Prieš trejus metus Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė nusprendė panaikinti Vyriausybės kanceliariją ir įsteigė Ministro Pirmininko tarnybą. Šios vienas tikslų – vykdyti Vyriausybės strateginį koordinavimą ir kontroliuoti, kaip vykdomos valdymo reformos. Pertvarkų imtasi po Tarptautinės audito bendrovės pateiktų veiklos pertvarkos rekomendacijų. Iš daugiau nei pustrečio šimto darbuotojų tada liko apie 200, deklaruota, kad gerokai sumažėjo ir darbo užmokesčio fondas. Dabartinis Vyriausybės vadovas, aiškindamas, kodėl reikia grąžinti kanceliariją, tikina, kad jos buvimas užtikrins valdymo centralizavimą.

„Dabar buvo decentralizuotas valdymas ir kiekviena ministerija dirbo kaip atskira tėvonija, tai dabar bus toks piramidinis valdymas ir, kaip sakiau, bus aiškiai matoma programa, kaip sekėsi ministerijose ir Vyriausybei įgyvendinti užsibrėžtus tikslus“, – tikina Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Jo teigimu, visa ši pertvarka nieko nekainuos, net kai į Vyriausybės kanceliariją iš Teisingumo ministerijos bus grąžintas ir Teisės departamentas.

„Teisės departamentas reikalingas, nes į Seimą nukeliaudavo labai daug įstatymų projektų, kuriems būdavo išreiškiama labai daug pastabų iš Seimo Teisės departamento. Ir kai kurie Vyriausybės dokumentų projektai, teisininkų manymu, būdavo nelabai kompetentingai parengiami ir tikrai susilaukdavo labai daug pastabų“, – teigia A. Butkevičius.

Teisingumo ministerijai priklauso ta atsakomybė prižiūrėti teisės aktų kokybę, kodėl tai turi būti Ministro Pirmininko atsakomybėje – keistas dalykas. Kitas dalykas – pats valdymas piramidės principu yra pasenęs sovietinis principas, kai CK gensekas buvo tam tikra autoritarinė figūra ir per jį buvo viskas sprendžiama, priešingai – kolektyvinis, strateginis planavimas, sutarimas dėl strateginių tikslų, kaip tik reikalauja tam tikro visų ministerijų lygiavertiškumo, o ne tai, kad jos pavaldžios kažkokiai centrinei struktūrai“, – sako Seimo opozicijos lyderis A. Kubilius.

A. Butkevičius kol kas negalėjo pasakyti, nei kiek darbuotojų iš Premjero tarnybos bus atleista, nei kiek į kanceliariją bus priimta. Žinoma tik, kad kanceliarijos departamentų direktoriai bus ne politinio pasitikėjimo, bet karjeros valstybės tarnautojai, o kancleris vadovaus ne Ministro Pirmininko tarnybai, bet Vyriausybės kanceliarijai.