Krašto apsaugos ministerija (KAM) pranešė, kad bendra sutarties vertė - apie 10 mln. litų.

Lietuvos kariuomenė karinės technikos pirkimo sutartį pasirašė su Nyderlandų finansų ministerija. Technika bus skirta įvairiems Lietuvos kariuomenės daliniams, ji, pasak KAM, pakeis neperspektyvią, pasenusią ir ekonomiškai nenaudingą kariuomenės techniką.

"Pirkdami tokią naudotą, tačiau geros būklės techniką, sutaupome lėšų, už kurias bus galima įsigyti būtinos ginkluotės ir įrangos. Poreikis modernizuoti kariuomenę yra didelis, tačiau atsižvelgiant į esamą ekonominę situaciją, džiaugiamės, kad techniką įsigijome už Lietuvai ekonomiškai naudingą kainą", - KAM pranešime cituojamas krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius.

Nyderlandai, mažindami savo kariuomenę, siūlo kitoms šalims įsigyti jų naudojamas, nenaujas transporto priemones už mažesnę nei rinkos kainą.

"Karinės technikos atnaujinimas ir modernizavimas yra nuolatinis procesas – kai kurias dabar naudojamas pasenusias transporto priemones dėl didelių išlaidų kurui eksploatuoti yra neekonomiška, o išlaikymas ir remontas brangiai kainuoja, jos turi būti pakeistos naujesnėmis", – sakė Krašto apsaugos ministerijos Ginkluotės ir valdymo sistemų departamento direktorius pulkininkas leitenantas Darius Adomaitis.

Iš Nyderlandų įsigyjami sunkvežimiai su ryšių, vadovavimo ir valdymo konteineriais, lėktuvų kuro užpylimo, kilimo-tūpimo takų valymo, sniego valymo ir druskos barstymo, taip pat savivartės transporto priemonės bus skirtos įvairiems Lietuvos kariuomenės padaliniams. Planuojama, dalis šios technikos Lietuvą pasieks 2012 metų lapkričio mėnesį, likusi – iki 2013 metų vidurio. Pagal sutartį taip pat numatoma, kad Nyderlandų kariuomenės instruktoriai apmokys Lietuvos karius, kaip naudotis perduodama technika.