Trečiadienį į teismo posėdį neatvyko vienas bylos kaltinamųjų - VLK Bendrųjų reikalų vedėjas Vytas Sinkevičius teismui pranešė, kad dėl ligos negali dalyvauti teismo posėdyje. Kaltinamasis teismui pateikė nustatytos formos pažymą, kad serga liepos 9-13 dienomis. Pagal įstatymus, nagrinėti bylos be kaltinamojo teismas negali.

Posėdis šioje baudžiamojoje byloje buvo numatytas ir ketvirtadienį, tačiau dėl kaltinamojo ligos jis nevyks.

A.Sasnausko ir kitų kaltinamųjų byla teismą pasiekė sausį, tačiau teismui dar nepavyko pradėti jos nagrinėti.

Balandį teismas bandė surengti pirmąjį posėdį, tačiau į jį neatvyko vieno kaltinamųjų advokatas. Į kitą posėdį birželį susirinko visi proceso dalyviai, tačiau juridinio asmens bendrovės ''Gelsauga" atstovas paprašė laiko susipažinti su byla.

Teismo posėdyje trečiadienį turėjo būti apklausti pirmieji liudytojai. Jie atvyko, tačiau nepradėjus nagrinėti bylos, teismas paprašė liudytojus atvykti po savaitės - liepos 18 dieną. Šią dieną teismas tikisi pagaliau pradėti bylos svarstymą.

A.Sasnausko piktnaudžiavimas siejamas su įstaigos organizuotais ir vykdytais viešaisiais intelektualinės saugos paslaugų pirkimais. A.Sasnauskas iki šiol eina VLK vadovo pareigas ir jam pateiktus kaltinimus atmeta.

Kartu su A.Sasnausku teisiami keturi fiziniais asmenys ir vienas juridinis asmuo - bendrovė "Gelsauga".

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi ikiteisminį tyrimą, pranešė, kad A.Sasnauskas kaltinamas susitaręs su bendrovės "Gelsauga" apsaugos ekspertu Robertu Janicku, pavedė savo pavaldiniams – VLK Informacinių technologijų departamento direktoriui Justinui Vyšniauskui, to paties departamento Informacinės sistemos eksploatavimo skyriaus vedėjui Mindaugui Zlatarinskui ir VLK Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjui Vytui Sinkevičiui – organizuoti pirkimo procedūras taip, kad būtų sudarytos sąlygos nugalėtoju pripažinti bendrovę "Gelsauga".

Bendrovės darbuotojas kaltinamas dėl padėjimo piktnaudžiauti, dokumento suklastojimo. Šių nusikalstamų veikų padarymu kaltinima ir bendrovė "Gelsauga".

M.Zlatarinskas, J.Vyšniauskas ir V.Sinkevičius, kaip ir A.Sasanauskas, iki šiol dirba VLK.

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys yra sakęs, kad teisėsaugos dėmesio sulaukusio pavaldinio nušalinimo nesvarstęs - esą sprendimą dėl to šioje situacijoje gali priimti tik teismas.

Birželį A.Sasnauskui buvo skirta tarnybinė nuobauda - papeikimas. Ji skirta už aplaidumą formuojant 2010 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) rezervą bei disponuojant rezervo lėšomis.

Prokurorai ikiteisminį tyrimą dėl PSDF rezervo formavimo balandžio pabaigoje nutraukė, tačiau rekomendavo šioje istorijoje įvertinti VLK darbuotojų tarnybinę atsakomybę. Tai ir buvo padaryta.

Valstybės kontrolė pernai balandį sukritikavo VLK, kad ji viršplaninių lėšų nenaudojo suteiktų paslaugų visai vertei apmokėti, o sudarė terminuotųjų indėlių sutartis. Reaguodamas į Valstybės kontrolės išvadas sveikatos apsaugos ministras R.Šukys tuomet kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas įvertinti, ar VLK vadovų veiksmuose nebūta piktnaudžiavimo. Generalinė prokuratūra medžiagą buvo perdavusi korupcinio pobūdžio nusikaltimus tiriančiai STT, tačiau ji savo ruožtu nusprendė, kad pradėti ikiteisminį tyrimą nėra pagrindo.