Ekonomistas Raimondas Kuodis „Žinių radijui“ sakė, kad pensijų didinimas iš skolintų pinigų yra piktnaudžiavimas politine galia.

„Iš politikų reiktų atimti teisę kilnoti pensijas. Normaliose Vakarų šalyse pensijas nustato ne politikai. Politikai nustato pensijų mokėjimo modelį, tvarką, bet nežaidžia šitų žaidimų, kad artėja rinkimai, norime pasirodyti geri, pagyvinti ekonomiką – iš skolintų pinigų padidiname pensijas ir taip pasididiname perrinkimo tikimybę. Tai yra korupcijos forma, piktnaudžiavimas patikėta galia asmeniniams tikslams, nes politiko asmeninis tikslas – būti perrinktam“, - „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ trečiadienį sakė R. Kuodis.

Pasak jo, Vakarų šalyse pensijas nustato nepriklausomos socialinio draudimo tarybos, kurios skaičiuoja socialinio draudimo galimybes keliasdešimt metų į priekį, kaip yra JAV.

„Nepriklausomas aktuarijus – žmogus, kuris dirba su tikimybėmis, tikėtinos gyvenimo trukmės prognozavimu, nustato sistemos galimybes ir pasako, kad pensijas indeksuosime tam tikru mastu: mažiausia infliacija + darbo našumas – demografijos prastėjimas. Toks yra normalus kelias.“

Ekonomisto teigimu, pensijos Lietuvoje mažos todėl, kad turime beveik mažiausią Europos Sąjungoje biudžetą.

„Todėl pensijoms skiriame beveik dvigubai mažiau procentais nuo BVP negu kitos šalys. Kol politikai neišspręs šitos pamatinės problemos, čia bus paklodės tampymas, kuri ir taip yra suplyšusi“, - sakė R. Kuodis.

Visą laidos „Dienos klausimas“ įrašą klausykite čia.