V. Urbonas norėtų varžytis dėl parlamentaro mandato kartu su kitais Tėvynės sąjungos remiamais kandidatais daugiamandatėje rinkimų apygardoje bei 27-ojoje Vakarinėje vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Tačiau VRK išbraukė V. Urboną iš kandidatų sąrašų motyvuodama tuo, kad jis pažeidė Seimo rinkimų įstatymo 98 straipsnio 3 dalies nuostatą, įpareigojančią kiekvieną kandidatą į Seimo narius viešai paskelbti duomenis apie buvusį teistumą nepaisant to, ar teistumas pasibaigęs, ar panaikintas.

Įsiteisėjusiu Panevėžio miesto apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu, priimtu 2003 m. gruodžio 16 d., V. Urbonas pripažintas kaltu padaręs Kelių transporto eismo saugumo pažeidimą ir už tai nubaustas 6 MGL (750 Lt) bauda. Kandidato į Seimo narius anketoje V. Urbonas nenurodė, kad jis po 1990 m. kovo 11 d. yra pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos.

V. Urbono skundą teismas pradės nagrinėti trečiadienio, rugsėjo 29-osios, ryte. Vyriausiojo administracinio teismo sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami.