Dalis šiai progai skirtų renginių prasidės anksčiau - vasario 14 dieną Prezidentūroje vyks gėlių, kurios bus dedamos ant Vasario 16–osios Akto signatarų kapų, perdavimo ceremonija ir bus apdovanoti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.

Vilnius ir Kaunas Vasario 16-ąją paminės koncertais: Vilniuje šventinis koncertas vyks Katedros aikštėje, jame pasirodys Vaida Genytė, Rosita Čivilytė, Povilas Meškėla. Vilniaus centre suliepsnos 16 simbolinių laužų, kurie Gedimino prospektu nusidrieks nuo Katedros iki V.Kudirkos aikštės.

Vilniuje, Teatro arenoje taip pat vyks išskirtinis roko grupės „Skylė“ koncertas „Broliai“. Tai dalis pilietinei Nepriklausomybės šventei skirto muzikos renginio „Auszra 16“, kurį kasmet rengia muzikos leidykla Dangus. „Skylė“ pasirodys ne tik su dainininke Aiste Smilgevičiūte, bet ir su kitais solistais, bei specialiai suburtu Juodaragio genties savanorių choru.

Kaune vyks koncertas „Švęskime laisvę!“, kuriame pasirodys latvių rokenkrolo grupė „Keksi“. Taip pat kauniečiams koncertuos Rūta Ščiogolovaitė, Merūnas Vitulskis, grupės „Pikaso“, „Žalvarinis“.

Į Klaipėdoje vyksiantį šventinį koncertą ir minėjimą uostamiesčio gyventojai turės įsigyti bilietus, tačiau šie kainuos vos du litus - tiek, kiek kainuoja bilieto atspausdinimas ir platinimas. Renginio „Švyturio arenoje“ metu bus įteiktas mero apdovanojimas už metų darbą Klaipėdoje. Po to vyks dviejų dalių tautinės muzikos koncertas. Žiūrovai kviečiami į koncertą pasipuošti tautiniais rūbais.

Lietuvos kultūros sostinės metus pradėjęs Panevėžys pakvies į koncertą „Laisvės pavasaris“, kuriame pasirodys atlikėjai Merūnas Vitulskis, Jeronimas Milius, Kastytis Kerbedis, Ieva Narkutė, Jurga Šeduikytė ir Giedrė Vokietytė, taip pat grupės „Rondo“ su choru „Božolė“, „ŽAS“ ir kiti atlikėjai.

Šiauliuose šventė prasidės poezija viešajame transporte: Šiaulių miesto autobusuose keleiviams eiles skaitys miesto dramos teatro aktoriai Monika Šaltytė ir Juozas Bindokas.

Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune Vasario 16-ąją vyks žinių turnyras, taip pat balsavimas už reikšmingiausius pirmosios Lietuvos Respublikos įvykius. Prezidentūros sodelyje vyks teatralizuotas susitikimas su istoriniais personažais, vyks akcija „Atmintis gyva“, retro muzikos koncertas.

Kaune taip pat rengiamas ateitininkų labdaros pokylis, kuris vyks istoriniuose Ateitininkų rūmuose, kuriame proginę kalbą sakys Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius. Visos surinktos lėšos atiteks „Ateitininkų fondui“, kuris remia ateitininkiško jaunimo veiklą Lietuvoje ir užsienyje.

Klaipėdoje šventė prasidės eisena iš Lietuvininkų į Atgimimo aikštę, kurioje vyks iškilminga rikiuotė, o dalyvius pasitiks muzika, jie bus vaišinami karšta arbata.

Prezidentūroje kitą sekmadienį bus teikiami valstybės apdovanojimai, o Daukanto aikštėje suplevėsuos visų trijų Baltijos šalių vėliavos - ceremonijos metu kalbą sakys prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kaune ir Klaipėdoje taip pat vyks varpų muzikos koncertai.

Vasario 16-oji minima kaip Valstybės atkūrimo diena, kai 1918 metų vasario 16 dieną Lietuvos Taryba paskelbė nepriklausomos demokratinės Lietuvos valstybės su sostine Vilniuje atkūrimą.