LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama - vilniečiai Vytas Karsokas, Dainius Stelmokas, Justinas Dabara ir Ingrida Jočienė lieka nuteisti. Kiekvienas nuteistasis turės sumokėti teismo skirtą 50 minimalių gyvenimo lygių, t.y. 6,5 tūkst. litų, baudą.

Bylos duomenimis, parašai klastoti 2009-ųjų balandžio 1-ąją, kad tuometinis Seimo pirmininkas, TPP lyderis A.Valinskas galėtų dalyvauti prezidento rinkimuose. Paaiškėjus, kad trūksta 800 parašų, nuspręsta tuščias grafas užpildyti išgalvotais vardais ir pavardėmis, išgalvojant anketinius duomenis bei asmens dokumentų serijas, numerius.

A.Valinskas surinktus parašus įteikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), bet netrukus atsiėmė savo kandidatūrą.

Bylos duomenimis, nustatyta, kad suklastoti 98 parašai. Šią baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas visiems keturiems kaltinamiesiems skyrė vienodas bausmes - pinigines baudas.

D.Stelmokas, J.Daubara ir I.Jočienė pripažino savo kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi, todėl jie prašė, kad būtų atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. Jie yra anksčiau prisipažinę, kad 2009 metų balandžio 1-ąją Seimo Konstitucijos salėje klastojo parašus ir į parašų rinkimo lapus įrašė išgalvotus žmones.

Tuo metu buvęs A.Valinsko prezidento rinkimų štabo vadovas, buvęs socialliberalas Fabijoniškių vidurinės mokyklos direktorius V.Karsokas siekė išteisinimo.

Skundus anksčiau nagrinėjo Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija. Ji nusprendė, kad pirmos instancijos teismas padarė tinkamą išvadą dėl jo V.Karsoko nusikalstamos veikos, kad jis įrašė melagingus duomenis į parašų rinkimų lapus ir juos perdavė VRK. Jo kaltę pagrindė teismo ekspertų išvada. Teismas rėmėsi didelį darbo stažą turinčių eksperčių išvadomis, jos apklaustos ir teisme.

Apygardos teismas paskelbė, kad kitų nuteistųjų D.Stelmoko, J.Daubaros ir I.Jočienės atleisti nuo bausmės negalima, nes jie tik iš dalies pripažino savo kaltę.