Socialdemokratai sekmadienį pareiškė, jog juodosios buhalterijos byloje kaltu pripažintas V. Gapšys turėtų „suspenduoti“ savo buvimą Seimo vicepirmininku. Pirmadienį didžiausia koalicijos partija pakartojo šį savo reikalavimą. Tiesa, pridurdama, jog nei V. Gapšys, nei kiti nuteisti politikai – Viktoras Uspaskichas ir Vitalija Vonžutaitė – neturėtų tapti kliūtimi tolesniam koalicijos darbui.

„Stabilumo užtikrinimas yra ypač svarbus Lietuvai stojus prie pirmininkavimo ES Tarybai vairo. Po permainingų ir Lietuvą išsekinusių pastarųjų metų – stabilumas bei nuoseklus darbas yra pagrindinis socialdemokratų siekis, todėl keturias partijas vienijanti valdančioji koalicija negali subyrėti dėl trijų teisiamų politikų. Socialdemokratai mano, kad moraliniu požiūriu būtų teisingiau, jei teisiamas Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas V. Gapšys laikinai suspenduotų buvimą Seimo vicepirmininku, kol vyks kol bus priimtas galutinis Apeliacinio teismo sprendimas“, - teigiama pirmadienį išplatintame socialdemokratų pareiškime.

Tuo tarpu V. Gapšys dar sekmadienį pareiškė neketinantis lengvai nusileisti. „Darbiečių“ lyderis užsimena, jog jo postas gali būti mainomas į ministro portfelį Vyriausybėje.

V. Gapšys: „darbiečių“ kėdės – jų pačių reikalas

Vis dėlto socdemų mėginimas išversti V. Gapšį iš kėdės žlugo. Bent jau kol kas.

„Niekas valdančiojoje koalicijoje nesikeičia“, - po daugiau nei valandą trukusio pasitarimo žurnalistams pareiškė V. Gapšys.

Anot jo, koalicijoje „darbiečių“ užimami postai yra išimtinai Darbo partijos sprendžiamas klausimas, ir čia neketinama nusileisti.

„Mes išsiaiškinome santykius. Ir šitoje vietoje galima pasakyti labai paprastai. Socialdemokratų buvo išsakyta nuomonė, mūsų buvo atsakytas atsakymas. Buvo pateikta papildomai informacijos. Tai yra Darbo partijos kompetencija, ką deleguoja į kokias pozicijas“, - sakė V. Gapšys.

Žurnalistams priminus, jog „darbiečiai“ reikalavo socdemės ūkio ministrės Birutės Vėsaitės galvos, politikas tvirtino, jo dabar yra „visiškai kita situacija“.

Paprašytas pakomentuoti opozicijos žadamą nepasitikėjimo jam, kaip pirmajam Seimo vicepirmininkui, procedūrą, „darbiečių“ lyderis atsakė dviem žodžiais: „Jų reikalas“.

Pašiepė A. Sakalo amžių

V. Gapšys taip pat priminė, kad teismo sprendimas jam dar nėra įsiteisėjęs.

„Socialdemokratams gerai su mumis dirbti. Koalicija dirba tvarkingai, konstruktyviai. Ir toliau taip dirbs“, - teigė politikas.

Paprašytas pakomentuoti socdemo Aloyzo Sakalo pareiškimus apie dalies Seimo „darbiečių“ planus trauktis į kitas Seimo frakcijas ar netgi formuoti naują frakciją, Darbo partijos pirmininkas pasišaipė iš socdemo amžiaus.

„Gerbiu jo amžių. Bet su amžiumi, žinote, kartais pradeda ir pareiškimai atitinkami būti. Dėl to nevertinu, kad žinau, kad faktiškai yra visiškai kitaip“, - sakė V. Gapšys.

A. Butkevičius: tai V. Gapšio apsisprendimo teisė

Premjeras Algirdas Butkevičius koalicijos tarybos posėdį nusakė lakoniškai.

„Koalicijos ir toliau dirbs stabiliai. Vakar, kas buvo pasakyta po mūsų partijos valdybos posėdžio, tai yra mūsų partijos valdybos nuomonė, kur buvo kalbama dėl tam tikrų moralinių dalykų. O visi kiti klausimai turi būti kolegai V. Gapšiui. Tai yra jo apsisprendimo teisė“, - žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Paklaustas, ar buvo aptariamas ministrų kėdžių perskirstymo, premjeras atsakė aptakiai: „Ne, mes šiandien apie tai nekalbėjome, bet variantai galimi visokiausi“.

V. Mazuronis norėtų būti kaip V. Gapšys

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos vicepirmininkas, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis žurnalistams teigė nenorintis statyti savęs į „darbiečių“ lyderio vietą.

„Tai yra svajonė – tiek pajaunėti, - paklaustas, kaip elgtųsi V. Gapšio vietoje, pašmaikštavo V. Mazuronis ir taip sukėlė juoko bangą. - Bijau, kad man nebeįmanoma.“

„Tvarkietis“ taip pat patvirtino norą toliau dirbti tokioje pat koalicijoje.

Kėlė socdemų ir konservatorių bendradarbiavimo klausimą

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis taip pat pakartojo, kad koalicija dirba toliau. Tiesa, jis atskleidė, kad koalicijos partneriai aptarinėjo socdemų bendradarbiavimo su konservatoriais galimybę. Esą premjeras A. Butkevičius pasakė, kad toks variantas nėra svarstomas.

„Premjeras A. Butkevičius pareiškė, kad su konservatoriais socialdemokratai neįsivaizduoja koalicijos“, - sakė V. Tomaševskis. Anot jo, apie konservatorių ir socdemų sąjungą premjero teiravosi „tvarkietis“ Petras Gražulis.

DELFI primena, jog V. Gapšys buvo nuteistas, tačiau ne laisvės atėmimo bausme, o pinigine bauda. Tuo tarpu V. Uspaskichui teismas skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmią, ją atliekant pataisos namuose. V. Vonžutaitė, pirmos instancijos teismo sprendimu, už grotų turėtų praleisti 3 metus. Visi trys „darbiečiai“ šį Vilniaus apygardos teismo verdiktą ketina skųsti.