Toks sprendimas priimtas reaguojant į propagandinę laidą apie sovietų agresiją Sausio 13-ąją. Anot teismo, laidoje paskleista melagingė informacija, menkinamas sovietų agresijo sfaktas, tyčiojamasi iš Lietuvos žmonių ir niekinamas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas.

„Teismas sankcionavo komisijos sprendimą dėl „NTV Mir Lithuania“ programos retransliavimo, kuriuo komisija įpareigojo Lietuvos jurisdikcijai priklausančius televizijos programų retransliuotojus trims mėnesiams sprendimo įsigaliojimo dienos sustabdyti programų retransliavimą", - BNS sakė teismo atstovė spaudai Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.

LRTK pirmininkas Edmundas Vaitiekūnas BNS sakė, kad draudimas galios ne Europos Sąjungos (ES) erdvėje sukurtai produkcijai, tad dalis laidų šiuo kanalu ir toliau galės būti rodoma.

„Mes to kanalo neuždraudėme, uždraudėme tik laidas, kurios buvo pagamintos trečiose šalyse - šiuo atveju, Rusijoje. Reikia turėti omenyje, kad šis kanalas registruotas ES erdvėje, Anglijoje. Formaliai jis - ES kanalas. Bet kai kurie kabeliniai retransliuotojai apskritai uždaro tą kanalą - gavome vieną raštą, berods, iš Mažeikių retransliuotojų. Jie nurodo, kad jie uždarė tą kanalą, vietoje jo transliuos kažkurį ukrainietišką“, - sakė E.Vaitiekūnas.

Pasak E.Vaitiekūno, komisijos sprendimą turės užtikrinti visi retransliuotojai, tačiau ar „NTV Mir" transliacijas tik riboti, ar visiškai uždrausti, kiekvienas galės spręsti individualiai.

LRTK vadovas taip pat pranešė, kad komisija kol kas negali priimti sprendimo dėl Pirmojo Baltijos kanalo (PBK) laidos „Laikas“ bei kanalo „RTR Planeta“ laidos „Savaitės žinios“, nes vis dar laukiama ekspertų pasisakymo. Šiose laidose buvo tendencingai nušviečiami įvykiai Kryme.

„Išvadų dar neturime. Pagal įstatymą, išvadas turi pateikti kompetentinga institucija. Geranoriškai bendradarbiaujame su Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, nors pagal tarnybos kompetencijas, gana siaurai apibrėžta, kokias išvadas jie gali teikti. Pavyzdžiui, dėl karo kurstymo ar propagandos (teikti išvadų) jie neturi įgaliojimų. Tad, matyt, dar teks teisinę bazę peržiūrėti", - kaip bus elgiamasi dėl kitų laidų, informavo E.Vaitiekūnas.

LRTK „NTV Mir Lithuania“ programos retransliavimą apriboti nusprendė trečiadienį, dėl kovo 11-osios išvakarėse transliuoto dokumentinio filmo „Pasmerktieji. Spąstai grupei „Alfa“, kuriame buvo iškreipiami faktai apie sausio 13-osios įvykius.

Dėl PBK laidos „Laikas“ bei „RTR Planeta“ laidos „Savaitės žinios“ LRTK kovo pradžioje kreipėsi į ir Generalinę prokūratūrą, tačiau prokurorai ikiteisminio tyrimo nepradėjo.