Renginio metu žmonėms pademonstruota, kokios gausios pajėgos dalyvauja organų donorystės ir transplantacijos procese.

Renginio teritorijoje leidosi Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Karinių oro pajėgų sraigtasparniai, kurie kviečiami į pagalbą, kai reikia organus pergabenti iš toliau esančių ligoninių į transplantacijos centrus Vilniuje ir Kaune.

Kasmet sraigtasparnių pagalbos prašoma apie 10 kartų. Renginio svečiai galėjo apžiūrėti sraigtasparnių įrangą, pasiklausyti, kaip vyksta donorų organų gabenimas, kaip vyksta žmonių gelbėjimo darbai.

Kiekvienais metais Organų donorystės ir transplantacijos diena minima antrąjį spalio šeštadienį. Šiemet Europoje ši diena minima jau 15-ąjį, o pasaulyje – 9-ąjį kartą.

Šiuo metu Lietuvoje organo ar audinio transplantacijos laukia 463 recipientai. Kauno apskrityje šis skaičius siekia 97.

Gyvybę gelbstinčių persodinimo operacijų (širdies, kepenų ir plaučių) laukia nemažai žmonių: širdies – 4 (3 gyventojai iš Kauno ir 1 pacientas iš Prienų), kepenų – 13 (10 žmonių iš Kauno ir po 1 Kėdainių, Kaišiadorių ir Raseinių miesto gyventoją), plaučių – 1 pacientas iš Kauno. Gyvenimo kokybę gerinančios transplantacijos (inksto, ragenos) laukia: ragenos – 43 (32 Kauno, 7 Kaišiadorių, 3 Raseinių ir 1 Prienų miesto gyventojas), inksto – 36 (22 Kauno, 7 Kėdainių, 3 Raseinių, 2 Jonavos, po 1 Kaišiadorių ir Prienų gyventoją).

Šiais metais dviejuose transplantacijos centruose Vilniuje ir Kaune yra atlikta 117 organų ir audinių transplantacijų. Kauno apskrities gyventojams buvo persodinti 22 organai ir audiniai (10 inkstų, 9 ragenos, 2 kepenų ir 1 širdies transplantacija). Kauno gyventojams transplantuotos 2 kepenys ir 1 širdis. Ragena persodinta 4 Kauno miesto ir jo rajono gyventojams, 2 žmonėms iš Kėdainių, 2 pacientams iš Prienų ir 1 Kaišiadorių gyventojui. Inksto persodinimo operacija atlikta 7 pacientams iš Kauno, 2 žmonėms iš Kaišiadorių ir 1 Raseinių gyventojui.

Šiuo metu Kaune organų donorystei oficialiai pritaria 3 031 žmogus – būtent tiek šio regiono gyventojų yra užpildę sutikimą donoro kortelei gauti.