Išoriškai praktiškai pabaigtam teatro pastatui įrengti reikia 27 mln. litų. Gauta 7 mln. litų iš Europos Sąjungos (ES), o likusias lėšas - 20 mln. litų - turėtų skirti valstybė.

"Kol kas lėšų mes neturime tiek, kiek reikia. Valstybė yra įsipareigojusi iki 2015 metų duoti pinigų, kad pabaigtume teatrą. Bet kol kas tokios žinios, kad iki 2015 metų turime tik apie 15 mln. litų. Galvojame, kad baigus statyti Valdovų rūmus, gal liks pinigų užbaigti ir mūsų teatrą. Jeigu iki 2015 metų nepastatysime, nepradėsime veikti, ES pinigus reikės grąžinti. Manau, kad niekas šito nenori", - BNS sakė teatro vadovas.

Pasak jo, teatro pastatas išoriškai jau sutvarkytas ir nudažytas, lieka tik vidaus darbai: "Kitąmet visi plytiniai darbai bus baigti, bet laukia didžiausia investicija į technologijas - į sceną, žiūrovų salę, kadangi žiūrovų salė bus vienintelė tokia Lietuvoje, kai parterio kėdės pasislepia, kai reikia - atsiranda".

G.Pranckūno teigimu, nors kasdienybė nelengva, kol kas stengiamasi dirbti nedejuojant.

"Kasdienybę tai mums labai sunkina, bet nedejuojame - kito kelio nėra, ir spektakliu "Mums viskas gerai" simboliškai galime pasakyti, kad mes nedejuojame, dirbame", - BNS sakė G.Pranckūnas.

Režisieriaus Jono Vaitkaus statomas optimistinis spektaklis "Mums viskas gerai" pagal jaunos lenkų dramaturgės Dorotos Maslowskos (Dorotos Maslovskos) pjesę - viena iš dviejų rugsėjį numatomų premjerų.

"Spektaklis labai galingas - įdėta daug rūpesčio, daug talento, vaidina beveik visas teatro kolektyvas ir iš šalies net pakviesti jauni menininkai, jauni artistai.

"Žvejų rūmuose", kur mes vaidiname, turėtų skambėti tas spektaklis", - sakė G.Pranckūnas.

Rugsėjo pabaigoje žiūrovai išvys ne viename Lietuvos teatre kuriančios latvių režisierės Maros Kimelės pastatymą pagal švedų dramaturgo Pero Olovo Enquisto "Lūšies valandą". Šis spektaklis kuriamas ne Žvejų rūmuose, o senosiose teatro patalpose.

"Statome senajame teatre, senose patalpose, ir kol dar šalčiai neužėjo, norime suvaidinti ten keletą spektaklių, kad žiūrovas prisimintų, kad mūsų teatras buvo, yra ir bus", - teigė teatro vadovas.

Iki Naujųjų metų žadamos dar dvi premjeros. Režisierius Gytis Padegimas statys spektaklį "Aukščiausios klasės merginos" pagal anglų dramaturgės Caryl Churchill pjesę "Top girls", o Ramunė Kudzmanaitė - kroatų dramaturgo Matė Matišičiaus "Moterį be kūno".

Kitąmet 50 metų darbo uostamiesčio teatre sukaktį minėsiantis teatro meno vadovas Povilas Gaidys žada statyti spektaklį pagal amerikiečių Peterio ir Walterio Marksų pjesę "Tai padarė liokajus", kuriame pats turėtų kurti pagrindinį vaidmenį.

"Kalbamės toliau dėl pastatymų su mūsų garsiais režisieriais, ir su Rimu Tuminu, kad kitą sezoną atvyktų", - tikino G.Pranckūnas.

Pasak jo, nors iš Klaipėdos išvažiavo kai kurie svarbūs aktoriai - Vytautas Anužis, Nelė Savičenko, Monika Vaičiulytė, - jie grįžta vaidinti pagal autorines sutartis, teatre taip pat atsiranda naujų aktorių.

"Kai savo teatro neturime, reikia intensyviai dirbti, sustoti negalime. Stengiamės, kad aktoriai būtų užimti - tie, kurie liko. Stengiamės priimti ir jaunų aktorių, jaunų režisierių, kurie baigė mūsų universitetą. Pas M.Kimelę vaidina du jauni vaikinai, baigę režisūrą mūsų universitete, vaidina buvusi Kauno teatro aktorė Virginija Kochanskytė - kai išeina vieni, ateina kiti. Atsinaujinimas teatrui yra labai gerai", - tvirtino G.Pranckūnas.

Teatro vadovas sako besitikintis, kad daugiau jaunimo ateityje pritrauks rekonstruotas modernus teatro pastatas.

"Manau, kad su naujo teatro atidarymu ateis jauni, perspektyvūs režisieriai ir vadovai. Vėl grįš labai geras kūrybinis Klaipėdos dramos teatro vardas", - teigė jis.

Klaipėdos dramos teatro užuomazga laikomi 1935 metai, kai į Klaipėdą buvo perkeltas uždarytas Šiaulių teatras. Pavadintas Klaipėdos valstybiniu teatru veikė iki 1939 metų pavasario - Klaipėdos krašto aneksijos. Po karo buvo kuriamas iš esmės naujas teatras.

1945 metų spalio 1 dieną įsteigtas Klaipėdos muzikinės komedijos teatras. Oficialus teatro atidarymas įvyko 1946 metų liepos 27 dieną K.Jurašūno muzikinės pjesės "Eglė žalčių karalienė" premjera.