Prokurorai siekia apklausti ją įtariamąja byloje dėl trukdymo antstolio veiklai ir pasipriešinimo policijai.

Prokurorė Aurelija Gališanskytė A.Skučienei už neatvykimą be pateisinamos priežastis skyrė 20 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio arba 2600 litų baudą, BNS informavo prokuratūros atstovė spaudai Vida Bielskytė.

"Prokurorė taip pat priėmė nutarimą šiandien 14 val. A.Skučienę atvesdinti į Kauno vyriausiąjį policijos komisariatą. Tačiau pareigūnams to padaryti nepavyko, nes nuvykus į jos gyvenamąją vietą, staiga pablogėjo A.Skučienės sveikata. Ji pati išsikvietė medikus ir po to jau nebebuvo galima atlikti procesinių veiksmų", - tvirtino prokuratūros atstovė.

Anot jos, atvesdinti A.Skučienę ketinama kitą savaitę.

Kauno rajono gyventojai skirta bauda ir atvesdinimas po to, kai prokurorai gavo medikų išvadą, jog A.Skučienės sveikatos būklė leidžia jau dalyvauti procesiniuose veiksmose jos gyvenamojoje vietoje arba Kauno teisėsaugos įstaigoje.

V.Bielskytės teigimu, praėjusią savaitę ketvirtadienį Kauno policijos pareigūnai buvo nuvykę į A.Skučienės namus ir pasiūlė jai duoti parodymus, ši atsisakė, nes tuo metu neturėjo gynėjo. Moteriai įteiktas kvietimas atvykti į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą pirmadienį arba antradienį.

"Kadangi ji neatvyko ir nepateikė pateisinančių dokumentų, jai skirta bauda", - aiškino V.Bielskytė.

Pranešimas apie įtarimus A.Skučienei jau yra surašytas, tačiau pareigūnams jo įteikti kol kas nepavyko.

Įtariamuoju tampama nuo įtarimo surašymo momento ar iškvietimo.

Rugpjūčio 9 dieną policija bandė įteikti dokumentus Kauno rajone gyvenančiai A.Skučienei, tačiau ji atsisakė juos pasirašyti.

A.Skučienė drauge su N.Venckiene ir šios tėvais Laimute bei Vytautu Andriumi Kedžiais priešinosi mažametės Kedžių anūkės perdavimui motinai Laimutei Stankūnaitei.

Kėdainių rajono apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 16-ąją nusprendė N.Venckienės mirusio brolio Drąsiaus Kedžio ir jo sugyventinės Laimutės Stankūnaitės dukrą, kurią globojo N.Venckienė, perduoti motinai. Sprendimas, pasitelkus dideles policijos pajėgas, įvykdytas šių metų gegužės 17-ąją.

D.Kedys savo buvusią sugyventinę L.Stankūnaitę kaltino pardavinėjus jų dukrą pedofilams. L.Stankūnaitei pedofilijos byloje įtarimai nėra pateikti. Dėl šios nusikalstamos veikos kaltinamas vienintelis dabar jau miręs Andrius Ūsas. Jo byla dar nagrinėjama.

A.Skučienė su "Drąsos kelio" partija dalyvauja spalio 14 dieną vyksiančiuose Seimo rinkimuose.