkės dirba sklandžiai. Z. Vaigauskas pažymėjo, kad gyventojai aktyviai naudojasi galimybe balsuoti ne savo rinkimų apylinkėje. „Mes turime pranešimų, kad iki 10 valandos 7 tūkst. 373 rinkėjai pasiprašė leidimo balsuoti kitose apylinkėse ir gavo jų sutikimą“, - sakė Z. Vaigauskas. VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė per spaudos konferenciją pastebėjo, kad gaunamų skundų dėl rinkimų pažeidimų nėra daug.„Skundų turime pakankamai mažai, skundžiasi rinkėjai dėl agitacinių plakatų stotelėse, arčiau nei 50 metrų iki balsavimo patalpos, kad pašto dėžutėse randa agitacijos, taip pat dėl Vilniaus rajone ant balsavimo patalpų iškabintų iškabų keliomis kalbomis. Na ir šiandien Vilniuje vyksta bėgimas, tai irgi skundžiasi, kad kai kurie rinkėjai negalės patekti į rinkimų apylinkę“, - sakė L.Matjošaitytė.
Balsavimo aktyvumas - kaip ir pirmajame ture Rinkėjų aktyvumas prezidento rinkimų antrajame ture ir Europos Parlamento rinkimuose - kaip ir prieš dvi savaites vykusiame pirmajame prezidento rinkimų ture.„Rinkėjų aktyvumas yra gana didelis, ir praktiškai toks pats kaip prieš dvi savaites“, - per spaudos konferenciją sekmadienį pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.Sekmadienį iki 10 val. balsavo 7,4 proc. rinkėjų, kai prieš dvi savaites tokiu metu aktyvumas buvo 7,39 procento. Iš anksto balsavo 6,58 proc. rinkėjų.Prezidento rinkimų pirmajame ture prieš dvi savaites iki 14 val. buvo balsavę 26,96 proc. rinkėjų, iki 19 val. - 43,53 proc. rinkėjų, o bendras aktyvumas siekė 52, 23 proc. rinkėjų. Savo valią iš anksto buvo pareiškę 6,02 proc. rinkėjų.Aktyviausiai iki 10 val. balsavo Šalčininkų rajono rinkėjai - 10,82 proc., Akmenės rajone balsavo 10,18 proc. rinkėjų, Anykščių rajone balsavo 9,29 proc. rinkėjų.VRK vadovas pažymėjo, kad išskyrus kelias apylinkes, turinčias keblumų dėl internetinio ryšio, rinkimų apylinkės dirba sklandžiai, gyventojai aktyviai naudojasi galimybe balsuoti ne savo rinkimų apylinkėje.„Mes turime pranešimų, kad iki 10 valandos, kaip žinote, įstatymas leidžia rinkėjams balsuoti ir kitoje apylinkėje, 7 tūkst. 373 rinkėjai pasiprašė leidimo balsuoti kitose apylinkėse ir gavo sutikimą“, - sakė Z.Vaigauskas.Užsienyje balsuoti antrajame prezidento rinkimų ture ir EP rinkimuose registravosi daugiau rinkėjų nei prieš dvi savaites. Kaip pranešė Z.Vaigauskas, pirmajame ture užsienyje registravosi 15 tūkst. 744 rinkėjai, tuo tarpu antrajame ture - 18 tūkst. 115 rinkėjų. Daugiausiai rinkėjų yra Jungtinėje Karalystėje - per 4,5 tūkst., Airijoje - per 1,4 tūkst., Norvegijoje - per 1,2 tūkst., Vokietijoje - per 1,1 tūkst. rinkėjų.„Rinkėjai buvo pakankamai aktyvūs, balsuojant iš anksto diplomatinėse atstovybėse, mūsų žiniomis, iki sekmadienio atvyko 1 tūkst. 298 rinkėjai. Atstovybių balsavimo komisijos išsiuntė paštu balsavimo dokumentus 11 tūkst. 