Nauji vaikų namai turėtų iškilti greta Korsako ir Gytarių gatvių sankirtos esančioje teritorijoje. Šalia stovinčio daugiabučio gyventojai tokiu savivaldybės užmanymu nėra patenkinti. Esą vietoj žaliuojančios pievos atsiradęs statinių kompleksas padidins triukšmo lygį.

Be to, žmonės piktinasi planais įvažiavimą į gretimą sklypą padaryti per jų daugiabučio kiemą. Architektai sako, kad žmonėms dėl tokio objekto atsiradimo nerimauti nereikėtų, o ir į globos namus važinėjančių automobilių nebus tiek, kad galėtų sukelti papildomų rūpesčių.

Vis dėlto dėl įvažiavimo į būsimuosius globos namus detalaus plano rengėjai nusprendė ieškoti kompromiso su aplinkiniais, mat baiminamasi, kad svarbus socialinis projektas neužstrigtų teismuose. Plane numatyta galimybė sklypą pasiekti ir iš Gytarių gatvės. Tokiu atveju reikėtų į kitą vietą iškelti autobusų stotelę.

Šiuo metu Šiauliuose veikiantys vaikų namai nebeatitinka naujausių tokioms įstaigoms keliamų reikalavimų, tad miestui suteikta galimybė gauti paramą naujų modernių globos namų statybai. Kotedžų tipo statinių kompleksas nė iš tolo neprimins niūrių sovietmečio pastatų, sako projekto vadovas Martynas Šiurkus.

Projektui iš ES fondų numatyta skirti beveik 4 milijonus litų. Savivaldybei pinigų šiam projektui skirti nereikės.