Jis gruodžio pradžioje buvo pripažintas NMA vadovo konkurso laimėtoju, nes, pasak R.Visockytės, "pasirodė geriausiai". Gavęs palankias Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) bei Valstybės saugumo departamento (VSD) išvadas, žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna pasirašė įsakymą paskirti E.Bėrontą į naujas pareigas.

"Gavome pažymas iš STT ir VSD, jos ministrui leido pasirašyti įsakymą dėl E.Bėronto paskyrimo. Jis naujas pareigas pradeda eiti nuo antradienio, antradienį jis bus pristatytas kolektyvui", - BNS sakė R.Visockytė.

Portalas 15min.lt rašo, kad konkursas į NMA vadovo postą nuo pat pradžių vyko neskaidriai: jo sąlygos buvo suformuluotos per siaurai, jos tiksliai atitiko dviejų kandidatų patirtį, politikai nuo pat konkurso pradžios žinojo, kas konkursą laimės.

Pasak portalo, apie tai, kad iki tol mažai kam girdėtas Vilniaus savivaldybės teisininkas bus NMA vadovu, politikai sakė dar rugsėjį.

Iš NMA direktoriaus pareigų pernai spalį pasitraukė Saulius Silickas, kuris NMA vadovavo nuo 2005 metų. Skelbta, jog jis nusprendė trauktis dėl asmeninių priežasčių.