"Italijoje registruotas privatus dvivietis lėktuvas, skrisdamas iš Karaliaučiaus pusės, įskrido į Lietuvos oro erdvę virš teritorinės jūros", - BNS informavo Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamentas.

Anot ministerijos, lėktuvas skrido be iš anksto suderinto skrydžio plano ir neatsakinėjo į skrydžių valdymo operatorių nurodymus.

"Baltijos šalių oro erdvėje patruliuojantys NATO oro policijos naikintuvai lėktuvą atpažino ir palydėjo iki Ventspilio (Latvijoje), kur orlaivį nutupdė", - informavo ministerija.

Anksčiau trečiadienį Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad pirmadienio vakarą Rusijos priešlėktuvinės gynybos pajėgos stebėjo, kaip virš Lenkijos teritorijos Gdansko įlankos link skrenda lėktuvas "Cessna". Anot Rusijos pareigūnų, netrukus jis kirto Rusijos sieną virš Gdansko įlankos, neatsakydamas į dispečerinės skambučius.

"Oro gynybos pajėgų naikintuvas "Sukhoi Su-27" Karaliaučiaus srityje buvo pakeltas, kad nustatytų lėktuvo tapatybę ir neleistų toliau pažeisti Rusijos oro erdvę, - pranešė Gynybos ministerija. - Įsibrovęs orlaivis pasuko atgal po regimojo kontakto su Su-27 įgula ir nuskrido Lietuvos link. Jis kirto Lietuvos sieną 21 val. 9 min. Maskvos (20 val. 9 min. Lietuvos) laiku".

Lietuvos Krašto apsaugos ministerija Rusijos pareiškimo sakė negalinti komentuoti.

"Lietuvos kariuomenė atsakinga už oro erdvę virš Lietuvos teritorijos stebėjimą ir kontrolę, todėl skrydžių oro erdvėje virš Rusijos Federacijos teritorijos nekomentuojame", - teigiama Lietuvos KAM komentare.