Anot "darbiečių" lyderio Viktoro Uspaskicho, bus laukiama, kol dėl A.Zarembos susitars premjeras ir energetikos ministras.

"Premjeras pažadėjo antradienį šį atvejį apkalbėti su energetikos ministru (Jaroslavas Neverovičius su Algirdu Butkevičiumi vyksta į Lenkiją, su šios šalies premjeru Donaldu Tusku aptarti elektros jungčių su ir dujotiekio klausimus - BNS)", - po valdančiųjų pasitarimo BNS sakė V.Uspaskichas.

"Mes nesitraukiame nuo tos pozicijos (kad A.Zaremba turi likti viceministru -BNS), todėl, kad Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija (VTEK) taiko dvejopus standartus. Mūsų išsakyta nuomonė politinėje taryboje - Zaremba turi likti", - sakė V.Uspaskichas.

Pasak jo, 2008-2012 metų Seimo kadencijos istorijoje panašus atvejis buvo su Liberalų sąjūdžio į susisiekimo viceministrus deleguotu Arūnu Štaru, kuris susisiekimo viceministru buvo paskirtas 2008 metų pabaigoje, nors 2007 metų spalį VTEK pripažino, kad A. Štaras, būdamas sostinės vicemeru ir savivaldybės tarybos nariu, svarstant su buvusia jo darboviete - statybų bendrove "Eika" - susijusius klausimus, neįvykdė įstatyme nurodytos pareigos vengti interesų konflikto.

2008 metų vasarį VTEK pripažino, kad A. Štaras, liberaldemokratas Vladimiras Avin, administracijos direktoriaus pavaduotojai Jaroslavas Narkevič ir Jonas Urbanavičius pažeidė tarnybinę etiką, naudodami tarnybinį automobilį ne tarnybos tikslais.

Įstatymas numato, kad valstybės tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, skiriami į aukštesnes pareigas, o tarnybos santykiams pasibaigus bet kuriais pagrindais, trejus metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti priimami į valstybės tarnybą.

VTEK šių metų sausio viduryje paskelbė, kad A. Zaremba negalėjo būti skiriamas į energetikos viceministro pareigas. Pasak VTEK, nepraėjo vieneri metai po to, kai praėjusių metų kovą komisija pripažino, jog jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

BNS šaltinių žiniomis, energetikos ministras J.Neverovičius jau yra priėmęs sprendimą nuo antradienio atleisti A.Zarembą iš užimamų pareigų ir raštu informavęs apie tai Darbo partijos atstovus.

Pats A. Zaremba, kuris energetikos viceministru pradėjo dirbti nuo sausio 3 dienos, BNS pirmadienį sakė šiuo metu atostogaujantis ir nieko nežinantis apie ministro sprendimą. Jis sakė, kad į darbą grįš antradienį.