Tačiau toliau vadovauti partijos Politikos komitetui atsisakė buvęs šios organizacijos lyderis, europarlamentaras Vytautas Landsbergis. Jis liko dirbti šiame komitete, o jo vadovu išrinktas Seimo narys Arvydas Anušauskas. Už šio kandidatūrą balsavo 322 delegatai, 10 buvo prieš, 21 susilaikė.

Suvažiavimas sekmadienį skubiai papildė partijos įstatus ir įsteigė TS-LKD garbės pirmininko postą.

A.Kubilius sekmadienį per TS-LKD suvažiavimą Vilniuje pasiūlė V.Landsbergio kandidatūrą į Politikos komiteto pirmininkus, bet prisipažino neturįs kandidato sutikimo.

"Siūlau V.Landsbergio kandidatūrą į Politikos komiteto pirmininko pareigas neturėdamas jo sutikimo", - sakė konservatorių lyderis.

V.Landsbergis patvirtino atsisakąs kandidatuoti į minėtas pareigas. Politikos komitetui jis vadovavo nuo 2003 metų, kai A.Kubiliui užleido partijos pirmininko postą.

Savo sprendimo priežasčių europarlamentaras nenurodė, tačiau prieš tai pateiktoje ataskaitoje jis nurodė, kad daugelis komiteto siūlymų, rekomendacijų, sprendimų liko neįgyvendinti. Jo teigimu, neretai dėl to atsakomybė teko TS-LKD frakcijai Seime, A.Kubiliaus vadovautai Vyriausybei.

V.Landsbergis tvirtino, kad reikiamo partijos vadovybės dėmesio nesulaukė komiteto siūlymai dėl kovos su korupcija, įstrigo idėja teismuose įvesti tarėjų institutą, nepriimti projektai dėl visiško alkoholio reklamos uždraudimo, žlugo bandymas pakeisti Konstituciją ir pagal konservatorišką sampratą apibrėžti šeimą, parlamentarai konservatoriai nepalaikė projekto dėl vardų bei pavardžių rašymo ir t.t.

Politikos komiteto vadovas taip pat kritikavo TS-LKD poziciją dėl vaiko teisių apsaugos ir pedofilijos temos. Jis pareiškė, kad Lietuvos teisėsauga nemato pedofilijos verslo, dėmesys kreipiamas tik pavieniams atvejams.

Sekmadienį per TS-LKD suvažiavimą patvirtinta dešimt partijos vicepirmininkų.

Partijos lyderio Andriaus Kubiliaus siūlymu pirmąja vicepirmininke liko buvusi parlamento vadovė Irena Degutienė. Už jos kandidatūrą balsavo 527 konservatoriai.

Pirmininko pavaduotojais liko Valentinas Stundys (511), Rasa Juknevičienė (463), Vincė Vaidevutė Margevičienė (488), Agnė Bilotaitė (448), Vilija Aleknaitė Abramikienė (406), Kazimieras Starkevičius (515).

TS-LKD vadovas į pavaduotojų pareigas nebesiūlė Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko ir parlamentaro Arvydo Vidžiūno kandidatūrų.

Partijos vicepirmininkais tapo iki šiol šių pareigų nėję D.Kreivys (473), R.Dagys (453) ir J.Razma (465). Pirmieji du yra dirbę A.Kubiliaus Vyriausybėje ministrais.

Konservatoriai sekmadienį patobulino partijos įstatus. Nors taryba nebuvo šio pasiūlymo svarsčiusi, reikalaujant delegatams, į įstatus įrašyta nauja pozicija - partijos garbės pirmininkas.

Be to, patvirtinta, kad nuo 2016 metų gruodžio TS-LKD vadovas bus renkamas nebe dvejų, o ketverių metų kadencijai. Taip pat nuspręsta, kad asmuo, norėdamas tapti partijos nariu, privalės pateikti nors vieno jos nario rekomendaciją. Numatyta ir nauja partinės sankcijos priemonė - įspėjimas.

Nacionaliniame dramos teatre Vilniuje vykusiame TS- LKD suvažiavime dalyvavo per 600 delegatų.

Partijos pirmininku dvejiem metams balandį surengus visuotinius rinkimus perrinktas A.Kubilius. Jis konservatoriams vadovauja nuo 2003 metų. Per partijos lyderio rinkimus už A.Kubilių balsavo 5166 partijos nariai, už buvusį partijos ir valstybės vadovą V.Landsbergį - 4501 konservatoriai.

Konservatoriai Teisingumo ministerijai yra deklaravę, kad šių metų pradžioje turėjo 12 tūkst. 383 narius. TS-LKD Seime turi 33 atstovus.