Šią problemą išspręsti Seime pasišovę liberalai sako, kad arba homoseksualius asmenis turime pripažinti ne žmonėmis, arba jų teises pagaliau prilyginti visų piliečių teisėms ir pareigoms.

Kaip visuomet didžiausio pasipriešinimo homoseksualų partnerystės įteisinimas Seime sulaukia iš konservatorių.

Rimantas Dagys, ginantis tradicinės šeimos vertybes sako, kad partnerystės įteisinimas yra gudravimas ir apgavystė iš gėjų pusės. Partnerystė Europos sąjungos šalyse prilyginama santuokai ir tikrasis homoseksualų tikslas, R.Dagio manymu, galimybė įsivaikinti.

„Aš už galimybę homoseksualams įsivaikinti. Kas geriau, ar kai vaikas visai be tėvų ir meilės auga vaikų namuose, ar kai jį augina, rūpinasi du vyrai, dvi moterys?“ – homoseksualų pusėn stoja Seimo narė Aušrinė Marija Pavilionienė.

Beje, Lietuvoje jau ne viena homoseksualų šeima augina vaikus. Jie, tiesa, priversti slapstytis, net ir jų vaikai slepia tėvų paslaptį nuo aplinkinių. Kaip homoseksualai susilaukia, kaip augina vaikus – atviri pasakojimai šį vakarą laidoje „Valanda su Rūta“.

„Aš pats esu gėjus. Bet aš prieš įsivaikinimą ir prieš homoseksualų santuokas. Vaikas tokioje šeimoje nėra natūralus dalykas. Ir kur gi čia vaiko teisės?“ – iškelia dilemą net ir patiems gėjams Seimo narys Rokas Žilinskas.

Ar leisti homoseksualams tuoktis ir įvaikinti vaikus? – šiandien 20 val. „Valandoje su Rūta“ per LNK.