687 rinkėjams, mums pranešė, kad maždaug 65 proc. visų užsienyje užsiregistravusių rinkėjų yra pasirinkę balsuoti paštu, nemažai, maždaug pusė rinkėjų balsų paštu jau yra pasiekę diplomatines atstovybes“, - pasakojo Z.Vaigauskas.VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė per spaudos konferenciją pastebėjo, kad skundų dėl rinkimų pažeidimų nėra gausu.„Skundų turime pakankamai mažai, rinkėjai skundžiasi dėl agitacinių plakatų stotelėse arčiau nei 50 metrų iki balsavimo patalpos, kad pašto dėžutėse randa agitacijos, taip pat - dėl Vilniaus rajone ant balsavimo patalpų iškabintų iškabų keliomis kalbomis. Šiandien Vilniuje vyks bėgimas, irgi skundžiasi, kad negalės patekti į rinkimų apylinkę“, - sakė L.Matjošaitytė.Lietuvoje sekmadienį balsavimas prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose apylinkėse prasidėjo 7 ir truks iki 20 valandos. Iki balsavimo pabaigos draudžiama agitacija, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją, iškabintą iki prasidedant draudimui.Rinkėjų sąrašuose įrašyta 2 mln. 536 tūkst. 215 rinkėjų.Prezidento rinkimų antrajame ture varžosi du daugiausiai balsų pirmą kartą balsuojant surinkę kandidatai: antros kadencijos siekianti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir socialdemokratas europarlamentaras Zigmantas Balčytis.Europos Parlamento rinkimuose dėl 11 mandatų Lietuvai rungiasi devynios partijos ir viena dviejų partijų koalicija.
Teisėsauga kol kas nepradėjo ikiteisminių tyrimų dėl pažeidimų per rinkimusLietuvoje vykstant antrajam prezidento rinkimų turui bei rinkimams į Europos Parlamentą, kol kas nėra gauta duomenų apie pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl galimų pažeidimų šių rinkimų metu.Tai BNS sekmadienį sakė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus specialistė Rita Stundienė.„Vakar užfiksuotas galimas pažeidimas, bet dėl jo dar aiškinamasi“, - BNS sakė prokuratūros atstovė. Pirminiais duomenimis, Tauragės rajone slaugos namų gyventojams neva buvo nurodyta už ką balsuoti.„Šios aplinkybės dar aiškinamos“, - teigė R.Stundienė.Per išankstinį balsavimą ir balsavimą namuose gauti 84 pranešimai apie galimus pažeidimus, skelbia pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ atstovai.Dauguma pranešimų -52 - gauti dėl neleistinos vieno iš kandidato į prezidentus agitacijos trumposiomis žinutėmis, kuomet žinutės siunčiamos asmenims, kurie nėra užsisakę kandidatų naujienų pranešimų, nėra davę sutikimo gauti politinę reklamą ar kitą informaciją.Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme numatyta bendra nuostata, kad asmens duomenys tiesioginės rinkodaros tikslu gali būti tvarkomi tik esant išankstiniam duomenų subjekto (fizinio asmens) sutikimui. Už šios nuostatos pažeidimą administracinių teisės pažeidimų kodekso 214-14 straipsnyje numatyta administracinė nuobauda - bauda nuo 500 iki 1000 litų, o esant pakartotiniam pažeidimui - nuo 1000 iki 2000 litų.Gautų neanoniminių pranešimų sąrašas perduotas Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai tolimesniam tyrimui.
