Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro sprendimu tyrimas pradėtas ketvirtadienį. Jį pavesta atlikti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorams, BNS informavo Generalinė prokuratūra.

Į Generalinę prokuratūrą dėl pirkimo, kurį vykdant SAM teko grąžinti beveik 2,3 mln. litų Europos Sąjungos (ES) paramos, praėjusią savaitę kreipėsi sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. Jis prokurorų paprašė įvertinti, ar yra teisinis pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galbūt netinkamų Bendrojo pagalbos centro (BPC) tarnautojų veiksmų, kurie esą galėjo sutrukdyti laiku įgyvendinti ES lėšomis finansuojamą projektą.

SAM aiškina, kad jai 2007 metais spendžiant dėl greitosios medicinos pagalbos įrangos įsigijimo BPC deleguotas ekspertas parengė ir tikslino reikalingos įsigyti įrangos techninę specifikaciją ir programinės įrangos reikalavimus, dalyvavo jos pirkimuose ir teigiamai įvertino du įrangos pirkimus. Tačiau minėta greitosios medicinos pagalbos automobilių kompiuterių ir GPS (buvimo vietos nustatymo) bei programinė įranga dėl savo nesuderinamumo su projekto lėšomis įsigytais GMP automobiliais bei dėl to, kad laiku nebuvo įdiegta BPC kuriama bendra sistema, turėjo būti iškomplektuota ir perduota kitoms greitosios medicinos pagalbos stotims.

BPC laikinasis vadovas Tadas Maroščikas savo ruožtu teigė, kad į prokurorus kreipęsis sveikatos apsaugos ministras siekia pridengti savo vadovaujamos įstaigos klaidas. Anot jo, deleguotas BPC atstovas - kompetentingas IT specialistas, kuris atliko savo darbą, tuo metu sprendimus dėl pirkimo priėmė visa SAM sudaryta viešųjų pirkimų komisija.

Valstybės kontrolė su Centrine projektų valdymo agentūra dėl pažeidimų šiame pirkime įpareigojo SAM grąžinti 2 mln. 299 tūkst. 500 litų.