Atsakydama į BNS klausimus, Krašto apsaugos ministerija nurodė, kad Baltijos šalių oro erdvę saugantys NATO naikintuvai nuo 2011 metų reaguodami į pažeidimus, buvo pakelti tris kartus.

"Nuo 2011 metų užfiksuoti devyni oro erdvės ar skrydžio taisyklių pažeidimai (įskridus į neleistiną zoną, nepranešus apie skrydį ir pan.), kuriuos padarė Lietuvos ir kaimyninių valstybių orlaiviai", - teigia ministerija.

"Tarp šių pažeidimų, vienintelis pažeidimas, kurį per šį laikotarpį padarė karinis orlaivis, įvyko kovo 27 dieną", - informavo KAM.

Antradienį į Lietuvą 12 kilometrų buvo įskridęs Rusijos karinis naikintuvas Su-27. Dėl šio incidento Rusijos ambasadoriui ketvirtadienį įteikta nota dėl Lietuvos oro erdvės pažeidimo.

NATO oro policijos misiją atliekantys vokiečių naikintuvai į orą nepakilo, nes Rusijos karo lėktuvas virš Lietuvos teritorijos buvo tik dvi minutes.

Už naikintuvų pakėlimą atsakingas NATO Jungtinis oro operacijų centras (Combined Air Operations Centre), Udeme, Vokietijoje.

Rusijos gynybos ministerija neigia buvus pažeidimą.

"Rusijos naikintuvai nepateko į Lietuvos oro erdvę kovo 27 dieną", - "Interfax" naujienų agentūrai sakė Vakarų karinės apygardos atstovas pulkininkas Andrejus Bobrunas.