Prezidento ir EP rinkimuose iš anksto balsavo 6,58 proc. rinkėjųPrezidento rinkimų antrajame ture ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose iš anksto savo valią pareiškė 166 tūkst. 871 arba 6,58 proc. rinkėjų.Iš anksto savivaldybėse balsavo per 73 tūkst. rinkėjų, specialiuosiuose paštuose - per 15 tūkst. rinkėjų, namuose - per 78 tūkst. rinkėjų.Pirmajame prezidento rinkimų ture savo valią iš anksto buvo pareiškę 152 tūkst. 792 arba 6,02 proc. rinkėjų.Lietuvoje sekmadienį balsavimas prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose apylinkėse prasidėjo 7 val. ir truks iki 20 valandos. Iki balsavimo pabaigos draudžiama agitacija, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją, iškabintą iki prasidedant draudimui.Rinkėjų sąrašuose įrašyta 2 mln. 536 tūkst. 215 rinkėjų.Prezidento rinkimų antrajame ture varžosi du daugiausiai balsų pirmą kartą balsuojant surinkę kandidatai: antros kadencijos siekianti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir socialdemokratas europarlamentaras Zigmantas Balčytis.Europos Parlamento rinkimuose dėl 11 mandatų Lietuvai rungiasi devynios partijos ir viena dviejų partijų koalicija.
„Baltųjų pirštinių“ savanoriai pastebi kol kas mažą rinkėjų aktyvumąPilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ savanoriai, aktyviai stebintys Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus visoje Lietuvoje, pastebi kol kas mažą rinkėjų aktyvumą. Pasak stebėtojų, siekiančių užtikrinti rinkimų skaidrumą ir sąžiningą balsavimą, nuo rinkimų apylinkių atidarymo 7.00 val. iki 9.00 val. nėra užfiksuota rinkimų pažeidimų.Vis dėlto per išankstinį balsavimą ir balsavimą namuose gauti 84 pranešimai apie galimus pažeidimus. Dauguma pranešimų (52) gauti dėl neleistinos vieno iš kandidato į Prezidentus agitacijos trumposiomis žinutėmis, kai žinutės siunčiamos asmenims, kurie nėra užsisakę kandidatų naujienų pranešimų, nėra davę sutikimo politinei reklamai ar kitai informacijai.„Baltosios pirštinės“ primena, kad Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme numatyta bendra nuostata, kad asmens duomenys tiesioginės rinkodaros tikslu gali būti tvarkomi tik esant išankstiniam duomenų subjekto (fizinio asmens) sutikimui. Už šios nuostatos pažeidimą LR administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta administracinė nuobauda - bauda nuo 500 iki 1000, o esant pakartotiniam pažeidimui - nuo 1000 iki 2000 litų.Gautų neanoniminių pranešimų sąrašas perduotas Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai tolesniam tyrimui.
Didesnio aktyvumo tikimasi popietLietuvoje sekmadienio rytą prasidėjo prezidento rinkimų antrasis turas ir Europos Parlamento rinkimai.Balsavimo apylinkės atsidarė 7 valandą. Rinkimų komisijos didesnio aktyvumo tikisi vakarop, kai daug gyventojų grįš iš kaimų ir sodų.Vilniaus Titnago rinkimų apylinkės komisijos pirmininkas Jonas Grinys sakė, kad per pirmąją valandą balsuoti atėjo gerokai mažiau rinkėjų nei anksčiau.„Iki aštuntos valandos paprastai ateidavo per šimtą rinkėjų, o dabar - tik 27. Daugiau rinkėjų laukiame pavakary, kai žmonės grįš iš sodybų, sodų ir kaimų“, - BNS sakė komisijos pirmininkas.Pasak jo, balsuoti galės visi, kurie į rinkimų apylinkės patalpas ateis iki 20 valandos.Iki penktadienio vakaro iš anksto rinkimuose buvo balsavę 5,5 proc. rinkėjų - kiek daugiau nei prieš dvi savaites. Didesnis išankstinis aktyvumas siejamas su karštais orais savaitgalį, per kurį daugelis žmonių išvyksta iš namų.Rinkėjų sąrašuose įrašyta 2 mln. 536 tūkst. 215 rinkėjų.Prezidento rinkimų antrajame ture varžosi du daugiausiai balsų pirmą kart balsuojant surinkę kandidatai: antros kadencijos siekianti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir socialdemokratas europarlamentaras Zigmantas Balčytis.Europos Parlamento rinkimuose dėl 11 mandatų Lietuvai rungiasi dešimt kandidatų sąrašų.