Finansų ministrė Ingrida Šimonytė antradienį parlamentui pristatė tokį Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio, taikomo 2013 metais, įstatymo projektą.

Anot finansų ministrės, galimybių didinti darbo užmokesčio fondą ateinančių metų biudžete nėra.

"Jeigu bazinis dydis būtų padidintas 5 litais, o tai yra maždaug 1 proc., tokiu atveju valstybės biudžeto išlaidos iš karto padidėtų maždaug 30 mln. litų, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad tokiu pačiu tempu tada tektų padidinti ir bazinį dydį, kuris yra taikomas skaičiuojant atlyginimus kitiems biudžetininkams, t. y. švietimo, kultūros ir kitų sektorių darbuotojams. Sudėjus abiejų bazinių dydžių didinimą maždaug 1 proc., gautume papildomą lėšų poreikį ateinantiems metams maždaug 75 mln. litų", - teigė I. Šimonytė.

Už pristatytą projektą balsavo 38 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 16 parlamentarų. Pritarus jam po pateikimo toliau projektas bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomu - Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete. Teisės akto projektą svarstyti Seimo posėdyje numatoma kartu su 2013 m. valstybės biudžeto antruoju svarstymu.