"Aš visada sveikinu visuomenės aktyvumą ir tikrai neturiu čia ką daug vertinti. Tiktai galėčiau pasakyti tiek, kad dalyvavimas politikoje - ne tik dalyvavimas politikavime. Tai yra ir dalyvavimas valstybės reikalų sprendime. Ir tam, kad atsirastų naujų gebėjimų spręsti valstybės reikalus, tam reikia ne tik naujų vardų, bet tam reikia ir naujų idėjų, naujų tam tikrų matymų, kaip turi spręsti valstybės problemas", - interviu Lietuvos radijui antradienį sakė A.Kubilius.

"Todėl tikrai būtų gerai sužinoti, už ką pasisako naujosios politinės iniciatyvos arba organizacijos, o ne tik prieš ką", - pridūrė jis.

Pirmadienį visuomenininkai paskelbė kuriantys "Lietuvos sąrašą", kurį vadina nepartine partija, ir žada dalyvauti Seimo rinkimuose tiek vienmandatėse, tiek daugiamandatėje apygardoje.

"Lietuvos sąrašo" nariais, pasak iniciatorių, turėtų tapti iškilios asmenybės, tačiau jo nariai dar neskelbiami, kol kas paviešinti tik sąrašo rėmėjai. Taip pat iniciatoriai tiesiai neatsako, ar jo pagrindu bus kuriama politinė partija, ar šliesis prie kurios nors jau įsteigtos.

Įstatymas numato, kad Seimo rinkimuose dalyvauti gali partija, įregistruota ne vėliau kaip prieš 65 dienas iki rinkimų. Norėdamas rinkimuose dalyvauti kaip savarankiška partija, judėjimas vėliausiai turėtų būti oficialiai registruotas rugpjūčio pradžioje - iki to laiko surinkti ne mažiau kaip 1 tūkst. steigėjų parašų, sušaukti steigiamąjį suvažiavimą ir atlikti kitas teisines procedūras.

Sąrašo rėmėju prisistatė visuomenininkas Darius Kuolys, sąrašo rėmėju esą sutiko būti ir režisierius Eimuntas Nekrošius, kaip sąrašo rėmėjas per spaudos konferenciją pasirašė dirigentas Saulius Sondeckis, režisierius Jonas Vaitkus. Taip pat tarp rėmėjų minimi buvęs dienraščio "Lietuvos žinios" redaktorius Valdas Vasiliauskas, dailininkas Gitenis Umbrasas, filosofas Vytautas Rubavičius, režisierius, aktorius Audrius Nakas, Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Patackas.