Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį panaikino B. Markausko įgaliojimus. Į Klaipėdos rajono tarybą jis buvo išrinktas pagal Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos sąrašą, todėl taryboje jį turėtų pakeisti kitas šios partijos atstovas Virginijus Kaušys.

"Valstiečių" atstovo įgaliojimai taryboje buvo nutraukti įsigaliojus teismo nuosprendžiui. Prieš porą savaičių Kauno apygardos teismas atmetė B. Markausko ir dar kelių žemdirbių, nuteistų už riaušių organizavimą, apeliacinius skundus dėl žemesnės instancijos teismo sprendimo.

Praėjusių metų rugsėjį Kauno miesto apylinkės teismas B. Markauskui ir dar keturiems asmenims už žemdirbių riaušių organizavimą skyrė 60 parų arešto, bausmės vykdymą atidedant metams. Teismas nustatė, kad šie asmenys koordinavo žemdirbių sambūrio veiksmus bei šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką, kitaip tariant, tyčia surengė riaušes.

Kauno apygardos teismo sprendimą B. Markauskas galėjo apskųsti Aukščiausiajam Teismui kasacine tvarka, tačiau nespėjo to padaryti.

Dėl teistumo pernai rudenį Panevėžio miesto tarybos nario mandato neteko žinomas ultratriatlonininkas Vidmantas Urbonas. VRK tarybos nario įgaliojimus nutraukė paaiškėjus, kad jis buvo nuteistas už eismo įvykį, per kurį nukentėjo žmogus.

B. Markauskas praėjusią savaitę buvo paskirtas Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos vadovės, žemės ūkio ministrės Kazimiros Prunskienės patarėju, atsakingu už santykius su žemės ir maisto ūkio subjektais bei žemdirbių savivaldos organizacijomis.