"Mano svarbiausias tikslas - kad didėtų realios žmonių pajamos ir mažėtų šeimų biudžeto išlaidos. Norime, jog gyventojai pajustų, kad valdžia mąsto apie juos, o ne užsiima tuščia savigyra", - dienraščiui sakė A. Butkevičius.

Interviu socialdemokratų lyderis dar kartą pabrėžė, kad socialdemokratai balsuos už imuniteto panaikinimą teisiamiems Darbo partijos nariams: „Manau, bus elgiamasi atsakingai, suprantant, kad kiekvienam politikui už nugaros dar yra daug partijos kolegų. Seimas nėra ta institucija, kurioje galima pasislėpti, jeigu iš tikrųjų padaryta įstatymų pažeidimų. Mano galva, imuniteto panaikinimo klausimo apskritai nereikėtų kelti, jei žmogus išrenkamas į Seimą ir jam jau pradėtas teisminis procesas“.

Savo ruožtu paklaustas, ar svarstė koalicijos su konservatoriais galimybę, A.Butkevičius atsakė: „tokios koalicijos tikrai nesvarstėme dėl paprastos priežasties - mūsų partijų rinkėjai skirtingi. Koalicija su konservatoriais būtų mūsų rinkėjų išdavystė, jie mumis nusiviltų“.

A.Butkevičius tikisi, kad nesutarimai su prezidente D.Grybauskaite netrukus išnyks. „Visada maloniau, kai santykiai su prezidente ir prezidentūra yra geri. Kitų metų antrąjį pusmetį Lietuvos laukia svarbus iššūkis - pirmininkavimas ES Tarybai, - priminė jis. - D.Grybauskaitė žada aktyviai dalyvauti šiame procese. Daugybė dalykų turės būti nuolat koordinuojami ir aptariami. Manau, tos kibirkštys, kurios dar matyti, artimiausiu metu išnyks.“

Kai šildymo sąskaitos viršija visus rekordus, būsimasis premjeras teigia, kad kol kas ryškesnis šilumos kainos mažėjimas galimas tik vienu atveju - atpigus dujoms. Pasak jo, bus bandoma derėtis, kad Rusijos dujų milžinas "Gazprom" sumažintų mūsų valstybei tiekiamų dujų kainą iki tokio lygio kaip kaimynėms Latvijai ir Estijai.