Ikiteisminio tyrimo patikrinimo metu nenustatyta esminių jo organizavimo, atlikimo ar prievartos priemonių taikymo teisėtumo pažeidimų.

Ikiteisminis tyrimas grąžintas tęsti Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorams ir Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos tyrėjams. Šiuo metu įtarimai pareikšti 14 asmenų, jiems taikomos kardomosios priemonės - rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, dokumentų paėmimas, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje, pranešė Generalinė prokuratūra.

Tyrimas atliekamas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo siekiant atskleisti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Įtariama, kad prieš 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatą galėjo būti parengtas planas, kaip neteisėtai už Panevėžio miesto savivaldybės lėšas rekonstruoti uždarosios akcinės bendrovės "Via Unica" viešbutį "Romantic" Panevėžyje.

ELTA primena, kad šioje istorijoje figūruoja buvęs Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, viešbučio "Romantic" vadovė Dalia Kuklierienė, Panevėžio mero patarėjas Darius Simėnas. Visi jie buvo suimti, tačiau kardomosios priemonės pakeistos į švelnesnes.