V. Uspaskichas socdemus apkaltino politiniu flirtu su konservatoriais – esą tą parodo laikinosios Seimo komisijos sprendimas siūlyti parlamentui naikinti jo, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės neliečiamybę, nulemtas būtent socdemų balsais. Tačiau A. Butkevičius tai kategoriškai atmeta.

„Su niekuo aš neflirtuoju. Aš esu, kaip politikas, gal kai kada per daug tiesus ir atviras. Atvirai tą pasakau – jokio flirtavimo nėra“, - žurnalistams po Vyriausybės programos patvirtinimo sakė naujasis premjeras.

Jis pakartojo „darbiečiams“ nurodęs, kad Vyriausybės ir koalicijos likimas neturi būti siejamas su V. Uspaskicho ir jo bendražygių teisiniu imunitetu.

„Vyriausybė turi dirbti savarankiškai. Ir jokiu būdų su Vyriausybė neturi būti painiojami imuniteto klausimai. Taip pat norėčiau, kad taip būtų ir valdančiojoje daugumoje. Nes mes esame teisinė, demokratinė valstybė, ir ne politikai šituos klausimus turi spręsti. (...) Aš, kaip žmogus, esu neturintis tikslo bet kokia kaina užimti tam tikrą postą. O jeigu aš jį užimu, tai aš turiu dirbti žmonių labui“, - sakė A. Butkevičius.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad koalicijai subyrėjimas negresia, premjeras buvo užtikrintas: „Tikrai taip“.

Premjeras taip pat išvardijo pirmuosius savo Vyriausybės darbus. Tarp pirmųjų – Andriaus Kubiliaus į MPT pertvarkytos Vyriausybės kanceliarijos sugrąžinimas.

„Bus ruošiamas Vyriausybės priemonių planas. Jis bus ruošiamas kitoks negu buvo dabartinės (konservatorių – DELFI) Vyriausybės. Skirsis tuo, kad Vyriausybės strateginiame plane atsispindės ir ministerijų strateginiai tikslai. Taip pat mes grįšime prie tam tikros reformos. Bus Vyriausybėje atkurta kanceliarija, atstatytas Teisės departamentas. Nes matydavome teisiniu požiūriu nekokybiškai paruoštus įstatymų projektus, kurie ateidavo į Seimą, ir Seimo Teisės departamentas surašydavo kai kada po 50-70 pastabų“, - vardijo A. Butkevičius.

Tarp kitų planų yra kuo spartesnis susipažinimas su suskystintų gamtinių dujų terminalo strateginiu planu, o taip pat – Ignalinos atominės elektrinės uždarymo problemų įvertinimas.

V.Uspaskichas: socialdemokratai balsuos už mano neliečiamybės naikinimą

Tuo metu V. Uspaskichas teigia žinantis, kad socialdemokratai balsuos už jo neliečiamybės panaikinimą. „Jie nubalsuos“, - žurnalistams sakė V. Uspaskichas.

Nepaisant to, V. Uspaskichas tikina, akd Darbo partija ir toliau liks koalicijoje bei dirbs valstybės labui. „A. Butkevičius vienas iš lyderių, kuris šiandien reikalingas Lietuvai. Visa jo aplinka pakankamai iš komunistinės kagėbistinės praeities, o pats A. Butkevičius stiprus lyderis“, - sakė V. Uspaskichas. Jis tvirtino, kad palaikys A. Butkevičių prieš aplinką.

V.Uspaskichas taip pat pakartojo manantis, kad konservatoriai jau dirba su socialdemokratais. Tačiau jis sakė nemanantis, kad socialdemokratai jį išdavė, mat teisinio imuniteto nereikia sieti su Vyriausybę sudarančia koalicija.